Gullprisen fortsatte å stige fredag og dro med Guinor-aksjen. Questerre ble også dratt opp av generelt positiv sektorutvikling på de amerikanske børsene. Les mer her
Gullprisen fortsatte å stige på fredag, spesielt i amerikansk handel. Spotprisen endte rett under 450 dollar pr. unse, et nivå den har holdt mandag morgen i Asia.
Guinor Gold fortsatte å stige på oppgangen i gullprisen og ble løftet hele 7,1 prosent i Toronto på fredag. Sluttkursen ble på 5,62 kroner, mot 5,11 kroner i Oslo.
Crew Gold klart derimot ikke å henge med og falt nye 1,5 prosent til 10,25 kroner. Sluttkursen i Oslo endte på 9,95 kroner.
Oljeprisen hadde en svak uke sist uke, og falt ytterligere på fredag. Questerre Energy hang seg derimot på oljeoppturen i det nordamerikanske markedet og steg 3,7 prosent til 4,49 kroner. Sluttkursen i Oslo endte på 4,38 kroner.
Den canadiske dollaren har steget videre i takt med den amerikanske og ligger mandag morgen på 6,35 kroner.

Dette bør du vite om lån
Nettavisen ønsker en åpen og levende debatt.
Her kan du enkelt bidra med din mening.