*Nettavisen* Nyheter.

OL-resultater mandag 23. august

Her følger resultatene fra kampene/øvelsene som er unnagjort i dag.

27.08.04 00:18

OL banesykling mandag:

Menn, 4000 m forfølgelsesritt lag:
Gull: Australia (Graeme Brown, Brett Lancaster, Brad McGee, Luke Roberts),

sølv: Storbritannia (Steve Cummings, Rob Hayles, Paul Manning, Bradley Wiggins),

bronse: Spania (Carlos Castano, Sergi Escobar, Asier Maetzu, Carlos Torrent),

4) Tyskland, 5) Nederland, 6) Ukraina, 7) Frankrike, 8) Litauen, 9) Russland, 10) New Zealand.

Finale: Australia 3.58,233 slo Storbritannia 4.01,760.

Bronseduell: Spania 4.05,523 slo Tyskland 4.07,193

OL basketball menn mandag, gruppespillet 5. og siste runde:

Gruppe A:
Spania – New Zealand 88-84 (48-37), Serbia og Montenegro – Kina 66-67 (34-31), Italia – Argentina 76-75 (35-36).

Gruppe B:
Litauen – Australia 100-85 (52-28), USA – Angola 89-53 (46-26), Hellas – Puerto Rico 78-58 (40-28).

De fire beste i hver gruppe til kvartfinale

OL boksing mandag, kvartfinaler:

Tungvekt (+91 kg):
Michel Lopez Nunez, Cuba – Jason Estrada, USA 21-7, Mohamed Aly, Egypt – Jaroslav Jaksto, Litauen 19-11, Roberto Cammarelle, Italia – Aleksej Mazikin, Ukraina 23-21, Aleksander Povetkin, Russland – Mukhtarkhan Dildabekov, Kasakhstan 31-15.

Fjærvekt (57 kg):
Kim Song-guk, Nord-Korea – Muideen Ganiyu, Nigeria 32-11, Vitali Tajbert, Tyskland – Luis Franco Vazquez, Cuba 34-26, Jo Seok-hwan, Sør-Korea – Viorel Simion, Romania 39-35, Aleksej Titsjtsjenko, Russland – Galib Jafarov, Kasakhstan 36-26.

Bantamvekt (54 kg):
Bahodirjon Sooltonov, Usbekistan – Andrew Kooner, Canada 44-32, Guillermo Rigondeaux Ortiz, Cuba – Gennadij Kovalev, Russland 20-5, Worapoj Petchkoom, Thailand – Nestor Bolum, Nigeria 29-14, Aghasi Mammadov, Aserbajdsjan – Maksim Tretjak, Ukraina 32-12.

OL bordtennis menn mandag (ranking i parentes):

Finale:
Ryu Seung-min, Sør-Kora (3) – Wang Hao, Kina (4) 4-2 (11-3, 9-11, 11-9, 11-9, 11-13, 11-9).

Bronsekamp:
Wang Liqin, Kina (1) – Jan-Ove Waldner, Sverige (16) 3-1 (10-12, 11-3, 11-8, 11-7).

OL bryting mandag, fristil:

Kvinner, 48 kg:
Gull: Jirini Merleni, Ukraina,

sølv: Chiharu Icho, Japan,

bronse: Patricia Miranda, USA,

4) Angelique Berthenet, Frankrike, 5) Lorisa Oorzjak, Russland, 6) Brigitte Wagner, Tyskland, 7) Lidia Karamtsjakova, Tadsjikistan, 8) Enkhjargal Tsogtbazar, Mongolia.

Finale: Merleni – Icho 2-2 e.o. (Merleni vant på dommeravgjørelse).

Bronsekamp: Miranda – Berthenet 12-4.

Semifinaler: Icho – Berthenet 12-1, Merleni – Miranda 9-0.

55 kg:
Gull: Saori Yoshida, Japan,

sølv: Tonya Verbeek, Canada,

bronse: Anna Gomis, Frankrike,

4) Ida-Theres Karlsson, Sverige, 5) Mabel Fonseca, Puerto Rico, 6) Sun Dongmei, Kina, 7) Tela O’Donnell, USA, 8) Lee Na-lae, Sør-Korea.

Finale: Yoshida – Verbeek 6-0.

Bronsekamp: Gomis – Karlsson 6-0.

