I tirsdagens utgave av Se og Hør åpner han opp om da en illsint hest kom løpende mot han.
- Jeg trodde jeg var sjanseløs. Hesten løp mot meg fylt av ren galskap, forteller han til Se og Hør.
- Trodde jeg måtte amputere
Østvik, også kjent som Charter-Svein, forteller at hesten gikk amok under arbeidet med et av ukesoppdragene på jordet. Hesten var umulig å stoppe, og flere kunne blitt skadet, ifølge TV-profilen som ble tråkket på av hesten.
Han forteller at det ble ikke brudd i foten, men hele beinet hovnet opp.
Også Farmen Kjendis-deltaker Erik Sæter, kjent fra Paradise Hotel, fikk ublide møter med hesten på gården.
- Den tråkket på meg flere ganger. Det var så vondt at jeg trodde jeg måtte amputere foten, sier han til Se og Hør.
Slo hull i hodet
I løpet av oppholdet opplevde Svein Østvik også flere ulykker.
Han slo nemlig også hull i hodet da han dro tømmer fra låven. Det gikk imidlertid bra med Østvik også denne gangen, men måtte ha bistand fra lege.
Tidligere Paradise Hotel-deltaker Martine Lunde kom heller ikke uskadet fra Farmen-deltakelsen. Hun forteller til Se og Hør at hun gikk med vondt i foten under oppholdet, etter å ha blitt tråkket på av ei ku.
