RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

NTB-sportens uke-PM 24. februar – 3. mars 2014

Sist oppdatert:

Mandag 24/2:

FOTBALL: Landslagsturnering J16 i Portugal: Nederland – Norge 15.00 (i Santo Antonio).

FOTBALL: Treningskamper menn: Sarpsborg – Sandefjord 16.00 (Østfoldhallen).

BANDY: NM-sluttspillet menn, semifinaler 2. kamp (best av 5, 19.00): Sarpsborg – Ready (0-1), Solberg – Stabæk (0-1).

TENNIS: Internasjonale turneringer (til 2/3): ATP-turneringer i Dubai (hardcourt, 1,93 mill. dollar), Acapulco, Mexico (hardcourt, 1,31 mill. dollar) og São Paulo, Brasil (grus innendørs, 474.005 dollar), WTA-turneringer i Florianopolis, Brasil (hardcourt, 250.000 dollar) og Acapulco, Mexico (hardcourt, 250.000 dollar).

FOTBALL: Engelsk FA-cup, 5. runde (20.45): Sheffield W. – Charlton. Omkamp: Hull – Brighton.

FOTBALL: Italiensk serie A (25. runde): Parma – Fiorentina 19.00, Napoli – Genoa 21.00.

FOTBALL: Spansk 1. divisjon (25. runde): Espanyol – Villarreal 22.00.

FOTBALL: Portugisisk 1. divisjon (20. runde): Benfica – Vitória Guimarães 21.15.

FOTBALL: Gresk 1. divisjon (26. runde): Kallonis – Panaitolikos 18.30.

FOTBALL: Tyrkisk eliteserie (22. runde): Elazigspor – Fenerbahçe 19.00.

FOTBALL: Dansk superliga (19. runde): Esbjerg – Nordsjælland 19.00.

TRAV: Leangen (V65, V5, DD).

BASKETBALL: NBA-kamper: Philadelphia 76ers – Milwaukee Bucks 01.00 (tirsdag), Detroit Pistons – Golden State Warriors 01.30, New York Knicks – Dallas Mavericks 01.30, New Orleans Pelicans – Los Angeles Clippers 02.00, Utah Jazz – Boston Celtics 03.00.

Tirsdag 25/2:

FOTBALL: Landskamp J17: Italia – Norge 15.00 (i Verona).

FOTBALL: Treningskamper menn: CSKA Moskva (Russland) – Molde 13.00 (i Marbella, Spania).

ALPINT: Verdenscup i Innsbruck, Østerrike: Lagkonkurranse parallellslalåm (kvinner og menn) 18.00.

HOPP: Kvalifisering til verdenscup menn i Falun, Sverige (HS134) 18.00.

HÅNDBALL: Dansk eliteserie menn (25. runde): Århus – Kolding København 20.15.

HÅNDBALL: Dansk eliteserie kvinner (19. runde): Odense – Viborg 19.00.

ISHOCKEY: Eliteserien menn (42. runde, 18.30): Stavanger – Tønsberg 18.00, Frisk Asker – Sparta Sarpsborg, Stjernen – Lørenskog, Storhamar – Lillehammer, Vålerenga – Rosenborg.

ISHOCKEY: Swedish Hockey League (50. runde, 19.00): Färjestad – AIK, Linköping – Skellefteå, Växjö – Modo.

FOTBALL: Mesterligaen menn, åttedelsfinaler 1. kamp: Zenit St. Petersburg (Russland) – Borussia Dortmund (Tyskland) 18.00, Olympiakos (Hellas) – Manchester United (England) 20.45.

FOTBALL: Engelsk liga, 1. divisjon (utsatte kamper, 20.45): Colchester – Sheffield U., Oldham – Milton Keynes Dons, Preston – Rotherham, Stevenage – Crewe, Swindon – Crawley.

FOTBALL: Engelsk liga, 2. divisjon (utsatte kamper, 20.45): Cheltenham – Chesterfield, Exeter – Wycombe, Fleetwood – Plymouth, Mansfield – Bury, Newport – AFC Wimbledon, Northampton – Southend, Portsmouth – Accrington, Scunthorpe – Bristol R., Torquay – Burton.

FOTBALL: Fransk 1. divisjon (utsatt kamp): Bordeaux – Lorient 18.30.

FUTSAL: Eliteserien menn (13. runde): Nidaros – Vegakameratene 21.30.

TRAV: Forus (lunsj V5, DD), Momarken (V65, V5, DD).

