*Nettavisen* Nyheter.

OL resultater tirsdag 24. august

Her følger resultatene fra kampene/øvelsene som er unnagjort i dag.

25.08.04 20:04

Banesykling tirsdag, finaler

Menn, poengritt 40 km.
1. Mikhail Ignatjev, Russland 93 poeng,

2. Joan Llaneras, Spania 82,

3. Guido Fulst, Tyskland 79,

4) Greg Henderson, New Zealand 68, 5) Milan Kadlec, Tsjekkia 65, 6) Mark Renshaw, Australia 60, 7) Peter Schep, Nederland 58, 8) Angelo Ciccone, Italia 49, 9) Milton Wynants, Uruguay 46, 10) Franck Perque, Frankrike 43,

OL banesykling tirsdag, finaler.

Menn, sprint:
1. Ryan Bayley, Australia,

2. Theo Bos, Nederland,

3. René Wolff, Tyskland,

4) Laurent Gané, Frankrike, 5) Ross Edgar, Storbritannia, 6) Barry Forde, Barbados, 7) Damian Zielinski, Polen, 8) Mickael Bourgain, Frankrike.

Kvinner, sprint
1. Lori-Ann Muenzer, Canada,

2. Tamilla Abassova, Russland,

3. Anna Meares, Australia,

4) Svetlana Grankovskaja, Russland, 5) Natalja Zylinskaja, Hviterussland), 6) Katrin Meinke, Tyskland, 7) Simona Krupeckaite, Litauen.

Disket: Daniela Larreal, Venezuela.

Finale: Muenzer – Abassova 2-0.

Bronseduell: Meares – Grankovskaja 2-0.

Semifinaler: Muenzer– Meares 2-1, Abassova – Grankovskaja 2-1.

Baseball tirsdag, semifinaler.
Japan – Australia 0-1, Cuba - Canada 8-5.

Basketball tirsdag, plasseringskamper.

Menn, kamp om 9. plass
New Zealand – Australia 80-98 (34-48).

Kamp om 11. plass
Serbia og Montenegro – Angola 85-62 (34-25).

Kvartfinaler torsdag: Italia – Puerto Rico, Litauen – Kina, Hellas – Argentina, Spania – USA.

Kvinner, kamp om 9. plass
Japan – Kina 63-82 (29-30).

Kamp om 11. plass
Nigeria – Sør-Korea 68-64 (29-32).

Kvartfinaler onsdag: Russland – Tsjekkia, USA – Hellas, Spania – Brasil, Australia – New Zealand.

Boksing tirsdag, kvartfinaler.

Lett fluevekt 48 kg
Zou Shiming, Kina – Aleksan Nalbandyan, Armenia 20-12, Atagun Yalcinkaya, Tyrkia – Alfonso Pinto, Italia 33-24, Sergej Kazakov, Russland – Joseph Jermia, Namibia 18-11, Yan Bhartelemy Varela, Cuba – Hong Moo-won, Sør-Korea 30-11.

Lettvekt 60 kg
Serik Jeleuov, Kasakhstan – Domenico Valentino, Italia 29-23, Amir Khan, Storbritannia – Baik Jong-sub, Sør-Korea RSC 1. runde, Mario Cesar Kindelan Mesa, Cuba – Rovshan Huseynov, Aserbajdsjan 23-11, Murat Khratsjev, Russland – Sam Rukundo, Uganda 31-18.

Lett tungvekt 81 kg
Andre Ward, USA – Jevgenij Makarenko, Russland 23-16, Utkirbek Haydarov, Usbekistan – Ihsan Yildirim Tarhan, Tyrkia 16-11, Ahmed Ismail, Egypt – Elias Pavlidis, Hellas RSC 3. runde, Magomed Aripgadjijev, Hviterussland – Lei Yuping, Kina 27-18.

OL fotball menn tirsdag, semifinaler.