Semifinaler: Verbeek – Karlsson 3-1, Yoshida – Gomis 7-6.

63 kg:
Gull: Kaori Icho, Japan,

sølv: Sara McMann, USA,

bronse: Lise Legrand, Frankrike,

4) Stavroula Zygouri, Hellas, 5) Viola Yanik, Canada, 6) Volha Khilko, Hviterussland, 7) Stephanie Gross, Tyskland, 8) Alena Kartasjova, Russland.

Finale: Icho – McMann 3-2.

Bronsekamp: Legrand – Zigouri fall.

Semifinaler: McMann – Zygouri fall, Icho – Legrand 4-0.

72 kg:
Gull: Wang Xu, Kina,

sølv: Gouzel Maniourova, Russland,

bronse: Kyoko Hamaguchi, Japan,

4) Svetlana Sajenko, Ukraina, 5) Christine Nordhagen, Canada, 6) Anita Schätzle, Tyskland, 7) Toccara Montgomery, USA, 8) Maria Louiza Vryoni, Hellas.

Finale: Wang – Maniourova 7-2.

Bronsekamp: Hamaguchi – Sajenko 4-0.

Semifinaler: Maniourova – Sajenko fall, Wang – Hamaguchi 6-4.

OL fotball kvinner mandag, semifinaler:

USA – Tyskland 2-1 e.o. (i Heraklion), Sverige – Brasil 0-1 (i Patras).

Finale torsdag: Brasil – USA. Bronsekamp: Sverige – Tyskland.

OL friidrett mandag, finaler:

Menn, 400 m:
Gull: Jeremy Wariner, USA 44,00,

sølv: Otis Harris, USA 44,16,

bronse: Derrick Brew, USA 44,42,

4) Alleyne Francique, Grenada 44,66, 5) Brandon Simpson, Jamaica 44,76, 6) Davian Clarke, Jamaica 44,83, 7) Leslie Djhone, Frankrike 44,94, 8) Michael Blackwood, Jamaica 45,55.

Diskos:
Gull: Robert Fazekas, Ungarn 70,93,

sølv: Virgilijus Alekna, Litauen 69,89,

bronse: Zoltan Kovago, Ungarn 67,04,

4) Aleksander Tammert, Estland 66,66, 5) Vasilij Kaptjukh, Hviterussland 65,10, 6) Frantz Kruger, Sør-Afrika 64,34, 7) Casey Malone, USA 64,33, 8) Lars Riedel, Tyskland 62,80, 9) Hannes Hopley, Sør-Afrika 62,58, 10) Torsten Schmidt, Tyskland 61,18, 11) Libor Malina, Tsjekkia 58,78, 12) Gabor Mate, Ungarn 57,84.

Kvinner, 800 m:
Gull: Kelly Holmes, Storbritannia 1.56,38,

sølv: Hasna Benhassi, Marokko 1.56,43,

bronse: Jolanda Ceplak, Slovenia 1.56,43,

4) Maria Mutola, Mosambik 1.56,51, 5) Tatjana Andrianova, Russland 1.56,88, 6) Jearl Miles Clark, USA 1.57,27, 7) Maria Cioncan, Romania 1.59,62, 8) Zulia Calatayud, Cuba 2.00,95.

5000 m:
Gull: Meseret Defar, Etiopia 14.45,65,

sølv: Isabella Ochichi, Kenya 14.48,19,

bronse: Tirunesh Dibaba, Etiopia 14.51,83,

4) Jelena Zadorozjnaja, Russland 14.55,52, 5) Joanne Pavey, Storbritannia 14.57,87, 6) Gulnara Samitova, Russland 15.02,30, 7) Irina Mikitenko, Tyskland 15.03,36, 8) Sun Yingjie, Kina 15.07,23, 9) Xing Huina, Kina 15.07,41, 10) Sentayehu Ejigu, Etiopia 15.09,55, 11) Margaret Maury, Frankrike 15.09,77, 12) Elvan Abeylegesse, Tyrkia 15.12,64, 13) Liliya Sjobukhova, Russland 15.15,64, 14) Sonia O'Sullivan, Irland 16.20,90.

Brøt: Edith Masai, Kenya.

