Alt brukeren trenger å gjøre er å ta et bilde med sin kameratelefon og sende det som MMS til nummer 2008, med ordet "svisj" i i meldingen eller i tittel. Bildet blir så godkjent av en redaktør og noen sekunder senere kommer bildet på skjermen.
NRK startet med MMS-chaten under Svisj-sendingen natt til lørdag.
- MMS gjør for TV hva telefonen har gjort for radio. Via kameratelefon kan publikum nå se seg selv i programkonsepter på NRK2, sier Gunnar Garfors, prosjektleder for mobile tjenester i NRKs utviklingsavdeling.
Garfors ser på dette som en videreutvikling i forhold til å bare kunne tekst (SMS), og håper at dette vil åpne for en mer spennende dialog mellom TV seerne.
- Takket vere et egetutviklet MMS-verktøy er vi den eneste mediaaktøren som leverer MMSer spesialtiplasset alle telefoner på markedet, hevder Garfors.

Kommentarer til denne saken