RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

OL-resultater lørdag 28. august

Sist oppdatert:
Her følger resultatene fra kampene/øvelsene som er unnagjort i dag.

Basketball, finaler.

Menn, sluttstilling
1 Argentina,
2. Italia,
3. USA,
4. Litauen,
5.Hellas,
6. Puerto Rico,
7. Spania,
8.Kina,
9. Australia,
10 New Zealand,
11. Serbia og Montenegro,
12. Angola.

Finale: Argentina – Italia 84-69 (43-41).

Bronsekamp: USA – Litauen 104-96 (49-44).

Kvinner, sluttstilling
1. USA,
2. Australia,
3. Russland,
4. Brasil,
5.Tsjekkia,
6.Spania,
7. Hellas,
8. New Zealand,
9. Kina,
10. Japan,
11. Nigeria,
12. Sør-Korea.

Finale: USA – Australia 74-63 (29-26).

Bronsekamp: Russland – Brasil 71-62 (32-32).

Boksing, finaler.

Fluevekt (51 kg)
1.Yuriorkis Gamboa, Cuba,
2. Jerome Thomas, Frankrike,
3. Fuad Aslanov, Aserbajdsjan og Rustam Rahimov, Tyskland.

Finale: Gamboa – Thomas 38-23.

Fjærvekt (57 kg)
1. Aleksej Tisjtsjenko, Russland,
2. Kim Song-guk, Nord-Korea,
3. Vitali Talbert, Tyskland og Jo Seok-hwan, Sør-Korea.

Finale: Tisjtsjenko – Kim 39-17.

Lett weltervekt (64 kg)
1. Manus Boonjumnong, Thailand,
2.Yudel Johnson, Cuba,
3. Boris Georgijev, Bulgaria og Ionut Gheorghe, Romania.

Finale: Boonjumnong – Johnson 17-11.

Mellomvekt (75 kg)
1. Gajdarbek Gajdarbekov, Russland,
2. Gennadij Golovkin, Kasakhstan,
3. Andrè Dirrell, USA og Suriya Prasathinphimai, Thailand.

Finale: Gajdarbekov – Golovkin 28-18.

Tungvekt (91 kg)
1.Odlanier Solis, Cuba),
2. Viktor Sujev, Hviterussland,
3. Mohamed Elsayed, Egypt og Naser Al Shami, Syria.

Finale: Solis – Sujev 22-13.

Bryting, fristil, finaler.

Menn, 55 kg
1.Mavlet Batirov, Russland,
2. Stephen Abas, USA,
3. Chikara Tanabe, Japan,
4. Amiran Karntanov, Hellas
5. Li Zhengyu, Kina,
6. Kim Hyo-sub, Sør-Korea,
7.Oleksander Satsjaruk, Ukraina,
8.O Song-nam, Nord-Korea.

Finale: Batirov – Abas 9-1.

Bronsekamp: Tanabe – Karntanov 7- 0.

66 kg
1. Elbrus Tedejev, Ukraina,
2. Jamill Kelly, USA,
3.Makhatsj Murtazalijev, Russland,
4. Leonid Spiridonov, Kasakhstan,
5. Kazuhiko Ikematsu, Japan,
6. Apostolos Taskoudis, Hellas,
7.Omer Cubukci, Tyrkia,
8. Serafim Barzakov, Bulgaria.

Finale: Tedejev – Kelly 5-1.

Bronsekamp: Murtazalijev – Spiridonov 2-1.

84 kg
1. Cael Sanderson, USA,
2. Moon Eui-jae, Sør-Korea,
3.Sazjid Sazjidov, Russland,
4. Yoel Romero, Cuba,
5. Maji Khodaei, Iran,
6.Lazaros Loizidis, Hellas,
7.Taras Danko, Ukraina,
8. Sjamil Alijev, Tadsjikistan.

Finale: Sanderson – Moon 3-1.

Bronsekamp: Sazjidov – Romero 5-3.