BASKETBALL: NBA-kamper (01.00 onsdag): Cleveland Cavaliers – Toronto Raptors, Indiana Pacers – Los Angeles Lakers, Washington Wizards – Orlando Magic, Atlanta Hawks – Chicago Bulls 01.30, Denver Nuggets – Portland Trail Blazers 03.00, Phoenix Suns – Minnesota Timberwolves 03.00, Sacramento Kings – Houston Rockets 04.00.

ISHOCKEY: NHL-kamp: Buffalo Sabres – Carolina Hurricanes 01.00 (onsdag).

Onsdag 26/2:

FOTBALL: Treningskamper menn: La Manga Cup (3. runde): Sogndal – Brann 16.00, Aalesund – Start 19.00.

ALPINT: Junior-VM i Jasna, Slovakia: Super-G menn og superkombinasjon menn.

BANDY: NM-sluttspillet menn, semifinaler 3. kamp (best av 5, 19.00): Ready – Sarpsborg, Stabæk – Solberg.

BASKETBALL: BLNO menn: Centrum Tigers – Bærum 19.00.

HOPP: Verdenscup menn (21 av 28) i Falun, Sverige (HS105) 16.30.

HÅNDBALL: Eliteserien menn (18. runde): Bodø – Drammen 17.30, FyllingenBergen – Runar Sandefjord 19.30.

HÅNDBALL: Eliteserien kvinner (18. og 19. runde, 19.00): Tertnes – Glassverket 17.30, Byåsen – Fredrikstad, Larvik – Oppsal, Storhamar – Flint Tønsberg.

HÅNDBALL: Dansk eliteserie menn (25. runde, 19.00): Nordsjælland – Ringsted, Skanderborg – Bjerringbro-Silkeborg, Skjern – Mors-Thy, Sønderjyske – Ribe-Esbjerg, Skive – Holstebro 20.00.

HÅNDBALL: Dansk eliteserie kvinner (19. runde, 19.00): Esbjerg – Holstebro, København – Vejen, Midtjylland – Randers.

ISHOCKEY: 1. divisjon (19.00): Comet – Hasle/Løren, Grüner – Nes, Manglerud Star – Skien, Ringerike – Furuset.

ISHOCKEY: KHL-kamper (klubber med norske spillere): Lokomotiv Jaroslavl – Avtomobilist Jekaterinburg 16.00, SKA St. Petersburg – Avangard Omsk 16.30, Slovan Bratislava – Dinamo Minsk 19.00.

KUNSTLØP: Nordisk mesterskap i Uppsala, Sverige (til 2/3).

SKYTING: EM luftvåpen i Moskva, Russland (til 6/3).

SYKLING: VM bane i Cali, Colombia (til 2/3).

FOTBALL: Mesterligaen menn, åttedelsfinaler 1. kamp (20.45): Galatasaray (Tyrkia) – Chelsea (England), Schalke (Tyskland) – Real Madrid (Spania).

FOTBALL: Sveitsisk eliteserie (23. runde): Sion – Young Boys 18.30.

FOTBALL: Dansk cup, kvartfinale: AGF – AaB 17.45.

TRAV: Bjerke (V65, V5, DD).

BASKETBALL: NBA-kamper: Philadelphia 76ers – Orlando Magic 01.00 (torsdag), Boston Celtics – Atlanta Hawks 01.30, Chicago Bulls – Golden State Warriors 02.00, Dallas Mavericks – New Orleans Pelicans 02.00, Memphis Grizzlies – Los Angeles Lakers 02.00, Oklahoma City Thunder – Cleveland Cavaliers 02.00, San Antonio Spurs – Detroit Pistons 02.30, Utah Jazz – Phoenix Suns 03.00, Portland Trail Blazers – Brooklyn Nets 04.00, Los Angeles Clippers – Houston Rockets 04.30.

ISHOCKEY: NHL-kamper (01.30 torsdag): Buffalo Sabres – Boston Bruins, Montreal Canadiens – Detroit Red Wings, Colorado Avalanche – Los Angeles Kings 04.00, Vancouver Canucks – St Louis Blues 04.30.

Torsdag 27/2:

FOTBALL: Landskamp J17: Italia – Norge 11.00 (i Verona).

FOTBALL: Treningskamper menn: Rosenborg – Odd Grenland 16.00, Lokomotiv Moskva (Russland) – Molde 19.00 (i Marbella, Spania).

ALPINT: Utfortrening menn i Kvitfjell 11.45.

ALPINT: Utfortrening kvinner i Crans Montana, Sveits 10.15.

ALPINT: Junior-VM i Jasna, Slovakia: Storslalåm kvinner.