Argentina – Italia 3-0
Mål: 1-0 Carlos Tevez (16), 2-0 Luis Gonzalez (69), 3-0 Mariano Gonzalez (84).:

Irak – Paraguay 1-3

Mål: 0-1 José Cardozo (17), 0-2 Cardozo (34), 0-3 Fredy Bareiro (68), 1-3 Razzaq Farhan (83).

Finale lørdag: Argentina – Paraguay. Bronsekamp fredag: Irak – Italia.

Friidrett tirsdag, finaler.

Menn, 1500 m
1. Hicham El Guerrouj, Marokko 3,34,18,

2. Bernard Lagat, Kenya 3,34,30,

3. Rui Silva, Portugal 3,34,68,

4) Timothy Kiptanui, Kenya 3,35,61, 5) Ivan Heshko, Ukraina 3,35,82, 6) Michael East, Storbritannia 3,36,33, 7) Reyes Estevez, Spania 3,36,63, 8) Gert-Jan Liefers, Nederland 3,37,17, 9) Adil Kaouch, Marokko 3,38,26, 10) Mulugeta Wendimu, Etiopia 3,38,33, 11) Kamal Boulahfane, Algerie 3,39,02, 12) Isaac Kiprono Songok, Kenya 3,41,72.

3000 m hinder
1. Ezekiel Kemboi, Kenya 8.05,81,

2. Brimin Kipruto, Kenya 8.06,11,

3. Paul Kipsiele Koech, Kenya 8.06,64,

4) Musa Amer, Qatar 8.07,18, 5) Luis Miguel Martin, Spania 8.11,64, 6) Simon Vroemen, Nederland 8.13,25, 7) Bouabdallah Tahri, Frankrike 8.14,26, 8) Ali Ezzine, Marokko 8.15,58, 9) Eliseo Martin, Spania 8.15,77, 10) Vincent Ledauphin, Frankrike 8.16,15, 11) Daniel Lincoln, USA 8.16,86, 12) Radoslaw Poplawski, Polen 8.17,32, 13) Mustafa Mohamed, Sverige 8.18,05, 14) Antonio David Jimenez, Spania 8.22,63, 15) Khamis Abdullah Saifeldin, Qatar 8.36,66.

Tikamp menn.
1. Roman Sebrle, Tsjekkia 8893,

2. Bryan Clay, USA 8820,

3. Dmitrij Karpov, Kasakhstan 8725,

4) Dean Macey, Storbritannia 8414, 5) Chiel Warners, Nederland 8343, 6) Attila Zsivoczky, Ungarn 8287, 7) Laurent Hernu, Frankrike 8237, 8) Erki Nool, Estland 8235, 9) Claston Bernard, Jamaica 8225, 10) Roland Schwarzl, Østerrike 8102,

11) Aleksandr Pogorelov, Russland 8084, 12) Florian Schönbeck, Tyskland 8077, 13) Romain Barras, Frankrike 8067, 14) Maurice Smith, Jamaica 8023, 15) Nikolaj Averjanov, Russland 8021, 16) Jaakko Ojaniemi, Finland 8006, 17) Vitalij Smirnov, Usbekistan 7993, 18) Qi Haifeng, Kina 7934, 19) Stefan Drews, Tyskland 7926, 20) Aleksandr Parkhomenko, Hviterussland 7918,

21) Paul Terek, USA 7893, 22) David Gomez, Spania 7865, 23) Indrek Turi, Estland 7708, 24) Santiago Lorenzo, Argentina 7592, 25) Janis Karlivans, Latvia 7583, 26) Prodromos Korkizoglou, Hellas 7573, 27) Hans Olav Uldal, Norge 7495, 28) Paolo Casarsa, Italia 7404, 29) Eugene Martineau, Nederland 7185, 30) Victor Covalenko, Moldova 6543.