120 kg
1. Artur Tajmazov, Usbekistan,
2. Alireza Rezaei, Iran,
3. Aydin Polatci, Tyrkia,
4. Marid Mutalimov, Kasakhstan, 5.Alexis Rodriguez, Cuba,6. Kuramagomed Kuramagomedov, Russland, 7. Kerry McCoy, USA, 8.Bozjidar Bojadzjijev, Bulgaria.

Finale: Tajmazov – Rezaei fall.

Bronsekamp: Polatci – Mutalimov 3-1.

Friidrett, finaler

Menn, 800 m
1.Jurij Borzakovskij, Russland 1.44,45,
2.Mbulaeni Mulaudzi, Sør-Afrika 1.44,61,
3. Wilson Kipketer, Danmark 1.44,65,
4. Mouhssin Chehibi, Marokko 1.45,16,
5. Wilfred Bungei, Kenya 1.45,31,
6. Hezekiel Sepeng, Sør-Afrika 1.45,53,
7.Djabir Said Guerni, Algerie 1.45,61,
8. Ismail Ahmed Ismail, Sudan 1.52,49.

5000 m
1. Hicham El Guerrouj, Marokko 13.14,39,
2. Kenenisa Bekele, Etiopia 13.14,59,
3. Eliud Kipchoge, Kenya 13.15,10,
4. Gebre Egziabher Gebremariam, Etiopia 13.15,35,
5.Dejene Berhanu, Etiopia 13.16,92,
6. John Kibowen, Kenya 13.18,24,
7. Zersenay Tadesse, Eritrea 13.24,31
8. Craig Mottram, Australia 13.25,70,
9.Hicham Bellani, Marokko 13.31,81,
10. Ali Saidi Sief, Algerie 13.32,57,
11.Tim Broe, USA 13.33,06,
12. Alistair Ian Cragg, Irland 13.43,06,
13. Abderrahim Goumri, Marokko 13.47,27,
14. Samir Moussaoui, Algerie 14.02,01.
Brøt: Abraham Chebii, Kenya.

4 x 100 m
1. Storbritannia 38,07 (Jason Gardener, Darren Campbell, Marlon Devonish, Mark Lewis-Francis),
2. USA 38,08 (Shawn Crawford, Justin Gatlin, Coby Miller, Maurice Greene),
3. Nigeria 38,23 (Olusoji Fasuba, Uchenna Emedolu, Aaron Egbele, Deji Aliu),
4.Japan 38,49 (Hiroyasu Tsuchie, Shingo Suetsugu, Shinji Takahira, Nobuharu Asahara)5.Polen 38,54 (Zbigniew Tulin, Lukasz Chyla, Marcin Jedrusinski, Marcin Urbas),
6.Australia 38,56 (Adam Basil, Paul Di Bella, Patrick Johnson, Joshua Ross),
7.Trinidad og Tobago 38,60 (Nicconnor Alexander, Marc Burns, Ato Boldon, Darrel Brown),
8. Brasil 38,67 (Claudio Roberto Souza, Edson Luciano Ribeiro, André Domingos, Vicente De Lima).

4 x 400 m
1. USA 2.55,91 (Otis Harris, Derrick Brew, Jeremy Wariner, Darold Williamson),
2. Australia 3.00,60 (John Steffensen, Mark Ormrod, Patrick Dwyer, Clinton Hill),
3. Nigeria 3.00,90 (James Godday, Musa Audu, Saul Weigopwa, Enefiok Udo Obong),
4. Japan 3.00,99 (Yuki Yamaguchi, Jun Osakada, Tomohiro Itoh, Mitsuhiro Sato),
5. Storbritannia 3.01,07 (Timothey Benjamin, Stean Baldock, Malachi Davis, Matthew Elias),
6. Bahamas 3.01,88 (Nathaniel McKinney, Aaron Cleare, Andrae Williams, Christopher Brown),
7.Tyskland 3.02,22 (Ingo Schultz, Kamghe Gaba, Ruwen Faller, Bastian Swillims),
8. Botswana 3.02,49 (Johnson Kubisa, Calfornia Molefe, Gaolesiela Salang, Kagiso Kilego).

