Gå til sidens hovedinnhold

Sophie Elise Isachsen boikotter Vixen: – Klarer ikke sitte på en utdeling og føle meg dritt

Influenseren kommer ikke til å delta på prisutdelingen.

Sophie Elise Isachsen (26) er nok en gang nominert til Vixen, men en potensiell pris takker hun pent nei til.

På Instagrams historiefunksjon skriver hun fredag at hun ikke vil ha prisen dersom hun vinner, og at hun ei heller ønsker å være til stede. Saken ble først omtalt av VG.

«Jeg setter pris på at dere har nominert meg til «årets business» i Vixen Blogawards, men jeg kommer ikke til å delta og prisen får heller gå til noen andre i så tilfelle», skriver hun.

«Jeg verken klarer eller orker å sitte på en utdeling å føle meg dritt fordi jeg ikke ane hva som vil skje», legger influenseren til.

Videre skriver Isachsen at forrige runde var «vanskelig, ydmykende og trist». Trolig refererer hun da til fjorårets utdeling, der hun fikk en skyllebøtte fra influenser-kollega Kristin Gjelsvik (35) fra scenen.

Isachsen vant i fjor prisen hun i år er nominert til igjen, «Årets business». Gjelsvik vant på sin side prisen for «Årets sterke mening», og benyttet anledningen til å komme med en klar melding til andre influensere.

Se Gjelsviks tordentale i videoen under:

Det har foreløpig ikke lykkes Nettavisen å få en kommentar fra Isachsen.

Konkurranse: Vinn iPhone 13 Pro

Nominert for andre gang

Også Fredrik Solvang (44) er nominert til Vixen i år. Han ble også nominert i fjor, i kategorien «Årets sterke mening», som er den samme han er nominert til nå.

– Jeg har aldri betraktet meg selv som en influenser, uttalte Solvang til Kampanje da han for første gang ble nominert til influenser-prisen.

Selv om han den gang verken stakk av med prisen for «Årets sterke mening», som han ble nominert til i fjor, eller valgte å dukke opp på den årlige prisutdelingen, har Solvang fått en ny sjanse i år.

Nominert for andre gang

Fredag ble det kjent hvilke norske influensere som er nominert til de ulike prisene, og nok en gang står Fredrik Solvang på nominasjonslisten. Sammen med navn som Maria Mena, Emma Ellingsen og Ingeborg Senneset, er Solvang igjen nominert til «Årets sterke mening».

Nettavisen har vært i kontakt med Fredrik Solvang, som ikke ønsker å kommentere saken da han ikke har gjort seg opp noen tanker om nominasjonen, ei heller bestemt seg for om han skal dit eller ikke.

I fjor uttalte han imidlertid at han ikke har noe i mot å bli definert som en influenser, hvis det betegnes som «en person som påvirker opinion, eller en som gjør sin stemme hørt».

– På en måte er det et paradoks siden jobben innebærer å ikke ha egne meninger, men å tilrettelegge for andres meninger. Men samtidig er det ingen tvil om, og jeg velger også å tolke nominasjonen i den retningen, at jeg og redaksjonen vil noe journalistisk. Vi er sterke og tydelige på hvilken retning vi vil journalistikken skal gå og vi setter oss klare mål, uttalte Solvang den gang om hvorfor han trodde han var nominert til prisen.

Les også: Iselin Guttormsen følte seg hengt ut på Vixen: - Et angrep mot familien min

Om Fredrik Solvang velger å dukke opp på den røde løperen i forbindelse med Vixen i år, gjenstår å se. Årets Vixen Awards deles ut 22. oktober.

Nominert til sin aller første pris

Andre som kanskje synes det er mer stas å bli nominert til årets Vixen Awards, er prinsessedatteren Leah Isadora Behn (16).

De siste årene har hun gjort det stort både på TikTok og Instagram, der hun daglig deler sine imponerende sminketriks. I skrivende stund har 16-åringen over 58.000 følgere på Instagram og over 90.000 følgere på TikTok.

For aller første gang er 16-åringen blitt nominert til en pris for jobben hun legger ned, og kan stikke av med prisen for årets Beauty-influenser. Konkurransen er imidlertid tøff. I samme kategori er også navn som Eveline Karlsen og Alexandra Joner nominert.

