OL-resultater onsdag 25. august

Her følger resultatene fra kampene/øvelsene som er unnagjort i dag.

25.08.04 23:41

Banesykling, finaler.

Menn, madison
1. Stuart O’Grady/Graeme Brown, Australia 22,

2. Franco Marvulli/Bruno Risi, Sveits 15,

3. Rob Hayles/Bradley Wiggins, Storbritannia 12,

4) Robert Bartko/Guido Fulst, Tyskland 9, 5) Volodimir Rybin/Vasil Jakovlev, Ukraina 9, 6) Miquel Alzamora/Joan Llaneras, Spania 7, 7) Greg Henderson/Hayden Roulston, New Zealand 2,

Keirin
1. Ryan Bayley, Australia,
2. José Escuredo, Spania,
3. Shane Kelly, Australia,

4) René Wolff, Tyskland, 5) Josiah Ng, Malaysia, 6) Mickael Bourgain, Frankrike, 7) Lukasz Kwiatkowski, Polen, 8) Jens Fiedler, Tyskland, 9) Labros Vasilopoulos, Hellas, 10) Ivan Vrba, Tsjekkia, 11) Jamie Staff, Storbritannia og Theo Bos, Nederland.

Poengritt for kvinner
1. Olga Slijusareva, Russland 20,
2.: Belem Guerrero Mendez, Mexico 14,
3. Maria Luisa Calle Williams, Colombia 12,

4) Erin Mirabella, USA 9, 5) Vera Carrara, Italia 8, 6) Sarah Ulmer, New Zealand 8, 7) Gema Pascual, Spania
7, 8) Katherine Bates, Australia 7, 9) Katrin Meinke, Tyskland 5, 10) Yoanka Gonzalez Perez, Cuba 5,

Baseball.

Sluttstilling
1. Cuba,
2. Australia,
3. Japan,

4) Canada, 5) Taiwan, 6) Nederland, 7) Hellas, 8) Italia.

Finale: Cuba – Australia 6-2.

Bronsekamp: Japan – Canada 11-2.

Basketball, kvinner, kvartfinaler.
USA – Hellas 102-72 (55-34), Russland – Tsjekkia 70-49 (37-20), Spania – Brasil 63-67 (34-34), Australia – New Zealand 94-55 (45-31).

Semifinaler fredag: USA – Russland, Australia – Brasil

Boksing, kvartfinaler.

Fluevekt, 51 kg
Rustamhodza Rahimov, Tyskland – Paulus Ambunda, Namibia 28-15, Yuriorkis Gamboa Toledano, Cuba – Georgij Balaksjin, Russland 26-18, Fuad Aslanov, Aserbajdsjan – Andrzej Rzany, Polen 24-23, Jerome Thomas, Frankrike – Tulashboy Doniyorov, Usbekistan 25-16.

Mellomvekt, 75 kg
Gennadij Golovkin, Kasakhstan – Ramadan Yasser, Egypt 31-20, Andre Dirrell, USA – Yordani Despaigne Herrera, Cuba 12-11, Gajdarbek Gajdarbekov, Russland – Hassan Ndam Njikam, Kamerun 26-13, Suriya Prasathinphimai, Thailand – Oleg Masjkin, Ukraina 28-22

Bryting, gresk-romersk, menn

55 kg
1. Istvan Majoros, Ungarn,
2. Guejdar Mamedalijev, Russland,
3. Artiom Kiouregkian, Hellas,

4) Aleksej Vakulenko, Ukraina, 5) Lazaro Rivas, Cuba, 6) Irakli Chochua, Georgia, 7) Im Dae-won, Sør-Korea, 8) Håkan Nyblom, Danmark.

Finale: Majoros – Mamedalijev 3-1.

66 kg
1.Farid Mansurov, Aserbajdsjan,
2. Seref Eroglu, Tyrkia,
3. Mkkhitar Manukyan, Kasakhstan,

4) Jimmy Samuelsson, Sverige, 5) Armen Vardanjan, Ukraina, 6) Konstantinos Arkoudeas, Hellas, 7) Jannis Zamanduridis, Tyskland, 8) Vaghinak Galustjan, Armenia.

Finale: Mansurov – Eroglu 4-3.

84 kg
1. Aleksej Mitsjin, Russland,

2. Ara Abrahamian, Sverige,

3. Vjatsjelav Makaranka, Hviterussland,

4) Hamza Yerlikaya, Tyrkia, 5) Dimitrios Avramis, Hellas, 6) Aleksander Daragan, Ukraina, 7) Shingo Matsumoto, Japan, 8) Levon Geghamjan, Armenia.