Kvinner, 400 m
1. Tonique Williams-Darling, Bahamas 49,41,

2. Ana Guevara, Mexico 49,56,

3. Natalja Antijukh, Russland 49,89,

4) Monique Hennagan, USA 49,97, 5) Deedee Trotter, USA 50,00, 6) Sanya Richards, USA 50,19, 7) Christine Amertil, Bahamas 50,37, 8) Natalja Nazarova, Russland 50,65.

100 m hekk
1. Joanna Hayes, USA 12,37,

2. Olena Krasovska, Ukraina 12,45,

3. Melissa Morrison, USA 12,56,

4) Maria Korotejeva, Russland 12,72, 5) Lacena Golding-Clarke, Jamaica 12,73, 6) Angela Whyte, Canada 12,81.

Brøt: Perdita Felicien, Canada, Jirina Sjevtsjenko, Russland.

Stav
1. Jelena Isinbajeva, Russland 4,91 (v-rek.),

2. Svetlana Feofanova, Russland 4,75,

3. Anna Rogowska, Polen 4,70,

4) Monika Pyrek, Polen 4,55, 5) Thorey Edda Elisdottir, Island 4,55, 6) Vanessa Boslak, Frankrike, Naroa Agirre, Spania, Dana Ellis, Canada og Anzjela Balakhonova, Ukraina 4,40, 10) Stephanie Mccann, Canada 4,40, 11) Pavla Hamackova, Tsjekkia 4,40, 12) Katerina Badurova, Tsjekkia 4,20, 13) Silke Spiegelburg, Tyskland og Alejandra Garcia, Argentina 4,20.

Padling, kvalifisering, tirsdag.

Kajakk K1 500 m menn heat 1
1) Eirik Verås Larsen, Norge 1.36,905, 2) Nathan Baggaley, Australia 1.37,997, 3) Babak Amir Tahmasseb, Frankrike 1.39,401, 4) Michael Kolganov, Israel 1.39,745, 5) Kimmo Latvamäki, Finland 1.40,645, 6) Anders Gustafsson, Sverige 1.40,689, 7) Andrej Sjkiotov, Russland 1.40,809.

Heat 2
1) Ian Wynne, Storbritannia 1.37,341, 2) Akos Vereckei, Ungarn 1.37,589, 3) Petar Merkov, Bulgaria 1.38,725, 4) Andrea Facchin, Italia 1.40,025, 5) Carlos Perez, Spania 1.40,149, 6) Anton Ryahov, Usbekistan 1.42,253, 7) Liu Haitao, Kina 1.43,337.

Heat 3
1) Adam Van Koeverden, Canada 1.37,591, 2) Javier Correa, Argentina 1.38,675, 3) Lutz Altepost, Tyskland 1.38,859, 4) Emanuel Silva, Portugal 1.40,067, 5) Sebastian Cuattrin, Brasil 1.40,999, 6) Martin Chorvath, Slovakia 1.42,383, 7) Simon Faeh, Sveits 1.42,415,

Heat 4
1) Alan Van Coller, Sør-Afrika 1.40,089, 2) Rami Zur , USA 1.40,349, 3) Alvydas Duonela, Litauen 1.40,365, 4) Pawel Baumann, Polen 1.42,581, 5) Apostolos Papandreou, Hellas 1.44,217, 6) Tony Lespoir, Seychellene 2.02,669, 7) Steven Ferguson, New Zealand 2.06,937:

K2 500 m heat 1
1) Ronald Rauhe/Tim Wieskoetter, Tyskland 1.28,866, 2) Zoltan Kammerer/Botond Storcz, Ungarn 1.31,166, 3) Damian Vindel/Francisco Llera, Spania 1.32,846, 4) Jordan Yordanov/Ivan Hristov, Bulgaria 1.33,222, 5) Lasse Nielsen/Mads Kongsgaard Madsen 1.33,938, Danmark, 6) Marian Baban/Stefan Vasile, Romania 1.34,410, 7) Aleksej Babadjanov/Sergej Borzov 1.34,782, Usbekistan.