Foreløpig har ikke Leah Isadora Behn kommentert nominasjonen. Manageren til familien, Carina Carlsen, har foreløpig ikke besvart Nettavisens henvendelser.

Leah Isadora Behn gjestet Nettavisen podkasten «Schendis». Hør hele episoden her:

Disse er finalistene til årets Vixen Awards:

Årets influencer: Mote
Tale Torjussen - @tale_torjussen
Jenny Skavlan - @jennyskavlan
Jonas Braathen - @jonasbraaten
Janka Polliani - @polliani
Rawdah Mohamed - @rawdis

Årets influencer: Beauty
Leah Isadora Behn - @leahhhbeauty
Eveline Karlsen - @evelinekarlsen
Tim Kristian - @tim.kristian
Alexandra Joner - @alexandrajoner
Fredrik Skoglund - @fredrikskoglundd

Årets influencer: Trening og helse
Jørgine Massa Vasstrand - @funkygine
Johannes Høsflot Klæbo - @johanneshk
Ingrid Landmark Tandrevold - @ingridtand
Inger Houghton - @ingerindubai
Pia Seeberg - @piaseeberg

Årets influencer: Livsstil
Sara Emilie - @saraaaemiliee
Hanna Martine - @hannamartinee
Emma Ellingsen - @emmaellingsenn
Liva Ingebrigtsen - @livaingebrigtsen
Eveline Karlsen - @evelinekarlsen

Årets influencer: Interiør
Blue x Nickolay - @niblu.home
Camilla Bakken - @design_logg
Maria Bergman - @interior.maria
Kristin Gjelsvik - @gjelsvikhome
Lene S. Pedersen - @lenespedersen

Årets influencer: Mat
Emilie Nereng - @emilienutrition
Hanne-Lene Dahlgren - @hannelenesvegetar
KaayneLagerMat - @kaaynelagermat
Ellen Aabol - @ellenaabol
Ida Gran Jansen - @idagranjansen

Årets influencer: Reise og friluftsliv
Helene Myhre - @helenemoo
Lene Marie Gåsbakk - @Gossegoss
Cecilie Skog - @skogcecilie
Benjamin Forthun - @benjaminforthun
Loff / @safaripaasafari

Årets influencer: Underholdning
Vegard Harm - @vegardharm
Hanna Martine - @hannamartinee
Linnea Løtvet - @linnealotvet
Oskar Westerlin - @oskarwesterlin
Wasim Zahid - @wasimzahid

Årets gullpenn
Trygve Skaug - @trygveskaug
Ingeborg Senneset - @ingeborgsenneset
Sandra Lyng - @sandralyng
Kaveh Rashidi - @kavehrashidi
Jennie Sofie - @jenniesofie

Årets business
Sophie Elise - @sophieelise
Eveline Karlsen - @evelinekarlsen
Halvor Bakke - @halvor.bakke
Jørgine Massa Vasstrand - @funkygine
Camilla Pihl - @camillapihlno

Årets sterke mening
Maria Mena - @mariamena_official
Fredrik Solvang - @fsolva
Ingeborg Senneset - @ingeborgsenneset
Emma Ellingsen - @emmaellingsenn
Hanne-Lene Dahlgren - @hannelenesvegetar

Årets stjerneskudd
Jenny Huse - @jennyhuse1
Josefine Vogt - @josefinevogt
Helene Myhre - @helenemoo
Oskar Westerlin - @oskarwesterlin
Liv Gravdahl - @hurryliv

Folkets favoritt
Sara Emilie Tandberg - @saraaemiliee
Hanna-Martine - @hannamartinee
Liva B. Ingebrigtsen - @livaingebrigtsen
Jørgine Massa Vasstrand - @funkygine
Linnea Lotvedt - @linnealotvet

Årets influencer
Hanna-Martine - @hannamartinee
Ingeborg Senneset - @ingeborgsenneset
Iselin Guttormsen - @iselinguttormsen
Emilie Nereng - @emilienutrition
Rawdah Mohamed - @rawdis

Specsavers prisen Årets Forbilde
Hanne-Lene Dahlgren - @hannelenesvegetar
Wasim Zahid - @wasimzahid
Tinashe Williamson - @tinashewilliamson
Emma Ellingsen - @emmaellingsenn
Gisle A. G. Agledahl - @firgisle