GOLF: Tshwane Open (1,5 mill. euro), europatour menn i Centurion, Sør-Afrika (til 2/3).

GOLF: PGA-turnering menn (6 mill. dollar) i Palm Beach Gardens, Florida (til 2/3).

GOLF: LPGA-turnering kvinner (1,4 mill. dollar) i Singapore (til 2/3) med Suzann Pettersen.

HÅNDBALL: 1. divisjon menn: Herulf Moss – Lillestrøm 19.00.

HÅNDBALL: Dansk eliteserie menn (25. runde): Aalborg – GOG 20.00.

ISHOCKEY: Eliteserien menn (43. runde, 18.30): Rosenborg – Stavanger 18.00, Lillehammer – Frisk Asker, Storhamar – Lørenskog, Tønsberg – Stjernen, Sparta Sarpsborg – Vålerenga 19.00

FOTBALL: Europaligaen, 16-delsfinaler 2. kamp: Rubin Kazan (Russland) – Betis (Spania) 18.00 (1-1), Basel (Sveits) – Maccabi Tel Aviv (Israel) 19.00 (0-0), Eintracht Frankfurt (Tyskland) – Porto (Portugal) 19.00 (2-2), Ludogorets (Bulgaria) – Lazio (Italia) 19.00 (1-0), Napoli (Italia) – Swansea (England) 19.00 (0-0), Salzburg (Østerrike) – Ajax (Nederland) 19.00 (3-0), Sevilla (Spania) – Maribor (Slovenia) 19.00 (2-2), Sjakhtar Donetsk (Ukraina) – Viktoria Plzen (Tsjekkia) 19.00 (1-1), Alkmaar (Nederland) – Liberec (Tsjekkia) 21.05 (1-0), Benfica (Portugal) – PAOK (Hellas) 21.05 (1-0), Fiorentina (Italia) – Esbjerg (Danmark) 21.05 (3-1), Genk (Belgia) – Anzji (Russland) 21.05 (0-0), Lyon (Frankrike) – Tsjernomorets Odessa (Ukraina) 21.05 (0-0), Tottenham (England) – Dnipro (Ukraina) 21.05 (0-1), Trabzonspor (Tyrkia) – Juventus (Italia) 21.05 (0-2), Valencia (Spania) – Dinamo Kiev (Ukraina) 21.05 (2-0).

TRAV: Bjerke (lunsj V5, DD), Bergen (V65, V5, DD).

BASKETBALL: NBA-kamper (01.00 fredag): Indiana Pacers – Milwaukee Bucks, Toronto Raptors – Washington Wizards, Miami Heat – New York Knicks 02.00, Denver Nuggets – Brooklyn Nets 04.30.

ISHOCKEY: NHL-kamper (01.00 fredag): New Jersey Devils – Columbus Blue Jackets, New York Islanders – Toronto Maple Leafs, New York Rangers – Chicago Blackhawks, Philadelphia Flyers – San Jose Sharks, Pittsburgh Penguins – Montreal Canadiens, Florida Panthers – Washington Capitals 01.30, Ottawa Senators – Detroit Red Wings 01.30, Nashville Predators – Tampa Bay Lightning 02.00, Winnipeg Jets – Phoenix Coyotes 02.00, Dallas Stars – Carolina Hurricanes 02.30, Calgary Flames – Los Angeles Kings 03.30, Edmonton Oilers – Minnesota Wild 03.30.

Fredag 28/2:

FOTBALL: Treningskaper menn: Sandnes Ulf – Sandefjord 14.00, Spartak Moskva (Russland) – Strømsgodset 17.30 (i Marbella, Spania).

ALPINT: Verdenscup menn i Kvitfjell: Utfor (7 av 9) 11.45.

ALPINT: Utfortrening kvinner i Crans Montana, Sveits 10.15.

ALPINT: Junior-VM i Jasna, Slovakia: Slalåm kvinner.

BANDY: NM-sluttspillet menn, semifinaler evt. 4. kamp (best av 5, 19.00): Sarpsborg – Ready, Solberg – Stabæk.

BASKETBALL: BLNO menn: Ammerud – Asker Aliens 20.00.

BORDTENNIS: NM i Fornebu (til 2/3).

HOPP: Verdenscup menn (22 av 28) i Lahti, Finland (HS130) 17.00.

HÅNDBALL: Dansk eliteserie kvinner (19. runde): Ringkøbing – Sønderjyske 18.30, Nykøbing – Skive 19.30.