Finale: Mitsjin – Abrahamian 1-1 (dommerstemmer).

120 kg
1.Khasan Barojev, Russland,

2. Georgij Tsurtsumia, Kasakhstan,

3. Rulon Gardner, USA,

4) Sajad Barzi, Iran, 5) Mijail Lopez, Cuba, 6) Yannick Szczepaniak, Frankrike, 7) Xenofon Koutsioumpas, Hellas, 8) Sergej Morejko, Bulgaria.

Finale: Barojev – Tsurtsumia 4-2.

Friidrett, finaler.

Kvinner, 200 m
1. Veronica Campbell, Jamaica 22,05,
2. Allyson Felix, USA 22,18,
3.: Debbie Ferguson, Bahamas 22,30,

4) Aleen Bailey, Jamaica 22,42, 5) Ivet Lalova, Bulgaria 22,57, 6) Kim Gevaert, Belgia 22,84, 7) Muna Lee, USA og Abiodun Oyepitan, Storbritannia 22,87.

400 m hekk
1. Fani Halkia, Hellas 52,82,
2. Ionela Tirlea-Manolache, Romania 53,38,
3. Tatjana Teresjtsjuk-Antipova, Ukraina 53,44,

4) Sheena Johnson, USA 53,83, 5) Jana Pittman, Australia 53,92, 6) Jekaterina Bikert, Russland 54,18, 7) Brenda Taylor, USA 54,97, 8) Julia Petsjenkina, Russland 55,79.

Slegge
1. Olga Kuzenkova, Russland 75,02,
2. Yipsi Moreno, Cuba 73,36,
3. Yunaika Crawford, Cuba 73,16,

4) Betty Heidler, Tyskland 72,73, 5) Kamila Skolimowska, Polen 72,57, 6) Olga Tsander, Hviterussland 72,27, 7) Zhang Wenxiu, Kina 72,03, 8) Jirina Sekatsjova, Ukraina 70,40, 9) Candice Scott, Trinidad og Tobago 69,94, 10) Gu Yuan, Kina 69,76, 11) Andrea Bunjes, Tyskland 68,40, 12) Alexandra Papageorgiou, Hellas 66,83.

Landhockey, menn.

Semifinaler

Nederland – Tyskland 3-2 (1-1), Spania – Australia 3-6 (1-3).

Fredag, finale: Australia – Nederland. Bronsekamp: Spania – Tyskland.

Padling, semifinaler

Menn

K1 500 heat 1
1) Nathan Baggaley, Australia 3.28,417, 2) Björn Goldschmidt, Tyskland 3.29,561, 3) Roei Yellin, Israel 3.30,005, 4) Adam Seroczynski, Polen 3.30,201, 5) Alan Van Coller, Sør-Afrika 3.32,893, 6) Robert Erban, Slovakia 3.33,481, 7) Andrej Tsjkiotov, Russland 3.35,349, 8) Simon Faeh, Sveits 3.37,569, 9) Romas Petrukanecas, Litauen 3.39,493.

Heat 2
1) Adam Van Koeverden, Canada 3.27,502, 2) Roland Kokeny, Ungarn 3.29,134, 3) Emanuel Silva, Portugal 3.29,942, 4) Javier Correa, Argentina 3.31,934, 5) Babak Amir Tahmasseb, Frankrike 3.32,582, 6) Jernej Zupancic Regent, Slovenia 3.35,050, 7) Sebastian Cuattrin, Brasil 3.37,682, 8) Andrea Facchin, Italia 3.39,510, 9) Benjamin Lewis, USA 3.47,426.

K2 1000 m
1) Wouter D. Haene/Bob Maesen, Belgia 3.11,757, 2) Antonio Rossi/Beniamino Bonomi, Italia 3.12,597, 3) Zoltan Benko/Istvan Bee, Ungarn 3.13,609, 4) Javier Hernanz/Pablo Banos, Spania 3.13,701, 5) Anatolij Titsjhenko/Vladimir Grutsjikhin, Russland 3.14,089, 6) Lasse Nielsen/Mads Kongsgaard Madsen, Danmark 3.15,417, 7) Jeffrey Smoke/Andrew Bussey, USA 3.16,341, 8) Ognjen Filipovic/Dragan Zoric, (Serbia og Montenegro) 3.58,793. Yin Yijun/Wang Lei, Kina diskvalifisert.

