RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

Mina går til Anniken

Foto: Åserud, Lise (SCANPIX)
Sist oppdatert:
Mina Gerhardsen er blant statssekretærene som bytter plass etter fredagens ommøblering.

Nye omrokeringer i regjeringsapparatet ble varslet etter statsråd fredag. Det er ikke statsråder, men statssekretærer som flytter på seg.

En av dem er Mina Gerhardsen, som siden 2005 har fulgt i hælene på statsminister Jens Stoltenberg som statssekretær. Nå gjør hun seg klar til å flytte over til kulturminister Annken Huitfeldts kontor.

- Jeg har hatt noen fantastiske år her, men nå følte jeg at jeg var klar for noen nye utfordringer, og jeg ser fram til å gå løs på et nytt felt, sier Gerhardsen til Nettavisen.

Dette er endringene som nå varsles:

Ny statssekretær for Aasrud
Tone Toften er utnevnt til statssekretær for statsråd Rigmor Aasrud i Fornyings-, administrasjons- og kirkedepartementet. Hun får samtidig avskjed i nåde fra embetet som statssekretær for helse- og omsorgsminister Anne-Grete Strøm-Erichsen.

Ny statssekretær for Strøm-Erichsen
Statssekretær Lotte Grepp Knutsen er utnevnt som statssekretær for statsråd Anne-Grete Strøm-Erichsen i Helse- og omsorgsdepartementet fra 27. desember 2011. Fra samme dato har Grepp Knutsen fått avskjed i nåde fra embetet som statssekretær for kulturminister Anniken Huitfeldt.

Blir statssekretær for Huitfeldt
Statssekretær Mina Gerhardsen blir statssekretær for statsråd Anniken Huitfeldt i Kulturdepartementet og samtidig får hun avskjed i nåde fra embetet som statssekretær for statsminister Jens Stoltenberg.

Samtidig får Anne Beathe Kristiansen Tvinnereim forlenget opphold som statssekretær for statsråd Liv Signe Navarsete i Kommunal- og regionaldepartementet. Konstitusjonen forlenges fra 3. oktober 2011 og ut den tida Hege Solbakken har fødselspermisjon.

Her er den oppdaterte lista over statsrådene og statssekretærene:

For statsminister Jens Stoltenberg (Ap)

Rita Skjærvik (Ap)

Tor Brostigen (SV)

Dagfinn Sundsbø (Sp)

Hans Kristian Amundsen (Ap)

Svein Fjellheim (Ap)

Snorre Wikstrøm (Ap)

Mina Gerhardsen (Ap)

– permisjon fra 7. mai 2011. Avskjed fra den dato Statsministerens kontor bestemmer

Inger-Anne Ravlum (Ap)

For kunnskapsminister Kristin Halvorsen (SV)

Lisbeth Rugtvedt (SV)

Roger Sandum (SV)

For kommunal- og regionalminister Liv Signe Navarsete (Sp)

Hege Solbakken (Sp)

Guri Størvold (Sp) – permisjon 6. mars 2011-2. oktober 2011

Dag-Henrik Sandbakken (Sp)

Anne Beathe Kristiansen Tvinnereim (Sp)

– departementskonstituert 14. februar 2011-2. oktober 2011

– konstituert 3. oktober 2011 og ut den tida Hege Solbakken har fødselspermisjon

For utenriksminister Jonas Gahr Støre (Ap)

Espen Barth Eide (Ap)

Gry Larsen (Ap)

Erik Lahnstein (Sp)

For forsvarsminister Grete Faremo (Ap)

Roger Ingebrigtsen (Ap)

For finansminister Sigbjørn Johnsen (Ap)

Hilde Singsaas (Ap)

Kjetil Lund (Ap)

Roger Schjerva (SV)

Morten Søberg (Sp)

For nærings- og handelsminister Trond Giske (Ap)

Rikke Lind (Ap)

Halvard Ingebrigtsen (Ap)

For samferdselsminister Magnhild Meltveit Kleppa (Sp)

Lars Erik Bartnes (Sp)

For helse- og omsorgsminister Anne-Grete Strøm-Erichsen (Ap)

Ragnhild Mathisen (Ap)

Robin Kåss (Ap)

Lotte Grepp Knutsen (Ap) – tiltrer 27. desember 2011

For miljø- og utviklingsminister Erik Solheim (SV)

Heidi Sørensen (SV) - miljøsaker

Ingrid Fiskaa (SV) – utviklingssaker

For justisminister Knut Storberget (Ap)

Terje Moland Pedersen (Ap)

Astri Aas-Hansen (Ap)

Pål Lønseth (Ap)

For forsknings- og høyere utdanningsminister Tora Aasland (SV)

Kyrre Lekve (SV)

For kulturminister Anniken Huitfeldt (Ap)

Lotte Grepp Knutsen (Ap)

– permisjon og ferie fra 7. mars 2011. Avskjed fra 27. desember 2011

Lubna Jaffery (Ap)

Roger Solheim (Ap) – departementskonstituert 7. mars 2011-30. desember 2011

Mina Gerhardsen (Ap)– tiltrer fra den dato Statsministerens kontor bestemmer

For landbruks- og matminister Lars Peder Brekk (Sp)

For fornyings-, administrasjons- og kirkeminister Rigmor Aasrud (Ap)

Raimo Valle (Ap)

Tone-Helen Toften (Ap)

For arbeidsminister Hanne Bjurstrøm (Ap)

Jan-Erik Støstad (Ap)

Gina Lund (Ap)

For fiskeri- og kystminister Lisbeth Berg-Hansen (Ap)

Kristine Gramstad (Ap)

For barne-, likestillings- og inkluderingsminister Audun Lysbakken (SV)

Henriette Westhrin (SV)

Kirsti Bergstø (SV)

For olje- og energiminister Ola Borten Moe (Sp)

Eli Blakstad (Sp)

Per Rune Henriksen (Ap)

Mest sett siste uken

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

sterke meninger

Nettavisen vil gjerne vite hva du mener om denne saken, og ønsker en frisk debatt i våre kommentarfelt. Vær saklig og respektfull. Les mer om Nettavisens debattregler her.

Gunnar Stavrum
sjefredaktør

comments powered by Disqus

Våre bloggere