Heat 2
1) Raman Piatrutsjenka/Vadzim Makhneu, Hviterussland 1.28,925, 2) Markus Oscarsson/Henrik Nilsson, Sverige 1.29,717, 3) Anatolij Titsjhenko/Vladimir Grutsjikhin 1.30,761, Russland, 4) Clint Robinson/Nathan Baggaley, Australia 1.30,869, 5) Antonio Rossi/Beniamino Bonomi, Italia 1.33,565, 6) Yin Yijun-Wang Lei, Kina 1.37,061.

Heat 3
1) Marek Twardowski/Adam Wysocki, Polen 1.29,069, 2) Alvydas Duonela-Egidijus Balciunas 1.30,521, Litauen, 3) Ognjen Filipovic/Dragan Zoric, (Serbia og Montenegro 1.30,665, 4) Bartosz Wolski-Rami Zur, USA 1.31,893, 5) Steven Jorens-Richard Dober, Canada 1.31,985, 6) Sebastian Cuattrin-Sebastian Szubski 1.35,917, Brasil.

Kano K1 500 m heat 1
1) Andreas Dittmer, Tyskland 1.49,146, 2) Martin Marinov, Australia 1.49,698, 3) Aldo Pruna Diaz, Cuba 1,50,246, 4) Aliaxander Tsjukouski, Hviterussland 1.50,378, 5) Andreas Kiligkaridis, Hellas 1.53,662, 6) Jurij Tsjeban, Ukraina 2.00,238, 7) Darwin Correa, Uruguay 2.02,014.

Heat 2
1) Maxim Opalev, Russland 1.48,144, 2) Dagnis Vinogradovs, Latvia 1.50,776, 3) Florin Georgian Mironcic, Romania 1.51,568, 4) Wang Bing, Kina 1.51,920, 5) Emanuel Horvaticek, Kroatia 1.55,528, 6) Kaissar Nurmaganbetov, Kasakhstan 1.55,636.

Heat 3
1) David Cal, Spania 1.48,397, 2) Martin Doktor, Tsjekkia 1.49,557, 3) Richard Dalton, Canada 1.50,005, 4) Marton Joob, Ungarn 1.51,025, 5) Stanimir Atanasov, Bulgaria 1.52,917, 6) Marian Ostrcil, Slovakia 1.58,357).

Kvinner.

Kajakk K1 500 m heat 1
1) Natasa Janics, Ungarn 1.49,870, 2) Katrin Wagner, Tyskland 1.53,234, 3) Larissa Peisakhovitsj, Israel 1.54,234, 4) Li Ting, Kina 1.55,474, 5) Nathalie Marie, Frankrike 1.57,342, 6) Fernanda Lauro, Argentina 1.59,474, 7) Thi Cach Doan,, (Vietnam) 2.06,126. Natalija Sergejeva, Kasakhstan kvalifiserte seg ikke.

Heat 2
1) Caroline Brunet, Canada 1.50,366, 2) Josefa Idem, Italia 1.50,466, 3) Petra Santy, Belgia 1.52,834, 4) Lucy Hardy, Storbritannia 1.54,518, 5) Michaela Strnadova, Tsjekkia 1.55,806, 6) Julia Borzova, Usbekistan 1.56,586, 7) Amanda Rankin, Australia 1.56,678, 8) Sarce Aronggear, Indonesia 2.03,790.

Heat 3
1) Marcela Erbanova, Slovakia 1.53,508, 2) Aneta Pastuszka, Polen 1.53,840, 3) Athina-Theodora Alexopoulou, Hellas 1.54,828, 4) Jenni Honkanen, Finland 1.55,244, 5) Carrie Johnson, USA 1.57,708, 6) Olga Kostenko, Russland 1.58,520, 7) Miyuki Shirata, Japan 2.00,860. Vinneren til finalen, resten til semifinalene.

