RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

Her er Norges heteste blogger

Foto: Paul Weaver (Mediehuset Nettavisen)
Sist oppdatert:
De har tusenvis av lesere. Sjekk hvem som er den aller heteste av dem her og nå.

Rett før nyttår lanserte Nettavisen en toppliste over norske blogger: www.blogglisten.no. Listen viser dag for dag hvilke blogger som blir mest lest, gir deg en oversikt over hva bloggerne skriver om samt en mulighet til å sjekke ut bloggere innenfor forskjellige temaer.

Bloggdronningen troner øverst
Nå har vi samlet sammen tallene for april og kan gi deg topplisten over de aller mest leste bloggene. Ikke overraskende er det bloggdronningen selv, Ida Wulff, som innehar førsteplassen. Hun er tett fulgt av Lars Tangen og Nette Nestea.

Litt lenger ned på listen finner man kjendiser som Line Victoria Husby og Trine Grung, samt NA24-spaltist Are Slettan.

- Listen over de mest leste bloggene viser at det er stort mangfold blant norske bloggere, sier prosjektleder for blogglisten.no Ingrid Louise Kvam. Det er mange spennende skribenter som skriver mye og som skriver bra.

Hva folk flest mener og tror
Blogglisten.no har samlet alt fra store bloggere til små bloggere, og prosjektlederen mener at det er spennende å følge med på hva folk skriver om, og er opptatt av:

- Ikke overraskende er det nå i starten av mai mye skriverier om russ, konfirmasjon og sol. For noen måneder siden var det Obama, og i forrige uke var det svineinfluensen. Ved å følge med på blogglisten.no får man en god oversikt over hva som opptar folk flest.

Nesten 5000 blogger
Over 4500 blogger kan man søke i på blogglisten.no, og det registreres flere hundre hver uke. Ingrid Louise Kvam er svært fornøyd med tilfanget:

- De beste og største bloggerne er tilgjengelig på blogglisten.no, og vi føler ikke at det er mer enn noen få som mangler for at vi har et totalbilde av norske bloggere. Vårt mål er å gjøre bloggverdenen mer akseptert og lettere tilgjengelig for flere mennesker.

Økt oppmerksomhet rundt blogging
Ingrid mener også at Blogglisten bidrar direkte til at det blir mer oppmerksomhet rundt blogging:

- Vi har også merket at folk har fått øynene opp for blogging, enten de blogger selv eller er ivrige lesere av blogger, vi får stadig henvendelser fra både privatpersoner og media som roser oss for Blogglisten.

Her er Blogglisten for april:

1. Ida Wulff - Idawulff.com
2. Lars Tangen - larstangen.blogg.no/
3. Nette Nestea - http://nettenestea.com/
4. Annais - http://annais.blogg.no/
5. Linniiie - http://www.linniiie.com/
6. Nas - http://nas.blogg.no/
7. Maddi - http://maddisin.blogg.no/
8. Agurkposten - http://agurkposten.no/
9. Line Victoria Husby - http://linevictoria.mobilblogg.no/
10. Trine Grung - http://trinegrung.blogg.no/
11. June Sundet - http://junesundet.blogg.no/
12. Fashionjunkiie - http://fashionjunkiie.com/
13. Vittighetens dyd - http://www.dyden.no/
14. Hvit Stil - http://hvitstil.blogspot.com/
15. Are Slettan - http://areslettan.blogg.no/
16. Digg Meg - http://diggmeg.com/
17. Samfunn - http://www.samfunn.info/
18. Hildechristina.com - http://www.hildechristina.com/
19. Elenita - http://elenita.no/
20. Silje Bredesen - http://siljebredesen.com/

Hvis du vil registrere din blogg på blogglisten.no kan du gjøre det her.

Les flere saker om It, data, edb og slikt ved å besøke Nettavisens Dataseksjon. Det gjør du aller enklest ved å klikke her.

Mest sett siste uken

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

sterke meninger

Nettavisen vil gjerne vite hva du mener om denne saken, og ønsker en frisk debatt i våre kommentarfelt. Vær saklig og respektfull. Les mer om Nettavisens debattregler her.

Gunnar Stavrum
sjefredaktør

comments powered by Disqus

Våre bloggere