Oslo Frp har vært gjennom en heftig prosess de siste månedene. Først ble fylkesleder Geir Ugland Jacobsen fjernet, og et interimstyre med Ketil Solvik-Olsen som leder ble opprettet.
Nå har styret lagt frem den siste innstillingen til nominasjonsliste. Siv Jensen får førsteplassen med Christian Tybring-Gjedde på andreplass. Carl I. Hagen hadde tredjeplassen ved stortingsvalget i 2017 - men har mistet plassen. Han er erstattet med Aina Stenersen.
Carl I. Hagen er på ingen måte overrasket over beslutningen.
– De har vel lagt til grunn den opprinnelige innstillingen til nominasjonskomiteen, som ble laget før jul. Det er ikke noe nytt, sier Hagen til Nettavisen.
Les mer: Nytt elbilforslag vekker oppsikt: – Erna vil gi MDG-Berg mer makt
Hagen ble på senhøsten i fjor nominert til førsteplassen for Oppland Frp, men har signalisert et ønske om å fortsette på listen i Oslo.
I pressemeldingen fra Oslo Frp sier Peter N. Myhre i interimstyret:
– Vi foreslår ny tillit til våre to sittende stortingsrepresentanter, de gjør en god jobb for landet og for byen vår, sier Peter N Myhre fra interimsstyret i Oslo FrP.
Les også: Hver fjerde som kom til Norge, slapp karantene: - Litt uhyggelig følelse
Listen toppes av Siv Jensen og Christian Tybring-Gjedde, og er identisk med utkastet som ble fremlagt av nominasjonskomiteen i november.
– Vi har en sterk liste med erfarne kandidater som representer folk flest fra alle deler av byen. Erfaringene fra et rødgrønt byråd i Oslo minner oss om viktigheten av å sikre er sterkt Frp i Stortinget, og unngå en rødgrønn regjering for landet, sier Myhre.