Prinsesse Märtha Louise er som kjent svært opptatt av hest, og legger stadig ut flotte bilder fra stall og turer i sosiale medier.

Nylig gikk det imidlertid galt da hun skulle ut på tur med hesten Carsall.

Les også: Prinsesse Märtha Louise bøyer av: - Er veldig lei meg

I en video på Facebook forklarer prinsessen at hesten ble skremt av en spreder, og «plutselig var ikke hesten der mer».

Det raske rykket førte til at Märtha Louise ufrivillig landet på bakken, og med langfingeren rundt tøylene brakk fingeren da hesten fór avsted.

– Så jeg var på sykehuset i går. Har litt vondt i benet også, men det kjente jeg ikke før etter at jeg vært på sykehuset, så det må jeg dra å sjekke litt, forteller prinsessen i videoen.

Les også: Slottet beklager på vegne av prinsesse Märtha Louise

På Instagram viser hun også fram gipsen og røntgenbilde av hånden.

«Sååååå, jeg skulle bare på en liten tur med hesten min Carsall da han ble skremt og hoppet rundt. Jeg endte på bakken med tøylene rundt langfingeren idet han løp avgårde. Rykket fra tøylene knakk benet i fingeren min. Hvor heldig er ikke jeg som får ha denne groovy, lilla gipsen på i tre uker?!», skriver prinsessen på Instagram.

Märtha Louise forsikrer at kjendistravløpet, som hun arrangerer den 8. september, går av stabelen uansett.

Førstkommende helg stiller også prinsessen i konfirmasjonen til prinsesse Ingrid Alexandra.

Les også: Kommentarfeltet koker etter tittelendring: Slik svarer prinsesse Märtha Louise