Spyd
1. Andreas Thorkildsen, Norge 86,50,
2. Vadims Vasilevskis, Latvia 84,95,
3. Sergej Makarov, Russland 84,84,
4. Steve Backley, Storbritannia 84,13,
5.Aleksandr Ivanov, Russland 83,31,
6. Andrus Varnik, Estland 83,25,
7. Eriks Rags, Latvia 83,14,
8.Tero Pitkamäki, Finland 83,01,
9.Jan Zelezny, Tsjekkia 80,59,
10. Matti Narhi, Finland 80,28,
11.Esko Mikkola, Finland 79,43, 12.Breaux Greer, USA 74,36.

Kvinner 1500 m
1. Kelly Holmes, Storbritannia 3.57,90,
2.Tatjana Tomasjova, Russland 3.58,12,
3. Maria Cioncan, Romania 3.58,39,
4. Natalja Jevdokimova, Russland 3.59,05,
5. Daniela Jordanova, Bulgaria 3.59,10,
6.Lidia Chojecka, Polen 3.59,27,
7. Anna Jakubczak, Polen 4.00,15,
8. Elvan Abeylegesse, Tyrkia 4.00,67,
9. Carmen Douma-Hussar, Canada 4.02,31,
10.Natalia Rodriguez, Spania 4.03,01,
11. Olga Jegorova, Russland 4.05,65,
12. Hasna Benhassi, Marokko 4.12,90.

4 x 400 m:
1. USA 3.19,01 (Deedee Trotter, Monique Henderson, Sanya Richards, Monique Hennagan),
2. Russland 3.20,16 (Olesia Krasnomovets, Natalja Nazarova, Olesia Zykina, Natalja Antyukh),
3. Jamaica 3.22,00 (Novlene Williams, Michelle Burgher, Nadia Davy, Sandie Richards),
4.Storbritannia 3.25,12 (Donna Fraser, Catherine Murphy, Christine Ohuruogu, Lee McConnell),
5. Polen 3.25,22 (Zuzanna RAdecka, Monika Bejnar, Malgorzata Pskit, Grazyna Prokopek),
6.Romania 3.26,81 (Angela Morosanu, Alina Rapanu, Maria Rus, Ionela Tirlea-Manolache),
7. India 3.28,51 (Satti Geetha, K. Mathews Beenamol, Chitra K. Soman, Rajwinder Kaur),8. Hellas 3.45,70 (Hariklia Bouda, Hrisoula Goudenoudi, Dimitra Dova, Fani Halkia).

Høyde:
1. Jelena Slesarenko, Russland 2,06,
2. Hestrie Cloete, Sør-Afrika 2,02,
3. Viktoria Stjopina, Ukraina 2,02,
4. Amy Acuff, USA 1,99,
5. Jirina Mikhaltsjenko, Ukraina 1,96,
6. Anna Tsjitsjerova, Russland 1,96,
7. Oana Pantelimon, Romania 1,93,
8.Monica Iagar, Romania 1,93,
9. Inga Babakova, Ukraina 1,93,
10. Marta Mendia, Spania 1,93,
11. Blanka Vlasic, Kroatia 1,89, 12. Tia Hellebaut, Belgia 1,85.

Håndball.

Menn

Bronsekamp

Ungarn – Russland 26-28 (10-13).

5. plass-kamp

Hellas – Frankrike 15-33 (7-17).

7. plass-kamp
Sør-Korea – Spania 24-31 (11-12)

Kvinner

Bronsekamp
Ukraina – Frankrike 21-18 (10-10).

Plasseringskamper (5.-8. plass)
Spania – Kina 27-23 (16-10),
Ungarn – Brasil 36-31 (17-14).

Fotball, menn.
Finale:Argentina – Paraguay 1-0.

Bronsekamp fredag 27/8: Italia – Irak 1-0.

Padling, finaler.

K1 500 m menn

1 Adam van Koeverden, Canada 1.37,919,
2 Nathan Baggaley, Australia 1.38,467,
3. Ian Wynne, Storbritannia 1.38,547,
4. Eirik Verås Larsen, Norge 1.38,667,
5. Akos Vereckei, Ungarn 1.39,315,
6. Lutz Altepost, Tyskland 1.39,647,
7. Babak Amir Tahmasseb, Frankrike 1.40,187,
8. Javier Correa, Argentina 1.40,639,
9. Andrea Facchin, Italia 1.41,575.

