RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

Faremo tar over justisdepartemenet

Sist oppdatert:
Grete Faremo og Tora Aasland skal vikariere mens to statsråder tar pappapermisjon.

- Kongen har i statsråd i dag besluttet at statsrådene Grete Faremo og Tora Aasland skal vikariere når statsrådene Knut Storberget og Audun Lysbakken skal ha foreldrepermisjon, skriver Statsministerens kontor i en pressemelding.

* Tora Aasland skal bestyre Barne-, likestillings- og inkluderingsdepartementet fra og med 29. november 2010 til og med 20. mars 2011, i tillegg til ansvaret som sjef for forsknings- og høyere utdanningssaker i Kunnskapsdepartementet.

* Grete Faremo skal bestyre Justisdepartementet fra og med 1. januar 2011 til og med 31. mars 2011, i tillegg til ansvaret som sjef for Forsvarsdepartementet.

Regjeringslisten ser fra 29. november 2010 da slik ut:

Statsminister

Jens Stoltenberg (Ap)

Statsråd og sjef for Kunnskapsdepartementet (kunnskapsminister)

Kristin Halvorsen (SV)

Statsråd og sjef for Kommunal- og regionaldepartementet (kommunal- og regionalminister)

Liv Signe Navarsete (Sp)

Utenriksminister

Jonas Gahr Støre (Ap)

Statsråd og sjef for Forsvarsdepartementet (forsvarsminister)

Grete Faremo (Ap)

Statsråd og sjef for Finansdepartementet (finansminister)

Sigbjørn Johnsen (Ap)

Statsråd og sjef for Nærings- og handelsdepartementet (nærings- og handelsminister)

Trond Giske (Ap)

Statsråd og sjef for Samferdselsdepartementet (samferdselsminister)

Magnhild Meltveit Kleppa (Sp)

Statsråd og sjef for Helse- og omsorgsdepartementet (helse- og omsorgsminister)

Anne-Grete Strøm-Erichsen (Ap)

Statsråd og sjef for Miljøverndepartementet og for utviklingssaker i Utenriksdepartementet (miljø- og utviklingsminister)

Erik Solheim (SV)

Statsråd og sjef for Justis- og politidepartementet (justisminister)

Knut Storberget (Ap) – permisjon 1. januar 2011-31. mars 2011

Grete Faremo (Ap) – konstituert 1. januar 2011-31. mars 2011

Statsråd og sjef for Olje- og energidepartementet (olje- og energiminister)

Terje Riis-Johansen (Sp)

Statsråd ved Statsministerens kontor

Karl Eirik Schjøtt-Pedersen (Ap)

Statsråd og sjef for forsknings- og høyere utdanningssaker i Kunnskapsdepartementet (forsknings- og høyere utdanningsminister)

Tora Aasland (SV)

Statsråd og sjef for Kulturdepartementet (kulturminister)

Anniken Huitfeldt (Ap)

Statsråd og sjef for Landbruks- og matdepartementet (landbruks- og matminister)

Lars Peder Brekk (Sp)

Statsråd og sjef for Fornyings-, administrasjons- og kirkedepartementet (fornyings-, administrasjons- og kirkeminister)

- også nordisk samarbeidsminister

Rigmor Aasrud (Ap)

Statsråd og sjef for Arbeidsdepartementet (arbeidsminister)

Hanne Bjurstrøm (Ap)

Statsråd og sjef for Fiskeri- og kystdepartementet (fiskeri- og kystminister)

Lisbeth Berg-Hansen (Ap)

Statsråd og sjef for Barne-, likestillings- og inkluderingsdepartementet (barne-, likestillings- og inkluderingsminister)

Audun Lysbakken (SV) – permisjon 29. november 2010-20. mars 2011

Tora Aasland (SV) – konstituert 29. november 2010-20. mars 2011

Mest sett siste uken

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

sterke meninger

Nettavisen vil gjerne vite hva du mener om denne saken, og ønsker en frisk debatt i våre kommentarfelt. Vær saklig og respektfull. Les mer om Nettavisens debattregler her.

Gunnar Stavrum
sjefredaktør

comments powered by Disqus

Våre bloggere