K4 1000 m
1) Romania 2.53,994 (Marian Baban/Alexandru Bogdan Ceausu/Vasile Curuzan Corneli/Stefan Vasile, 2) Norge 2.54,350 (Jacob Lorentz Norenberg/Alexander Wefald-Andreas Gjersøe/Mattis Næss), 3) Canada 2.55,926 (Steven Jorens/Richard Dober/Ryan Cuthbert/Andrew Willows), 4) Usbekistan 2.56,594 (Aleksej Babadjanov/Dmitrij Strijkov/Sergej Borzov/Anton Ryahov).

C1 500 m heat 1
1) Martin Doktor, Tsjekkia 3.51,812, 2) Attila Vajda, Ungarn 3.52,236, 3) Marian Ostrcil, Slovakia 3.53,820, 4) Andreas Kiligkaridis, Hellas 3.55,608, 5) Mitica Pricop, Romania 3.59,640, 6) Jing Ying, Kina 4.00,684, 7) Darwin Correa, Uruguay 4.22,096, 8) Jonnathan Tafra, Chile 4.22,644.

Heat 2
1) Stephen Giles, Canada 3.51,720, 2) Karel Aguilar Chacon, Cuba 3.52,260, 3) Dagnis Vinogradovs, Latvia 3.53,656, 4) Aliaksander Tsjukouski, Hviterussland 3.55,456, 5) Kaissar Nurmaganbetov, Kasakhstan 3.57,804, 6) Stanimir Atanasov, Bulgaria 4.05,664, 7) Emanuel Horvaticek, Kroatia 4.24,604. Yuriy Cheban, Ukraina diskvalifisert.

C2 1000 m
1) Alfredo Bea/David Mascato, Spania 3.31,876, 2) Richard Dalton/Michael Scarola, Canada 3.32,280, 3) Meng Guanliang/Yang Wenjun, Kina 3.32,792, 4) Aliaksander Kurliandtsjyk/Aliaksander Bahdanovitsj, Hviterussland 3.33,588, 5) Yannick Lavigne/Jose Lenoir, Frankrike 3.35,232, 6) Maksym Prokopenko/Ruslan Dzhalilov, Ukraina 3.35,740, 7) Peter Pales-Daniel Biksadsky, Slovakia 3.36,572, 8) Jordan Malloch-Nathan Johnson, USA 3.46,036.

Kvinner

K4 1000 m
1) Australia 1.33,977 (Chantal Meek/Amanda Rankin/Kate Barclay/Lisa Oldenhof), 2) Japan 1.35,493 (Shinobu Kitamoto/Yumiko Suzuki/Mikiko Takeya/Miho Adachi), 3) Canada 1.35,645 (Karen Furneaux/Carrie Lightbound/Kamini Jain/Jillian D. Alessio), 4) USA 1.35,869 (Carrie Johnson/Kathryn Colin/Lauren Spalding/Marie Mijalis).

De tre første til finalen

Ridning, finaler.

Dressur individuelt

1. Anky van Grunsven, Nederland/Salinero 79,278,

2. Ulla Salzgeber, Tyskland/Rusty 78,833,

3. Beatriz Ferrer-Salat, Spania/Beauvalais 76,667,

4) Deborah McDonald, USA/Brentina 75,653, 5) Hubertus Schmidt, Tyskland/Wansuela Suerte 74,883, 6) Robert Dover, USA/Kennedy 74,713, 7) Jan Brink, Sverige/Briar 73,727, 8) Rafael Soto, Spania/Invasor 73,606, 9) Andreas Helgstrand, Danmark/Cavan 72,864, 10) Per Sandgaard, Danmark/Zancor 72,426.

Sandvolleyball, finale.

Menn
1. Ricardo/Emanuel, Brasil,
2. Javier Bosma/Pablo Herrera, Spania,
3. Patrick Heuschler/Stefan Kobel, Sveits,

4) Julien Prosser/Mark Williams, Australia, 5) John Child/Mark Heese, Canada, Christoph Dieckmann/Andreas Scheuerpflug, Tyskland, Daxton Holdren/Stein Metzger, USA og Martin Laciga/Paul Laciga, Sveits.

Finale: Ricardo/Emanuel – Bosma/Herrera 2-0 (21-16, 21-15).

Seiling.

Mistral-brett menn, sluttstilling
1. Gal Fridman, Israel 42,0,
2. Nikolaos Kaklamanakis, Hellas 52,0,
3. Nick Dempsey, Storbritannia 53,0,

4) Ricardo Santos, Brasil 54,0, 5) Przemyslaw Miarczynski, Polen 73,0, 6) Joao Rodrigues, Portugal 78,0, 7) Zhou Yuanguo, Kina 84,0, 8) Lars Kleppich, Australia 84,0, 9) Julien Bontemps, Frankrike 89,0, 10) Tom Ashley, New Zealand 98,0.

