(BiipMag): Det anerkjente motemagasinet Vogue (den franske utgaven) skapte furore blant lesere og bloggere da de tok med et par oransje Crocs på en av modellene i en moteserie.
Hva synes du? Hot eller not? Kommenter nederst i artikkelen!
Fashion?
Det hersket full forvirring: Betyr dette at Crocs plutselig er hot? Bør vi begynne å bruke dem? Eller er dette bare et ironisk stunt? En kommentar? På hva da?
Les også: Tidenes verste trender
Elsket og hatet
Faktum er iallfall at de lette helseskoene i alle regnbuens farger ble fra første stund elsket av helsearbeidere og husmødre så vel som barn og badevakter, som alle forsvarte skovalget med at det ikke finnes noe som er mer komfortabelt å gå i. Det store spørsmålet syntes bare å være: Komfort fremfor stil?
Ny kolleksjon
Crocs lot seg imidlertid ikke stoppe av den knusende kritikken fra fashionistas verden over, og selger som aldri før. Denne høsten kommer dessuten kolleksjonen «YOU», som hevder å ha de perfekte skoene for jenter som vil se bra ut - men føle seg enda bedre. Med en visjon om å forene fashion med komfort, presenterer de blant andre følgende modeller:
Hva synes du? Hot eller not?
Crocs krever en million
Advarer mot flip flopper
Hvilken er en ekte Crocs?
Her er motene vi hater
Hva slags klær bør gutta bruke?
Slik blir du festivalskjønn
Denne saken er skrevet som innhold av Nettavisen. Kommersielle lenker i artikkelen henviser til aktører som betaler for eventuelt salg gjennom artikkelen, og som dermed finansierer vårt redaksjonelle arbeid. På generelt grunnlag vil det i slike artikler være lenker, herunder dyplenker og s.k. «embedding» som ikke er kommersielle, men som er satt inn for å illustrere eller gjøre artikkelen mer relevant og nyttig for leserne.