INNEBANDY: Eliteserien kvinner: Holmlia – Sveiva 19.00.

ISHOCKEY: KHL-kamper (klubber med norske spillere): Lokomotiv Jaroslavl – Jugra Khanty-Mansijsk 16.00, SKA St. Petersburg – Barys Astana 16.30, Lev Praha – Dinamo Minsk 19.00.

KOMBINERT: Verdenscup (12 av 15) i Lahti, Finland: Hopp (HS130) 14.00, 10 km langrenn 16.00.

ORIENTERING: Verdenscupåpning i Antalya, Tyrkia: Kvalifisering kvinner og menn 08.00.

SKISKYTING: Junior-VM i Presque Isle, Maine, sprint: 6 km kvinner ungdom 16.00, 7,5 km menn ungdom 18.30.

FOTBALL: Skotsk eliteserie (28. runde): Hibernian – Dundee U. 20.45.

FOTBALL: Tysk 1. Bundesliga menn (23. runde): Hertha Berlin – Freiburg 20.30.

FOTBALL: Fransk 1. divisjon (27. runde): E. Thonon Gaillard – Nantes 20.30.

FOTBALL: Spansk 1. divisjon (26. runde): Athletic Bilbao – Granada 20.30.

FOTBALL: Nederlandsk æresdivisjon (26. runde): Heracles – Heerenveen 20.00.

FOTBALL: Belgisk 1. divisjon (28. runde): Mechelen – Lokeren 20.30.

FOTBALL: Tyrkisk eliteserie (23. runde, 19.00): Akhisarspor – Bursaspor, Besiktas – Antalyaspor.

FOTBALL: Dansk superliga (20. runde): Nordsjælland – Viborg 18.30.

TRAV: Biri (V65, V5, DD).

BASKETBALL: NBA-kamper: Cleveland Cavaliers – Utah Jazz 01.30 (lørdag), New York Knicks – Golden State Warriors 02.00, Oklahoma City Thunder – Memphis Grizzlies 02.00, Dallas Mavericks – Chicago Bulls 02.30, San Antonio Spurs – Charlotte Bobcats 02.30, Los Angeles Lakers – Sacramento Kings 04.30, Phoenix Suns – New Orleans Pelicans 04.30.

ISHOCKEY: NHL-kamper: Buffalo Sabres – San Jose Sharks 01.00 (lørdag), Colorado Avalanche – Phoenix Coyotes 03.00, Anaheim Ducks – St Louis Blues 04.00, Vancouver Canucks – Minnesota Wild 04.00.

Lørdag 1/3:

FOTBALL: Treningskamper menn: Mjøndalen – HamKam 15.00 (i La Manga, Spania), Fredrikstad – Lillestrøm 17.00 (i La Manga), Vålerenga – Stabæk 19.00 (i La Manga), Bryne – Viking, Sandnes Ulf – Sandefjord.

ALPINT: Verdenscup menn i Kvitfjell: Utfor (8 av 9) 11.45.

ALPINT: Verdenscup kvinner i Crans Montana, Sveits: Utfor (8 av 9) 10.15.

ALPINT: Junior-VM i Jasna, Slovakia: Utfor menn.

BASKETBALL: Kvinneligaen: Ulriken – Gimle 14.00.

FRISTIL: Verdenscup i Inawashiro, Japan: Kulekjøring. Kvalifisering kvinner 01.05 og menn 03.00, finaler 05.30.

HOPP: Verdenscup menn i Lahti, Finland (HS130), lagkonkurranse (3 av 4) 16.15.

HOPP: Verdenscup kvinner (14 av 19) i Rasnov, Romania (HS100) 12.00.

HOPP: Kontinentalcup menn (21 av 26) i Falun, Sverige (HS100).

HOPP: Kontinentalcup kvinner (5 av 8) i Falun, Sverige (HS100).

HÅNDBALL: Mesterligaen kvinner, hovedrunden (4. runde): Gruppe 2: Larvik – Buducnost Podgorica (Montenegro) 18.15, Krim Ljubljana (Slovenia) – Györ (Ungarn) 20.30.

HÅNDBALL: Europacupene kvinner, kvartfinale 1. kamp (med norsk lag): Cupvinnercupen: Byåsen – Hypo Niederösterreich (Østerrike) 17.00.

HÅNDBALL: 1. divisjon, menn: Strindheim – Viking 15.00. Kvinner (16.00): Fana – Volda 15.30, Gjerpen – Skrim Kongsberg, Gjøvik – Selbu, Njård – Bækkelaget.

