Norse oppjusterer kursmålet for Norske Skog fra 145 til 160 kroner i en analyse datert i går. Dette begrunnes med relativ prising mot aktører som Stora Enso og UPM-Kymmene.
Norse forventer sterkere økonomisk vekst i andre halvår i år, samtidig som avispapirprisene i Europa ikke forventes å falle i 2004. Prisøkningene i Nord-Amerika øker forhandlingsstyrken ved de europeiske avispapirforhandlingene.
Videre har rente- (kapitalkostnad) og valutautviklingen (konkurranseevne) vært positive i 2003, påpeker meglerhuset.
Det pekes også på høyt utbytte, relativt lav verdsettelse i forhold til bokførte verdier, samt høy fri kontantstrøm.
Norse oppjusterer anslått fortjeneste pr. aksje for 2004 med runt 10 prosent til 6,44 kroner. For i år anslås det 2,27 kroner.
Oppsummering:
Anbefaling: Kjøp Kursmål: 160 kroner
Meglerhus: Norse Securities
Dato: 4. september 2003
