A-has Morten Harket hadde ingen driftsinntekter i sitt investeringsselskap Compass Point i fjor. Driftskostnadene ble bokført til 42.000 kroner.
Det er allikevel ikke helt mørkt for popstjernen i dette selskapet hvor det er bokført inntekter på investering i datterselskaper på litt over en million kroner, som også er årsresultatet.
Utbytte
Harket eier selv alle aksjene i selskapet som har en egenkapital på 555.000 kroner
Han nappet ut 1.050.000 kroner i fjor, og 2.350.000 millioner året før.
A-ha-vokalisten har også investert 510.000 i markedsbaserte obligasjoner, og har 23.000 kroner på konto, sammenlignet med en halv million kroner året før.
Eierandeler
Compass Point, og Harket, har eierandel i fire selskaper.
Det eier hundre prosent i Swerve, som hadde en egenkapital på 1,1 millioner kroner, og et årsresultat på 130.000 kroner.
Det eier også en tredjedel av selskapet A-ha Network, pluss i to britiske selskaper som heter Swinglong Ltd, og Chart Promotions Ltd.
Daglig leder Sverre Flateby i Compass Point har ikke besvart NA24s henvendelse om fjorårstallene.
