Her er de nasjonale mesterne

Foto: Tim de Waele (©TDWsport.com)

Sagan, Greipel og Cavendish sykler Tour de France i landets farger. Se alle mesterne!

27.06.13 20:10

Det er ikke bare i Norge det har blitt kjørt nasjonale mesterskap denne uken.

Over nesten hele Europa har det blitt kjørt om retten til å kjøre i landets farger i ett helt år.

procycling.no gir deg her en oversikt om hvem som har vunnet de nasjonale mesterskapene som er blitt kjørt i løpet av året.

Belgia:
1. Stijn Devolder (RadioShack)
2. Gianni Meersman (Omega Pharma-Quick Step)
3. Jan Bakelants (RadioShack)

Danmark:
1. Michael Mørkøv (Saxo-Tinkoff)
2. Morten Øllegaard (Blue Water Cycling)
3. Casper Von Folsach (Team Tre-For)

Frankrike:
1. Arthur Vichot (FDJ)
2. Sylvain Chavanel (Omega Pharma-Quick Step)
3. Tony Gallopin (RadioShack)

Italia:
1. Ivan Santaromita (BMC)
2. Michele Scarponi (Lampre)
3. Davide Rebellin (CCC Polsat)

Nederland:
1. Johnny Hoogerland (Vacansoleil)
2. Tom Dumoulin (Argos-Shimano)
3. Sebastian Langeveld (Orica GreenEDGE)

Norge:
1. Thor Hushovd (BMC)
2. Alexander Kristoff (Katjusja)
3. Edvald Boasson Hagen (Sky)

Polen:
1. Michal Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step)
2. Adrian Honkisz (CCC Polsat)
3. Lukasz Bodnar (Bank BGZ)

Russland:
1. Vladimir Isaychev (Katjusja)
2. Vladimir Gusev (Katjusja)
3. Andrei Solomennikov (Rusvelo)

Slovakia:
1. Peter Sagan (Cannondale)
2. Maros Kovac (Dukla Trencin)
3. Patric Tybor (Dukla Trencin)

Spania:
1. Jesus Herrada (Movistar)
2. Ion Izagirre (Euskaltel)
3. Luis Leon Sanchez (Blanco)

Storbritannia:
1. Mark Cavendish (Omega Pharma-Quick Step)
2. Ian Stannard (Sky)
3. David Millar (Garmin)

Sveits:
1. Michael Schär (BMC)
2. Martin Elmiger (IAM Cycling)
3. Martin Kohler (BMC)

Sverige:
1. Michael Olsson (Team People4You-Unaas Cycling)
2. Petter Persson
3. Hakan-Bo Nilsson

Tyskland:
1. André Greipel (Lotto Belisol)
2. Gerald Ciolek (MTN-Qhubeka)
3. John Degenkolb (Argos-Shimano)

Øvrige nasjoner:
Argentina: Gabie Juarez (San Luis Somos Todos)
Australia: Luke Durbridge (Orica GreenEDGE)
Canada: Zach Belle (Champion System)
Colombia: Walter Pedraza (EPM-UNE)
Eritrea: Meron Teshome
Estland: Rein Taaramäe (Cofidis)
Hellas: Ioannis Tamouridis (Euskaltel)
Hvitrussland: Andrei Karsilnikau :
Irland: Matthew Brammeier (Champion System)
Japan: Yukiya Arashiro (Europcar)
Kasakhstan: Alexander Dyachenko (Astana)
Kroatia: Robert Kiserlovksi (RadioShack)
Latvia: Aleksejs Saramotins (IAM Cycling)
Litauen: Thomas Vaitkus (Orica GreenEDGE)
Luxembourg: Bob Jungels (RadioShack)
Malaysia: Mohd Shahrul Mat Amin (Terengganu Cycling Team)
Marokko: Abdelati Saadoune
New Zealand: Hayden Roulston (RadioShack)
Portugal: Joni Brandao (Efapel-Glassdrive)
Slovenia: Luka Pibernik (Radenska)
Serbia: Ivan Stevic (Tusnad Cycling Team)
Sør-Afrika: Jay Thomson (MTN-Qhubeka)
Tsjekkia: Jan Barta (NetApp-Endura)
Tyrkia: Nazim Bakirci (Konya Torku Seker Sport)
Ukraina: Denis Kostyuk (Kolss Cycling Team)
Ungarn: Krisztián Lovassy (Utensilnord)
USA: Fred Rodriguez (Jelly Belly)
Østerrike: Riccardo Zoidl (Team Gourmetfein-Simplon)

Nettavisen ønsker en åpen og levende debatt.

Her kan du enkelt bidra med din mening.