Mistral-brett, kvinner
1. Faustine Merret, Frankrike 31,
2. Yin Jian, Kina 33,
3. Alessandra Sensini, Italia 34,

4) Lee Lai-Shan, Hongkong 42, 5) Barbara Kendall, New Zealand 58, 6) Jessica Crisp, Australia 74, 7) Amelie Lux, Tyskland 87, 8) Blanca Manchon, Spania 95, 9) Natasha Sturges, Storbritannia 103, 10) Olga Maslivets, Ukraina 103, 11) Jannicke Staalstrom, Norge 107.

Svømming, synkronsvøming

Duett, kvinner
1.Anastasia Davidova/Anastasia Jermakova, Russland 99,334,
2. Miya Tachibana/Miho Takeda, Japan 98,417,
3. Alison Bartosik/Anna Kozlova, USA 96,918,

4) Gemma Mengual/Paola Tirados, Spania 96,251, 5) Virginie Dedieu/Laure Thibaud, Frankrike 95,584, 6) Fanny Letourneau/Courtenay Stewart, Canada 95,334, 7) Gu Beibei/Zhang Xiaohuan, Kina 93,668, 8) Beatrice Spaziani/Lorena Zaffalon, Italia 93,250, 9) Eleftheria Ftouli/Christina Thalassinidou, Hellas 92,918, 10) Magdalena Brunner/Belinda Schmid, Sveits 91,418, 11) Jirina Gajvoronska/Daria Jusjko, Ukraina 91,251, 12) Carolina Moraes/Isabela Moraes, Brasil 90,917.

Triatlon for kvinner, 1,5 km svømming, 40 km sykling og 10 km løping
1. Kate Allen, Østerrike 2.04.43,35,
2.Loretta Harrop, Australia 2.04.50,17,
3. Susan Williams, USA 2.05.35,89,

4) Kathleen Smet, Belgia 2.05.35,89, 5) Nadia Cortassa, Italia 2.05.45,35, 6) Michelle Dillon, Storbritannia 2.06.00,77, 7) Ana Burgos, Spania 2.06.02,36, 8) Vanessa Fernandez 2.06.15,39, 9) Barbara Lindquist, USA 2.06.25,49, 10) Brigitte Mcmahon, Sveits 2.07.07.73.

Vannpolo, menn.

Kvartfinaler
Russland – Tyskland 12-5 (2-1, 2-1, 5-0, 3-3), Serbia og Montenegro – Spania 7-5 (3-2, 2-0, 0-2, 2-1).

Plasseringskamper, 7.-12. plass
Kasakhstan – Australia 5-10, Kroatia – Egypt 12-1.

Vektløfting.

Menn, +105 kg
1. Hossein Reza Zadeh, Iran 472,5 (210-262,5/v-rek.),
2. Viktors Scerbatihs, Latvia 455,0 (205-250),
3. Velitsjko Kholakov, Bulgaria 447,5 (207,5-240),

4) Gennadij Krasilnikov, Ukraina 440,0 (200-240), 5) Aleksej Kolokoltsev, Ukraina 437,5 (195-242,5), 6) Pawel Najdek, Polen 430,0 (190-240), 7) Shane Hamman, USA 430,0 (192,5-237,5), 8) An Yong-kwon, Sør-Korea 427,5 (202,5-225), 9) Igor Khalilov, Usbekistan 420,0 (187,5-232,5), 10) Grzegorz Kleszcz, Polen 415,0 (190-225), 11) Mohamed Masoud, Egypt 405,0 (185-220), 12) Takanobu Iwazaki, Japan 385,0 (170-215), 13) Joel Bran, Guatemala 370,0 (160-210), 14) Itte Detenamo, Nauru 347,5 (155-192,5).

Uten resultat: Stian Grimseth, Norge, Ronny Weller, Tyskland, Ashot Danielyan, Armenia.

Stian Grimseth ble skadet da han skulle støte 205 kilo. Han klarte 185 kilo i rykk.

Volleyball, onsdag, kvartfinaler.

Serbia og Montenegro – Russland 1-3 (27-29, 25-23, 25-27, 26-28), Argentina – Italia 1-3 (25-22, 22-25, 24-26, 26-28), Hellas – USA 2-3 (20-25, 25-22, 27-25, 23-25, 15-17), Polen – Brasil 0-3 (22-25, 25-27, 18-25).

Semifinaler fredag: Italia – Russland, Brasil – USA.

Nettavisen ønsker en åpen og levende debatt.

Her kan du enkelt bidra med din mening.