Operasjonsleder Joakim Ormaasen i Øst politidistrikt opplyser til Eidsvoll Ullensaker Blad at politiet ble varslet om ulykken via AMK klokken 0.36 natt til tirsdag.
Meldingen gikk ut på at en motorsykkel hadde veltet og at en person var alvorlig skadd.
– Det er uklart hva som har skjedd i forkant, sier han til avisen.
MC-føreren var bevisstløs, men pustet da nødetatene ankom stedet. Ved ettiden ble føreren, en ung mann, fraktet til sykehuset med luftambulanse. Ifølge Ormaasen er vedkommende hardt skadd, men tilstanden er ikke kritisk. Pårørende er ikke varslet.
Politiet etterlyser vitner til ulykken, som de meldte om klokken 0.43 natt til tirsdag.
E6 ved Hauerseterkrysset var stengt i begge retninger retning mot Minnesund på grunn av ulykken, men klokken 2.20 opplyser politiet at nødetatene er ferdig på stedet og at veien er åpnet igjen.
Politiet vil bli igjen på stedet for å foreta ytterligere undersøkelser. Det er for tidlig å si hva som var årsaken.
(©NTB)