(SIDE 2): Ekteparet Jack Tweed og Jade Goody fikk ikke engang en uke sammen som mann og kone i eget hjem. Alvorlig kreftsyke Jade ble lørdag innlagt på hospice, melder den britiske avisen The Sun.
Siste nytt fra Side2: Sjekk forsiden akkurat nå!
Kun uker igjen
Storbritannia følger i morbid fascinasjon realitystjernens kamp mot kreftsykdommen. Tilstanden blir nå betegnet som uhelbredelig for tobarnsmoren.
- Det er snakk om uker nå. Hun er svært svekket, forteller Jade's talsperson Max Clifford.
LES MER HER: - Jade har bare måneder igjen
Lørdag måtte Jade innse at hun ikke klarer å bo hjemme. Smertene er så store at hun trenger pleie døgnet rundt.
- Jeg er død innen en måned, ropte Jade fortvilet til en nabo da hun ble kjørt av ektemannen til St. Clare Hospice for lindrende behandling.
LES OGSÅ: - Jeg vil dø
Bryllupet
- Jeg er klar for å reise til himmelen nå, sa en lykkelig Jade etter forrige ukes storslagne bryllup.
Dessverre tok seremonien alle kreftene hun hadde, og 27 åringen har siden ikke klart å forlate sengen.
LES MER HER:Fikk dispensasjon på bryllupsnatten
LES OGSÅ:Får brudehjelp av Elton John
Hensyn til barna
Det er også hensynet til barna som har ført til den tunge beslutningen om å søke hjelp på hospice.
Bobby og Freddie, henholdsvis fem og fire år, er naturlig nok svært opprørte over å se mamma så syk.
- Jade orker ikke tanken på hva dette gjør med barna. Hun vil ikke at de skal måtte se henne dø i hjemmet de bor i, sier Clifford.
Moren, Jacqueline Goody og barnas far Jeff Brazier tar seg nå av barna mens ektemannen er ved hennes side på St. Clare.