InterOils långivere har blitt enige og gitt Norsk Tillitsmann fullmakt til å søke om konkursbegjæring i oljeselskapet.
Tidligere i februar kalte obligasjonseierne inn til et møte der långiverne måtte ta stilling til om Norsk Tillitsmann skulle fullmakt til å kunne slå selskapet konkurs. Under møtet som ble avholdt mandag ble obligasjonseierne enige om å gi Norsk Tillitsmann denne muligheten.
Da de kalte inn til møtet sa Norsk Tillitsmann til Stocklink iMarkedet at de ønsket fullmakten, men at det ikke var noen konkrete planer om å benytte denne fullmakten snarlig.
Les mer: Vil slå InterOil konkurs
InterOil vil bestride og kjempe mot enhver begjæring for konkurs. De mener at verdien av eiendelen overstiger gjelden.
Oljeselskapet jobber med å sikre refinansiering og tilbakebetaling av utestående gjeld. De er i diskusjoner med lokale og internasjonale banker. Arbeidet med å sikre refinansiering og tilbakebetaling er ventet å bli konkludert i nær fremtid og så snart det er praktisk mulig.