Tresteg:
Gull: Francoise Mbango Etone, Kamerun 15,30,

sølv: Hrysopiyi Devetzi, Hellas 15,25,

bronse: Tatjana Lebedeva, Russland 15,14,

4) Trecia Smith, Jamaica 15,02, 5) Yamile Aldama, Sudan 14,99, 6) Baya Rahouli, Algerie 14,86, 7) Magdelin Martinez, Italia 14,85, 8) Anna Pjatykh, Russland 14,79, 9) Yusmay Bicet, Cuba 14,57, 10) Olena Hovorova, Ukraina 14,35, 11) Olga Vasdeki, Hellas 14,34, 12) Huang Qiuyan, Kina 14,33, 13) Natalja Safronova, Hviterussland 14,22, 14) Kene Ndoye, Senegal 14,18, 15) Adelina Gavrila, Romania 13,86.

20 km kappgang:
Gull: Athanasia Tsoumeleka, Hellas 1.29,12,

sølv: Olimpiada Ivanova, Russland 1.29,16,

bronse: Jane Saville, Australia 1.29,25,

4) Margarita Turova, Hviterussland 1.29,39, 5) Melanie Seeger, Tyskland 1.29,52, 6) Elisa Rigaudo, Italia 1.29,57, 7) Maria Vasco, Spania 1.30,06, 8) Wang Liping, Kina 1.30,16, 9) Jelena Ginko, Hviterussland 1.30,22, 10) Athina Papagianni, Hellas 1.30,37,

11) Rossella Giordano, Italia 1.30,39, 12) Kjersti Tysse Plätzer, Norge 1.30,49, 13) Julija Vojevodina, Russland 1.31,02, 14) Song Hongjuan, Kina 1.31,27, 15) Valentina Tsybulskaja, Hviterussland 1.31,49, 16) Sabine Zimmer, Tyskland 1.31,59, 17) Jelena Nikolajeva, Russland 1.32,16, 18) Elisabetta Perrone, Italia 1.32,21, 19) Kristina Saltanovic, Litauen 1.32,22, 20) Susana Feitor, Portugal 1.32,47,

21) Sylwia Korzeniowska, Polen 1.33,06, 22) Zuzana Malikova, Slovakia 1.33,17, 23) Sonata Milusauskaite, Litauen 1.33,36, 24) Barbora Dibelkova, Tsjekkia 1.33,37, 25) Ines Henriques, Portugal 1.33,53, 26) Maribel Goncalves, Portugal 1.33,59, 27) Norica Cimpean, Romania 1.34,30, 28) Svetlana Tolstaya, Kasakhstan 1.34,43, 29) Ana Maria Groza, Romania 1.34,56, 30) Rocio Florido, Spania 1.35,32,

31) Hristina Kokotou, Hellas 1.35,43, 32) Jiang Jing, Kina 1.35,56, 33) Yeliz Ay, Tyrkia 1.36,02, 34) Victoria Palacios, Mexico 1.36,07, 35) Yuan Yufang, Malaysia 1.36,34, 36) Natalie Saville, Australia 1.36,54, 37) Daniela Cirlan, Romania 1.37,14, 38) Cheryl Webb, Australia 1.37,40, 39) Marie Polli, Sveits 1.37,53, 40) Mayumi Kawasaki, Japan 1.37,56,

41) Geovana Irusta, Bolivia 1.38,36, 42) Vira Zozulya, Ukraina 1.38,45, 43) Teresa Vaill, USA 1.38,47, 44) Edina Fusti, Ungarn 1.39,45, 45) Anita Liepina, Latvia 1.39,54, 46) Sandra Zapata, Colombia 1.42,22, 47) Nicolene Cronje, Sør-Afrika 1.42,37, 48) Alessandra Picagevicz, Brasil 1.46,21, 49) Teresita Collado, Guatemala 1.46,41, 50) Jelena Kuznetsova, Kasakhstan 1.49,08,

51) Yolene Raffin, Mauritius 1.49,28, 52) Fumilay Fonseca, Sao Tome og Principe 2.04.54.

Disket: Maria Teresa Gargallo, Spania, Kim Mi-jeong, Sør-Korea.

Brøt: Olive Loughnane, Irland, Maria Del Rosario Sanchez, Mexico, Nevena Minerva, Bulgaria.

OL håndball kvinner mandag, gruppespillet 5. og siste runde:

Gruppe A:
Kina – Brasil 28-23 (11-13), Ungarn – Ukraina 22-23 (12-8).