K2 500 m, menn
1 Tyskland (Ronald Rauhe/Tim Wieskoetter) 1.27,040,
2 Australia (Clint Robinson/Nathan Baggaley) 1.27,920,
3 Hviterussland (Raman Piatrusjenka/Vadzim Makhneu) 1.27,996,
4. Polen (Marek Twardowski/Adam Wysocki) 1:28,048,
5. Ungarn (Zoltan Kammerer/Botond Storcz) 1.29,096,
6. Spania (Damian Vindel/Francisco Llera) 1.29,532,
7. Litauen (Alvydas Duonela/Egidijus Balciunas) 1.29,868,
8. Italia (Antonio Rossi/Beniamino Bonomi) 1.30,804,
9.Russland (Anatolij Tisjenko/Vladimir Grusjikhin) 1.31,048.

C1 500 m, menn
1. Andreas Dittmer, Tyskland 1.46,383,
2. David Cal, Spania 1.46,723,
3. Maxim Opalev, Russland 1.47,767,
4. Aliksander Zhukouski, Hviterussland 1.47,903,
5.Martin Doktor, Tsjekkia 1.47,999,
6.Richard Dalton, Canada 1.48,103,
7. Marton Joob, Ungarn 1.48,195,
8.Stanimir Atanasov, Bulgaria 1.49,759,
9.Wang Bing, Kina 1.49,903.

C2 500 m, menn
1. Kina (Meng Guanliang/Yang Wenjun) 1.40,278,
2.Cuba (Ibrahim Rojas Blanco/Ledis Frank Balceiro Pajon) 1.40,350,
3. Russland (Alexander Kostoglod/Alexander Kovalev) 1.40,442,
4. Romania (Silviu Simioncencu/Florin Popescu) 1:40,618,
5.Tyskland (Christian Gille/Tomasz Wylenzek) 1.40,802,
6. Hviterussland (Aleksander Kurliandtsjyk/Aleksander Bahdanovitsj) 1.40,858
7. Ungarn (Gyorgy Kozmann/Gyorgy Kolonics) 1.41,138,
8. Canada (Attila Buday/Tamas Buday jr.) 1.41,210
9. Polen (Pawel Baraszkiewicz/Daniel Jedraszko) 1.42,046.

K1 500 m, kvinner
1. Natasa Janics, Ungarn 1.47,741,
2. Josefa Idem, Italia 1.49,729,
3. Caroline Brunet, Canada 1.50,601,
4. Katrin Wagner, Tyskland 1.52,557,5.
Marcela Erbanova, Slovakia 1.52,685,
6.Larissa Peisakhovitch, Israel 1.53,089,
7.Lucy Hardy, Storbritannia 1.53,717,
8.Jenni Honkanen, Finland 1.53,937,
9. Li Ting, Kina 1.54,473.

K2 500 m, kvinner
1. Ungarn (Katalin Kovacs/Natasa Janics) 1.38,101,
2. Tyskland (Birgit Fischer/Carolin Leonhardt) 1.39,533,
3. Polen (Aneta Pastuszka/Beata Sokolowska Kulesza) 1.40,077,
4. Kina (Xu Linbei/Zhong Hongyan) 1.40,913,
5. Spania (Beatriz Manchon/Teresa Portela) 1.42,409,
6. Bulgaria (Delyana Dacheva/Bonka Pindzheva) 1.42,553,
7. Canada (Caroline Brunet/Mylanie Barre) 1.42,833,
8. Sverige (Sofia Paldanius/Anna Karlsson) 1.43,077,
9.Hviterussland (Hanna Pusjkova/Alena Bets) 1.43,729.

Seiling, finaler.

