(NA24): Kvinnene har satt som krav at to menn som ble kidnappet sammen med dem i Nord-Jemen, også settes fri, opplyser myndighetene i Jemen, ifølge AP.
De fem ble søndag kidnappet av stammefolk som krever å få åtte av sine stammefrender sluppet løs fra fengsel.
Kidnappingen skjedde bare dager etter at en tidligere tysk statssekretær ble kidnappet, for senere å bli frigitt i Jemen. Hele hans familie på fem og tre jemenitter som reiste med familien ble kidnappet øst i Jemen.
Stammefolk kidnapper ofte utenlandske turister for å bruke dem som pressmiddel mot regjeringen i Sana. De fleste blir frigitt uten å komme til skade, men i 2000 ble flere drept da sikkerhetsstyrker prøvde å frigi gisler med makt.
Her finner du flere nyheter fra NA24.
