Den lille jenta fra Eidsvoll ligger alvorlig skadet på Akershus universitetssykehus, skriver Romerikes Blad.
- Tilstanden hennes er nå noe bedre og stabil, sier informasjonsmedarbeider Christian Mjelde ved sykehuset til TV 2 Nettavisen torsdag.
Ifølge Mjelde har jenta omfattende skader i lyske- og hoftepartiet som følge av flere større bitt, og har allerede gjennomgått en operasjon.
Jenta ligger på intensivavdelingen og observeres nøye så hun ikke skal få noen infeksjoner i sårene. Hun vil få sårbehandling videre, opplyser Mjelde.
Avlivet
Angrepet skjedde utenfor et bolighus på Dal i Eidsvoll da barnets mor skulle slippe flere hunder ut i en luftegård. Moren hadde datteren på skulderen da rottweileren plutselig ble fullstendig vill og hogg den lille babyen flere ganger.
Ambulanse ble umiddelbart tilkalt, og politiet gjorde i går ettermiddag undersøkelser på eiendommen der angrepet skjedde. Det er for tidlig å si om noen kan lastes for tragedien.
Rottweileren skal allerede være avlivet.