Menn

Star
1.Torben Grael/Marcelo Ferreira, Brasil 42,
2. Ross MacDonald/Mike Wolfs, Canada 51,2,
3. Xavier Rohart/Pascal Rambeau, Frankrike 54,
4. Flavio Marazzi/Enrico De Maria, Sveits 70,
5. Paul Cayard/Phil Trinter, USA 71,
6. Iain Percy/Steve Mitchell, Storbritannia 73,
7. Francesco Bruni/Guido Vigna, Italia 75,
8. Peter Bromby/Lee White, Bermuda 82,
9. Nicklas Holm/Claus Olesen, Danmark 83,
10 Roberto Bermudez/Pablo Arrarte, Spania 85.

11 seilaser ble avviklet i denne øvelsen og 17 båter fikk plassering.

Åpen, Tornado
1.Roman Hagara/Hans Peter Steinacher, Østerrike 34,
2. John Lovell/Charlie Ogletree, USA 45,
3.Santiago Lange/Carlos Espinola, Argentina 54,
4. Olivier Backes/Laurent Voiron, Frankrike 57,
5. Mitch Booth/Herbert Dercksen, Nederland 61,
6.Darren Bundock/John Forbes, Australia 62,
7. Enrique Figueroa/Jorge Hernandez, Puerto Rico 72,
8. Fernando Echavarri/Anton Paz, Spania 74,8,
9.Andrej Kirilijuk/Valerij Utsjkov, Russland 76,
10.Francesco Marcolini-Edoardo Bianchi, Italia 78.

11 seilaser ble avviklet i denne øvelsen og 17 båter fikk plassering.

Stup, finale.

Menn, 10-meter
1.Hu Jia, Kina 748,08,
2. Mathew Helm, Australia 730,56,
3. Tian Liang, Kina 729,66,
4. Alexandre Despatie, Canada 707,46,
5. Peter Waterfield, Storbritannia 669,24,
6.Leon Taylor, Storbritannia 663,12,
7. Heiko Meyer, Tyskland 646,56,
8. Robert Newbery, Australia 640,65,
9.Francesco Dell'Uomo, Italia 628,77,
10.Rommel Pacheco, Mexico 623,40,
11. Dmitrij Dobroskok, Russland 622,23,
12. Juan Guillermo Uran Salazar, Colombia 605,46.


Terrengsykling, menn.
1. Julien Absalon, Frankrike 2.15,02,
2. Jose Antonio Hermida, Spania 2.16,02,
3. Bart Brentjens, Nederland 2.17,05,
4. Roel Paulissen, Belgia 2.18,10,
5. Liam Killeen, Storbritannia 2.18,32,
6. Ralph Naef, Sveits 2.19,15,
7. Thomas Frischknecht, Sveits 2.19,39,
8. Manuel Fumic, Tyskland 2.20,29,
9. Seamus Mcgrath, Canada 2.20,33,
10 Marco Bui, Italia 2.20,45,

Turn

Rytmisk sportsgymnastikk, tropp

1. Russland 51,100 (Olesja Belugvina, Olga Glatskitsj, Tatjana Kurbakova, Natalja Lavrova, Jelena Mursina, Jelena Posevina),

2. Italia 49,450 (Elisa Blanchi, Fabricia D'Ottavio, Marinella Falca, Daniela Masseroni, Elisa Santoni, Laura Vernizzi),

3. Bulgaria 48,600 (Zjaneta Ilijeva, Elenora Kezjova, Zornitsa Marinova, Kristina Rangujelova, Galina Tantsjeva, Vladislava Tantsjeva),

4.Hviterussland 48,000, 5) Hellas 46,525, 6) Kina 46,500, 7) Spania 45,350, 8) Brasili 44,400.

Volleyball, kvinner.
1. Kina,
2. Russland,
3.Cuba,
4.Brasil,
5.Italia, Japan, Sør-Korea og USA,
9.Hellas og Tyskland,
11. Den dominikaniske republikk og Kenya.

Finale: Kina – Russland 3-2 (28-30, 25-27, 25-20, 25-23, 15-12).

Bronsekamp: Cuba – Brasil 3-1 (25-22, 25- 22, 14-25, 25-17).



Mest sett siste uken

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

Våre bloggere