
Redaktør sier opp jobben

Niels Ruben Ravnaas
Tips meg
Arne Blix har i dag orientert styret i Adresseavisen og Adresseavisen Gruppen om at han ønsker å fratre om sjefredaktør i Adresseavisen innen 1.juni 2015, melder Polaris Media.
Styret har akseptert ønske og det er opprettet en gruppe som skal finne hans erstatter.
-Jeg er sikker på at det vil være mange gode kandidater til stillingen som sjefredaktør i Adresseavisen, en av de mest spennende sjefredaktørstillinger i norske medieselskaper, uttaler styreleder Per Axel Koch.
Krevende år
Styret skriver at årene under Blix i betydelig grad har vært preget av den digitale transformasjonen, og store og krevende omstillinger.
De mener at Adresseavisen i dag har en sterk digital posisjon og er godt posisjonert for fortsatt digital fremgang, samtidig som papiravisen fortsatt står sterkt i Midt-Norge.
Gikk for tabloid
Arne Blix gir seg etter syv år i stillingen. Før dette jobbet han i avisen både som redaktør og med ansvar for utvikling og kompetanse.
Han er kjent som mannen som sørget for at Adresseavisen gikk fra fullformat til tabloid. Internt i Adressavisen skapte han også «Adressaskolen».
Adresseavisen er største mediehus i Polaris Media.
Rapporter om feil i artikkelenMest sett siste uken
Lik NA24 her og få flere ferske økonominyheter!