Getronics er et nederlandsk IT-serviceselskap som har store gjeldsproblemer. Disse kom etter at selskapet ekspanderte i rekordfart for noen år siden. Blant annet ble tjenesteselskapet Wang kjøpt opp.
Selskapet er partner med Merkantildata i Norden, og har en eierpost i underkant av 10 prosent i det norske selskapet.
Nå innrømmer visestyreformann Klaas Wagenaar for første gang at Getronics fremtid er usikker.
- Det er fortsatt usikkerhet om Getronics vil klare å fortsette som et konsern, sa visestyreformannen på en presentasjon tirsdag.
Likevel peker han på at det så langt kun er de nederlandske IT-kundene som er skeptisk til å inngå nye kontrakter med selskapet.
I løpet av denne måneden vil Getronics fremtid bli avgjort. Da vil långiverne stemme på et forslag som er fremlagt av den nye Getronics-ledelsen.