HÅNDBALL: Tysk Bundesliga menn (24. runde, 19.00): Bergisch – Minden, Emsdetten – Göppingen, Lemgo – Magdeburg, N-Lübbecke – Eisenach, Rhein-Neckar Löwen – Hannover-Burgdorf, Melsungen – Kiel 20.15.

HÅNDBALL: Dansk eliteserie menn (26. og siste runde, 17.00): Bjerringbro-Silkeborg – Skjern, GOG – Ringsted, Holstebro – Mors-Thy, Kolding København – Skive, Ribe-Esbjerg – Nordsjælland, Sønderjyske – Skanderborg, Århus – Aalborg.

INNEBANDY: Eliteserien, menn (16.00): Bækkelaget – Slevik 15.00, Grei – Sarpsborg, Haugerud – Gjelleråsen, Sagene – Lye. Kvinner: Slevik – Sagene 14.00.

ISHOCKEY: Eliteserien menn (44. runde, 16.00): Lillehammer – Lørenskog, Stavanger – Sparta Sarpsborg.

ISHOCKEY: 1. divisjon (17.00): Viking – Kongsvinger 14,30, Bergen – Furuset 16.15, Nes – Hasle/Løren 16.30, Skien – Ringerike 16.30, Narvik – Grüner, Kråkene – Comet.

KOMBINERT: Verdenscup i Lahti, Finland, lagsprint: Hopp (HS130) 11.00, 2 x 5 km langrenn 15.15.

LANGRENN: Verdenscup i Lahti, Finland: Sprint fri teknikk kvinner og menn. Kvalifisering 10.30, utslagsrunder fra 13.00.

ORIENTERING: Verdenscupåpning i Antalya, Tyrkia: Finale kvinner og menn 08.00.

SKISKYTING: Junior-VM i Presque Isle, Maine, sprint: 7,5 km kvinner junior 16.00, 10 km menn junior 18.30.

SYKLING: Omloop Het Nieuwsblad i Belgia (med Thor Hushovd og Alexander Kristoff).

VOLLEYBALL: Eliteserien, menn (16.00): NTNUI – Oslo, Tromsø – Randaberg. Kvinner: UiS – Oslo 14.00.

FOTBALL: Engelsk eliteserie (28. runde, 16.00): Everton – West Ham, Fulham – Chelsea, Hull – Newcastle, Stoke – Arsenal, Southampton – Liverpool 18.30.

FOTBALL: Engelsk liga, mesterskapsserien (33. runde, 16.00): Queens Park Rangers – Leeds 13.15, Bolton – Blackburn, Bournemouth – Doncaster, Burnley – Derby, Huddersfield – Barnsley, Ipswich – Birmingham, Leicester – Charlton, Millwall – Brighton, Nottingham Forest – Wigan, Reading – Yeovil, Sheffield W. – Middlesbrough, Watford – Blackpool.

FOTBALL: Engelsk liga, 1. divisjon (34. runde, 16.00): Bradford – Stevenage, Bristol C. – Gillingham, Carlisle – Brentford, Crawley – Peterborough, Crewe – Swindon, Leyton Orient – Colchester, Milton Keynes Dons – Sheffield U., Preston – Walsall, Rotherham – Notts County, Tranmere – Oldham, Wolverhampton – Port Vale.

FOTBALL: Engelsk liga, 2. divisjon (34. runde, 16.00): Burton – Accrington, Cheltenham – Bury, Dagenham & Redbridge – Mansfield, Fleetwood – AFC Wimbledon, Hartlepool – Torquay, Newport – Scunthorpe, Northampton – Bristol R., Plymouth – Morecambe, Rochdale – Oxford, Southend – Wycombe, York – Exeter.

FOTBALL: Skotsk eliteserie (28. runde, 16.00): Aberdeen – St. Johnstone, Celtic – Inverness, Motherwell – Hearts, Ross County – Partick Thistle, St. Mirren – Kilmarnock.

FOTBALL: Tysk 1. Bundesliga menn (23. runde, 15.30): Augsburg – Hannover, Borussia Dortmund – Nürnberg, Eintracht Braunschweig – Borussia Mönchengladbach, Leverkusen – Mainz, Werder Bremen – Hamburg, Bayern München – Schalke 18.30.

FOTBALL: Italiensk serie A (26. runde): Roma – Inter 20.45.

FOTBALL: Fransk 1. divisjon (27. runde, 20.00): Saint-Etienne – Monaco 17.00, Lorient – Bastia, Nice – Toulouse, Reims – Valenciennes, Rennes – Guingamp, Sochaux – Bordeaux.

