Onsdag og torsdag gikk det store spekulasjoner om at Telenor kunne komme til å få et på sitt malaysiske mobilselskap Digi.com, men nå avviser den utpekte kjøperen spekulasjonene
Kursen på Digi.com-aksjen gikk kraftig på børsen i Malaysia natt til torsdag etter at en analyse konkluderte med at Malaysias mobilselskapet Maxis Communcations kunne komme til å kjøpe opp Digi.com.
Ifølge analysen skulle australske Telstra står for finansieringen av oppkjøpet av mobiloperatøren som Telenor kontrollerer med 61 prosent av aksjene.
I dag har imidlertid Maxis sendt en børsmelding hvor de beskriver nyhetene som spekulative, melder Dow Jones.
- Selskapet er ikke kjent med grunnlaget for referansene gjort mot Maxis, skriver selskapet i børsmeldingen.
Digi.com er den minste av de tre mobiloperatørene i Malaysia, slått av både Maxis og Telekom Malaysia's Celcom.

Det du trenger å vite om lån på dagen
Nettavisen ønsker en åpen og levende debatt.
Her kan du enkelt bidra med din mening.