To personer er savnet etter at helikopteret onsdag forsvant fra radaren på vei fra Lübeck i Tyskland til Halmstad i Sverige.
- De gir seg ikke selv om det blir mørkt, sier redningsleder Olav Bjørgaas ved Hovedredningssentralen i Nord-Norge til NTB.
Torsdag kveld opplyste hovedredningssentralen at en mottatt melding om en observasjon av en nødpeilesender i det aktuelle området, viste seg ikke å være tilknyttet denne hendelsen.
En rekke fartøyer fra den tyske kystvakta og flere helikoptre søker etter spor fra helikopteret på overflaten av Østersjøen. I tillegg bidrar militære styrker med søk på land.
Torsdag var den tyske flyredningssentralen i dialog med redningssentralene i Danmark, Sverige og Norge, og det ble hentet inn ekstra ressurser fra den danske redningstjenesten. (©NTB)