FOTBALL: Spansk 1. divisjon (26. runde): Málaga – Valladolid 16.00, Levante – Osasuna 18.00, Getafe – Espanyol 20.00, Elche – Celta 22.00.

FOTBALL: Portugisisk 1. divisjon (21. runde): Estoril – Olhanense 19.00, Sporting Lisboa – Braga 21.15.

FOTBALL: Nederlandsk æresdivisjon (26. runde, 19.45): Zwolle – Nijmegen 18.45, Den Haag – Breda, Go Ahead Eagles – PSV Eindhoven, Vitesse – Roda 20.45.

FOTBALL: Belgisk 1. divisjon (28. runde, 20.00): Gent – Charleroi, Kortrijk – Cercle Brugge, Lierse – Leuven, Mons – Ostende, Waasland-Beveren – Zulte-Waregem.

FOTBALL: Gresk 1. divisjon (27. runde): Xanthi – Levadiakos 14.00, Veroia – Apollon 16.15, Aris – OFI 18.30.

FOTBALL: Tyrkisk eliteserie (23. runde, 18.00): Karabükspor – Gaziantepspor 15.00, Eskisehirspor – Kasimpasa, Fenerbahçe – Gençlerbirligi.

FOTBALL: Sveitsisk eliteserie (23. runde, 19.45): Lausanne – Aarau, Zürich – Grasshoppers.

FOTBALL: Østerriksk eliteserie (25. runde, 19.00): Austria Wien – Innsbruck 16.30, Admira Mödling – Ried, Grödig – Wiener Neustadt, Sturm Graz – Wolfsberg.

FOTBALL: Dansk superliga (20. runde): Sønderjyske – AGF 17.00.

FUTSAL: Eliteserien menn (13. runde): Sandefjord – Grorud 16.00.

TRAV: Drammen (V75, V5, DD, V4).

BASKETBALL: NBA-kamper (01.30 søndag): Miami Heat – Orlando Magic, Philadelphia 76ers – Washington Wizards, Boston Celtics – Indiana Pacers 02.00, Houston Rockets – Detroit Pistons 02.00, Milwaukee Bucks – Brooklyn Nets 02.30, Memphis Grizzlies – Cleveland Cavaliers 03.00, Portland Trail Blazers – Denver Nuggets 04.00, Sacramento Kings – Minnesota Timberwolves 04.00, Los Angeles Clippers – New Orleans Pelicans 04.30.

ISHOCKEY: NHL-kamper (19.00): Boston Bruins – Washington Capitals, New York Islanders – New Jersey Devils, Philadelphia Flyers – New York Rangers, Columbus Blue Jackets – Florida Panthers 20.00, Dallas Stars – Tampa Bay Lightning 21.00, Nashville Predators – Winnipeg Jets 21.00, Los Angeles Kings – Carolina Hurricanes 22.00, Montreal Canadiens – Toronto Maple Leafs 01.00 (søndag), Chicago Blackhawks – Pittsburgh Penguins 02.00 (utendørs på Soldier Field), Edmonton Oilers – Calgary Flames 04.00.

Søndag 2/3:

ALPINT: Verdenscup menn i Kvitfjell: Super-G (5 av 6) 11.30.

ALPINT: Verdenscup kvinner i Crans Montana, Sveits: Superkombinasjon (2 av 2): Utfor 10.00, slalåm 13.00.

ALPINT: Junior-VM i Jasna, Slovakia: Lagkonkurranse.

BANDY: NM-sluttspillet menn, semifinaler evt. 5. kamp (best av 5): Stabæk – Solberg 15.00, Ready – Sarpsborg 17.00.

BASKETBALL: BLNO menn (16.00): Sverresborg – Frøya, Tromsø Storm – Bærum.

FRISTIL: Verdenscup i Inawashiro, Japan: Parallell kulekjøring. Kvalifisering menn 02.45, utslagsrunder kvinner og menn fra 05.30.

HOPP: Verdenscup menn (23 av 28) i Lahti, Finland (HS130) 14.00.

HOPP: Verdenscup kvinner (15 av 19) i Rasnov, Romania (HS100) 11.30.

HOPP: Kontinentalcup menn (22 av 26) i Falun, Sverige (HS100).

HOPP: Kontinentalcup kvinner (6 av 8) i Falun, Sverige (HS100).

HÅNDBALL: Mesterligaen kvinner, hovedrunden (4. runde): Gruppe 1: Sävehof (Sverige) – Thüringen (Tyskland) 16.00, Midtjylland (Danmark) – Vardar Skopje (Makedonia) 18.15.