Gruppe B:
Frankrike – Sør-Korea 23-30 (13-18), Danmark – Angola 38-22 (19-8).

De fire beste i hver gruppe til kvartfinale.

OL landhockey menn mandag, gruppespillet 5. og siste runde:

Gruppe A:
Spania – Egypt 3-0 (1-0), Pakistan – Storbritannia 8-2 (2-1), Sør-Korea – Tyskland 2-2 (1-1).

Gruppe B:

New Zealand – Sør-Afrika 4-1 (1-1), India – Argentina 2-2 (1-0), Australia – Nederland 1-2 (1-2).

De to beste i hver gruppe til semifinale.

OL padling kvalifiseringsheat mandag:

K2 1000 m menn, heat 1:
1) Markus Oscarsson/Henrik Nilsson, Sverige 3.09,536, 2) Ben Fouhy/Steven Ferguson, New Zealand, 3.10,388, 3) Daniel Collins/David Rhodes, Australia 3.11,272.

Heat 2:
1) Eirik Verås Larsen/Nils Olav Fjeldheim, Norge 3.09,247, 2) Ian Wynne/Paul Darby Dowman, Storbritannia 3.10,819, 3) Jan Schäfer/Marco Herszel, Tyskland 3.11,627.

De tre beste i hvert heat er direkte kvalifisert til fredagens finaler, 4-7 til semifinaler.

K1 1000 m, heat 1:
1) Ben Fouhy, New Zealand 3.26,064, 2) Roland Kokeny, Ungarn 3.27,904, 3) Adam Seroczynski, Polen 3.28,464.

Heat 2:
1) Tim Brabants, Storbritannia 3.24,412, 2) Adam Van Koeverden, Canada 3.24,984, 3) Roei Yellin, Israel 3.34,036.

Heat 3:
1) Eirik Verås Larsen, Norge 3.25,150, 2) Nathan Baggaley, Australia 3.29,414, 3) Emanuel Silva, Portugal 3.29,854.

Vinnerne av hvert heat er direkte kvalifisert for fredagens finale, 2-7 til semifinaler.

K4 1000, heat 1:
1) Slovakia 2.53,256 (Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlcek, Juraj Baca), 2) Bulgaria 2.54,252 (Milko Kazanov, Ivan Hristov, Petar Merkov, Yordan Yordanov), 3) Poland 2.55,240 (Tomasz Mendelski, Rafal Glazewski, Adam Seroczynski, Dariusz Bialkowski).

Heat 2:
1) Ungarn 2.51,010 (Zoltan Kammerer, Botond Storcz, Akos Vereckei, Gabor Horvath), 2) Hviterussland 2.52,170 (Raman Piatrushenka, Aliaksei Abalmasau, Dziamyan Turchyn, Vadzim Makhneu), 3) Tyskland 2.52,678 (Andreas Ihle, Mark Zabel, Björn Bach, Stefan Ulm), 4) Norge 2.54,894 (Jacob Lorentz Norenberg, Alexander Wefald, Andreas Gjersøe, Mattis Næss).

Vinnerne av hvert heat er direkte kvalifisert for fredagens finale, 2-7 til semifinaler.

OL sandvolleyball mandag, semifinaler:

Menn:
Javier Bosma/Pablo Herrera, Spania – Julien Prosser/Mark Williams, Australia 2-0 (21-18, 21-18), Emanuel/Ricardo, Brasil – Patrick Heuscher/Stefan Kobel, Sveits 2-1 (21-14, 19-21, 15-12).

Kvinner:
Adriana Behar/Shelda, Brasil – Natalie Cook/Nicole Sanderson, Australia 2-0 (21-17, 21-16), Kerri Walsh/Misty May, USA – Holly McPeak/Elaine Youngs, USA 2-1 (21-18, 21-15).

Finale og bronsekamp kvinner spilles tirsdag. Finale og bronsekamp menn spilles onsdag.

OL softball mandag:

Sluttstilling:
Gull: USA,

sølv: Australia,

bronse: Japan,

4) Kina, 5) Canada, 6) Taiwan, 7) Hellas, 8) Italia.

