- Uansett hva hun har gjort og vil bli dømt for, så vil jeg stå og vente på henne den dagen hun kommer ut. Jeg vil hjelpe henne på alle måter slik hun har stilt opp for oss, det skylder jeg henne. Hun vil alltid være moren min, sier 25-åringen som er eldste sønn av den hovedtiltalte småbarnsmoren i overgrepssaken i Alvdal til VG.

Fikk klem av moren
Mandag vitnet han selv i tingretten i Elverum og ble omfavnet av sin mor før vitnemålet.

25-åringen sier til VG at han ikke kan forstå at moren pekes ut som en ledende skikkelse i nettverket og sier han stiller seg uforstående til at moren har fått diagnosen pedofil.

Mannen sier han følte at han mistet moren sin, men at han fikk henne tilbake da hun ble fengslet og tørrlagt. Moren ble pågrepet og fengslet i oktober 2008. Han sier de to yngre søsknene hans har det bra nå.

Bor i overgrepshuset
I dag bor 25-åringen og hans samboer i huset der overgrepene ifølge tiltalen skal ha funnet sted. Han ble selv siktet tidlig i saken, men saken ble henlagt for hans vedkommende.