HÅNDBALL: Europacupene kvinner, kvartfinale 2. kamp (med norsk lag): Hypo Niederösterreich (Østerrike) – Byåsen 18.00 (i Stjørdal).

HÅNDBALL: Eliteserien menn (18. runde, 18.00): Stord – Haslum 17.00, Elverum – Bækkelaget, Falk Horten – Follo, Nøtterøy – ØIF Arendal.

HÅNDBALL: Eliteserien kvinner (18. runde, 18.00): Glassverket – Vipers Kristiansand, Nordstrand – Stabæk.

HÅNDBALL: 1. divisjon, menn (18.00): Viking TIF – Fjellhammer 15.00, Kristiansund – Haugaland 16.00, Kolstad – St. Hallvard, Sandefjord – Halden. Kvinner (16.00): Viking TIF – Volda 13.00, Halden – Rælingen, Hønefoss – Selbu.

HÅNDBALL: Tysk Bundesliga menn (24. runde, 17.15): Füchse Berlin – Flensburg-Handewitt, Hamburg – Balingen-Weilstetten.

HÅNDBALL: Dansk eliteserie kvinner (19. runde): Midtjylland – Randers 20.00.

INNEBANDY: Eliteserien, menn (18.00): Grei – Lye 15.00, Akerselva – Greåker, Sveiva – Tunet. Kvinner: Grei – Bygdø Monolitten 18.00.

ISHOCKEY: Eliteserien menn (44. runde, 17.00): Frisk Asker – Vålerenga, Stjernen – Rosenborg, Storhamar – Tønsberg.

ISHOCKEY: 1. divisjon (19.00): Narvik – Grüner 14.00, Viking – Kongsvinger 14.30, Bergen – Furuset 16.15, Manglerud Star – Kråkene 17.00.

ISHOCKEY: KHL-kamper (klubber med norske spillere): SKA St. Petersburg – Avtomobilist Jekaterinburg 14.00, Lokomotiv Jaroslavl – Avangard Omsk 14.30, Dinamo Minsk – Dinamo Riga 15.00.

LANGRENN: Verdenscup i Lahti, Finland: 15 km fri teknikk menn 09.45, 10 km fri teknikk kvinner 12.35.

LANGRENN: Vasaloppet i Sverige, Ski Classics (4 av 6): 90 km Sälen – Mora.

ORIENTERING: Verdenscupåpning i Antalya, Tyrkia: Sprintstafett 08.00.

SKISKYTING: Junior-VM i Presque Isle, Maine, jaktstart: 7,5 km kvinner ungdom 16.00, 10 km kvinner junior 17.00, 10 km menn ungdom 19.30, 12,5 km menn junior 20.30.

SPRANGRIDNING: Verdenscup (10 av 11) i Göteborg, Sverige 15.00.

SYKLING; Kuurne-Brussel-Kuurne i Belgia (med Alexander Kristoff).

VOLLEYBALL: Eliteserien menn: NTNUI – Koll 16.00.

FOTBALL: Engelsk ligacup, finale på Wembley i London: Manchester C. – Sunderland 15.00.

FOTBALL: Engelsk eliteserie (28. runde, 17.30): Aston Villa – Norwich, Swansea – Crystal Palace, Tottenham – Cardiff.

FOTBALL: Engelsk liga, 1. divisjon (34. runde): Coventry – Shrewsbury 16.00.

FOTBALL: Tysk 1. Bundesliga menn (23. runde): Hoffenheim – Wolfsburg 15.30, Eintracht Frankfurt – Stuttgart 17.30.

FOTBALL: Italiensk serie A (26. runde, 15.00): Cagliari – Udinese 12.30, Atalanta – ChievoVerona, Genoa – Catania, Hellas Verona – Bologna, Sassuolo – Parma, Torino – Sampdoria, Livorno – Napoli 18.30, Fiorentina – Lazio 20.45, Milan – Juventus 20.45.

FOTBALL: Fransk 1. divisjon (27. runde): Ajaccio – Lille 14.00, Lyon – Montpellier 17.00, Paris Saint-Germain – Marseille 21.00.

FOTBALL: Spansk 1. divisjon (26. runde, 21.00): Villarreal – Betis 12.00, Atlético Madrid – Real Madrid 17.00, Sevilla – Real Sociedad 19.00, Barcelona – Almería, Rayo Vallecano – Valencia.

