NORDSETER: – Pinlig og beklagelig, sier Odd Bratteberg, avdelingsdirektør i Samferdselsetaten.
– Det skal ikke skje at Engen blir til Enger. Her har det nok gått litt fort fort med å få skiltet på plass igjen etter at det forsvant, mener han.
To ganger i løpet av et halvt år har altså noen stjålet skiltet ved Nordseter seniorboliger. Skiltet som forsvant i juli, ble funnet i et tre og montert på plass i oktober. En formiddag i desember var det igjen borte.
– Vi skal selvsagt sørge for at et nytt skilt med riktig navn kommer på plass. Men, det tar nok 4-6 uker. Vi samler opp flere gatenavn/skilt før vi bestiller nye hos vår skiltleverandør, sier Odd Bratteberg.
Etter Høyrekvinne
Pearl Engens vei, som er en gangvei inn fra Lambertseterveien, fikk sitt navn i 1984. Den er oppkalt etter kommunalpolitiker Pearl Engen (1895-1982). Høyrekvinnen var medlem av Aker kommunestyre, bystyremedlem fra 1948 og en aktiv lokalpolitiker.