Finale: USA – Australia 5-1

OL turn mandag, apparatfinaler:

Menn, sprang:
Gull: Gervasio Deferr, Spania 9,737,

sølv: Jevgeni Sapronenko, Latvia 9,706,

bronse: Marian Dragulescu, Romania 9,612,

4) Kyle Shewfelt, Canada 9,599, 5) Filip Janev, Bulgaria 9,581, 6) Robert Gal, Ungarn 9,537, 7) Li Xiaopeng, Kina 9,368, 8) Aleksej Bondarenko, Russland 4,550.

Skranke:
Gull: Valeri Gontsjarov, Ukraina 9,787,

sølv: Hiroyuki Tomita, Japan 9,775,

bronse: Li Xiaopeng, Kina 9,762,

4) Ivan Ivankov, Hviterussland 9,762, 5) Daisuke Nakano, Japan 9,762, 6) Yann Cucherat, Frankrike 9,762, 7) Paul Hamm, USA 9,737, 8) Jernar Jerimbetov, Kasakhstan 9,737.

Svingstang:
Gull: Igor Cassina, Italia 9,812,

sølv: Paul Hamm, USA 9,812,

bronse: Isao Yoneda, Japan 9,787,

4) Morgan Hamm, USA 9,787, 5) Aleksej Nemov, Russland 9,762, 6) Xiao Qin, Kina 9,737, 7) Fabian Hambüchen, Tyskland 9,700, 8) Valeri Gontsjarov, Ukraina 8,887, 9) Daisuke Nakano, Japan 8,750, 10) Yang Tae-young, Sør-Korea 8,675.

Kvinner, bom:
Gull: Catalina Ponor, Romania 9,787,

sølv: Carly Patterson, USA 9,775,

bronse: Alexandra Eremia, Romania 9,700,

4) Anna Pavlova, Russland 9,587, 5) Courtney Kupets, USA 9,375, 6) Zhang Nan, Kina 9,237, 7) Li Ya, Kina 9,050, 8) Allana Slater, Australia 8,750.

Frittstående:
Gull: Catalina Ponor, Romania 9,750,

sølv: Nicoleta Sofronie, Romania 9,562,

bronse: Patricia Moreno, Spania 9,487,

4) Cheng Fei, Kina 9,412, 5) Daiane Dos Santos, Brasil 9,375, 6) Mohini Bhardwaj, USA 9,312, 7) Kate Richardson, Canada 9,312, 8) Alina Kozikh, Ukraina 8,500.

OL vannpolo menn mandag, gruppespillet 5. og siste runde:

Gruppe A:
Kroatia– Kasakhstan 5-4, Russland – Ungarn 6-7, USA – Serbia og Montenegro 4-9.

Gruppe B:
Tyskland – Australia 6-6, Spania – Egypt 12-4, Italia – Hellas 4-6.

Vinneren i hver gruppe til semifinale, toeren og treeren til kvartfinale.

OL vektløfting mandag:

Menn, 94 kg:
Gull: Milen Dobrev, Bulgaria 407,5 (187,5-220),

sølv: Khadjimourad Akkajev, Russland 405,0 (185-220),

bronse: Eduard Tjukin, Russland 397,5 (182,5-215),

4) Shahin Nasirinia, Iran 392,5 (172,5-220), 5) Julio Luna, Venezuela 390,0 (170-220), 6) Hakan Yilmaz, Tyrkia 390,0 (175-215), 7) Bakhyt Akhmetov, Kasakhstan 390,0 (180-210), 8) Anatolij Musjik, Ukraina 387,5 (175-212,5).

OL volleyball menn mandag, gruppespillet, 5. og siste runde:

Gruppe A:
Frankrike – Tunisia 3-1 (25-23, 18-25, 25-19, 25-19), Polen – Argentina 3-2 (25-19, 25-22, 23-25, 22-25, 20-18), Serbia og Montenegro – Hellas 3-2 (21-25, 38-36, 25-13, 23-25, 15-12).

Gruppe B:
Russland – Italia 3-2 (25-16, 25-22, 22-25, 23-25, 15-13), Nederland – Australia 3-0 (25-22, 25-17, 25-16), USA – Brasil 3-2 (25-22, 25-23, 18-25, 25-22).

De fire beste i hver gruppe til kvartfinale.

Nettavisen ønsker en åpen og levende debatt.

Her kan du enkelt bidra med din mening.