FOTBALL: Portugisisk 1. divisjon (21. runde, 17.00): Gil Vicente – Vitória Setúbal, Nacional – Rio Ave, Paços Ferreira – Marítimo, Belenenses – Benfica 18.00, Vitória Guimarães – Porto 20.15.

FOTBALL: Nederlandsk æresdivisjon (26.runde, 14.30): Utrecht – Twente 12.30, Feyenoord – Ajax, Groningen – Cambuur Leeuwarden, Alkmaar – Waalwijk 16.30.

FOTBALL: Belgisk 1. divisjon (28. runde): Brugge – Standard Liège 14.30, Anderlecht – Genk 18.00.

FOTBALL: Gresk 1. divisjon (27. runde, 16.15): Panaitolikos – Atromitos 14.00, Asteras Tripolis – Panthrakikos, Ergotelis – PAOK, Panionios – Kallonis, Olympiakos – Panathinaikos 18.30.

FOTBALL: Tyrkisk eliteserie (23. runde, 12.30): Kayserispor – Kayseri Erciyesspor, Sivasspor – Elazigspor, Konyaspor – Trabzonspor 15.00, Rizespor – Galatasaray 18.00.

FOTBALL: Sveitsisk eliteserie (23. runde): Thun – Basel 13.45, St. Gallen – Luzern 16.00.

FOTBALL: Østerriksk eliteserie (25. runde): Salzburg – Rapid Wien 16.30.

FOTBALL: Dansk superliga (20. runde): Esbjerg – OB 13.00, AaB – Vestsjælland 15.00, Randers – Brøndby 17.00, FC København – Midtjylland 19.00.

TRAV: Sørlandet (V65, V5, DD).

BASKETBALL: NBA-kamper: Chicago Bulls – New York Knicks 19.00, Toronto Raptors – Golden State Warriors 22.00, Indiana Pacers – Utah Jazz 00.00 (mandag), Orlando Magic – Philadelphia 76ers 00.00, Oklahoma City Thunder – Charlotte Bobcats 01.00, San Antonio Spurs – Dallas Mavericks 01.00, Phoenix Suns – Atlanta Hawks 02.00.

ISHOCKEY: NHL-kamper: Washington Capitals – Philadelphia Flyers 18.30, New Jersey Devils – San Jose Sharks 21.00, New York Islanders – Florida Panthers 21.00, Vancouver Canucks – Ottawa Senators 22.00 (Heritage Classic, utendørs på BC Place), New York Rangers – Boston Bruins 01.00 (mandag), Anaheim Ducks – Carolina Hurricanes 02.00, Colorado Avalanche – Tampa Bay Lightning 02.00, Phoenix Coyotes – St Louis Blues 02.00.

Mandag 3/3:

FOTBALL: Landslaget menn forbereder seg til kamp mot Tsjekkia: Trening Rosickeo stadion 18.00. Pressekonferanse på hotell Hilton i Praha 16.30 (Per-Mathias Høgmo 16.30-16.40, spillerne 16.40-17.00).

ALPINT: Junior-VM i Jasna, Slovakia: Super-G kvinner og superkombinasjon kvinner.

HOPP: Kvalifisering til verdenscup menn i Kuopio, Finland (HS127) 16.45.

FOTBALL: Portugisisk 1. divisjon (21. runde): Arouca – Académica 21.00.

FOTBALL: Gresk 1. divisjon (27. runde): Platanias – Giannina 18.30.

TRAV: Leangen (V65, V5, DD).

BASKETBALL: NBA-kamper: Washington Wizards – Memphis Grizzlies 01.00 (tirsdag), Brooklyn Nets – Chicago Bulls 01.30, Detroit Pistons – New York Knicks 01.30, Miami Heat – Charlotte Bobcats 01.30, Milwaukee Bucks – Utah Jazz 02.00, Denver Nuggets – Minnesota Timberwolves 03.00, Portland Trail Blazers – Los Angeles Lakers 04.00, Sacramento Kings – New Orleans Pelicans 04.00.

ISHOCKEY: NHL-kamper: Toronto Maple Leafs – Columbus Blue Jackets 01.00 (tirsdag), Dallas Stars – Buffalo Sabres 02.00, Minnesota Wild – Calgary Flames 02.00, Los Angeles Kings – Montreal Canadiens 04.30. (©NTB)

Mest sett siste uken

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

sterke meninger

Nettavisen vil gjerne vite hva du mener om denne saken, og ønsker en frisk debatt i våre kommentarfelt. Vær saklig og respektfull. Les mer om Nettavisens debattregler her.

Gunnar Stavrum
sjefredaktør

comments powered by Disqus

Våre bloggere