K2 kajakk 500 meter heat 1
1) Katalin Kovacs/Natasa Janics, Ungarn 1.38,606, 2) Beatriz Manchon/Teresa Portela, Spania 1.41,338, 3) Caroline Brunet/Mylanie Barre, Canada 1.43,434, 4) Shinobu Kitamoto/Yumiko Suzuki, Japan 1.44,730, 5) Anne Laure Viard/Marie Delattre, Frankrike 1.45,090, 6. Kathryn Colin/Lauren Spalding, USA 1.45,158, 7) Florica Vulpes/Lidia Talpa, Romania 1.45,386, 8) Natalya Sergejeva/Ellina Utsjhakhova 1.46,710, Kazakhstan.

Heat 2
1. Birgit Fischer/Carolin Leonhardt, Tyskland 1.39,588, 2) Xu Linbei/Zhong Hongyan, Kina 1.40,943, 3) Aneta Pastuszka/Beata Sokolowska Kulesza, Polen 1.41,164, 4) Sofia Paldanius/Anna Karlsson, Sverige 1.44,059, 5) Deliana, Datsjeva/Bonka Pindtsjeva, Bulgaria 1.44,268, 6) Hanna Putsjhkova/Alena Bets, Hviterussland 1.45,279, 7) Paula Harvey/Susan Tegg, Australia 1.46,319.

Ridning tirsdag.

Sprangridning lag
1. Tyskland 8 feil (Christian Ahlmann/Coster, Marco Kutscher/Montender, Otto Becker/Cento, Ludger Beerbaum/Goldfever),

2. USA 20-0/131,09 sek. (Peter Wylde/Fein Cera, McLain Ward/Sapphire, Chris Kappler/Royal Kaliber, Beezie Madden/Authentic),

3. Sverige 20-0/138,48 (Peter Eriksson/Cardento, Peter Freddericson/Magic Bengtsson, Malin Baryard/Butterfly Flip, Rolf-Göran Bengtsson/MacKinley),

4) Nederland 24, 5) Sveits 26, 6) Belgia 28, 7) Irland 36, 8) Italia 44.

Seling tirsdag, innledende seilaser.

49er, stillingen etter 15 av 16 seilaser
1) Iker Martinez/Xavier Fernandez, Spania 60, 2) Rodion Luka/Georg Leontsjuk, Ukraina 69, 3) Chris Draper/Simon Hiscocks, Storbritannia 71, 4) Tim Wadlow/Pete Spaulding, USA 82, 5) Christoffer Sundby/Frode Bovim, Norge 86, 6) Chris Nicholson/Gary Boyd, Australia 94, 7) André Fonseca/Rodrigo Duarte, Brasil 99, 8) Thomas Johanson/Jukka Piirainen, Finland 107, 9) Nico Delle-Karth/Nikolaus Resch, Østerrike 114, 10) Marcus Baur/Max Groy, Tyskland 115.

13. seilas
1) Draper/Hiscocks, 2) Nicholson/Boyd, 3) Marcin Czajkowski/Krzysztof Kierkowski, Polen, 4) Marc Audineau/Stephane Christidis, Frankrike, 5) Baur/Groy, Luka/Leontsjuk,

11) Sundby/Bovim.

14. seilas
1) Nicholson/Boyd, 2) Martinez/Fernandez, 3) Sundby/Bovim, 4) Delle-Karth/Resch, 5) Luka/Leontsjuk, 6) Michael Hestbæk/Dennis Dengsøe, Danmark.

15. seilas
1) Wadlow/Spaulding, 2) Sundby/Bovim, 3) Luka/Leontsjuk, 4) Martinez/Fernandez, 5) Piero Sibello/Gianfranco Sibello, Italia, 6) Draper/Hiscocks.

Star menn, 6 av 11 seilaser
1) Torben Grael/Marcelo Ferreira, Brasil 13, 2) Ross Macdonald/Mike Wolfs, Canada 26, 3) Paul Cayard/Phil Trinter, USA 26, 4) Nicklas Holm/Claus Olesen, Danmark 26, 5) Xavier Rohart/Pascal Rambeau, Frankrike 27, 6) Flavio Marazzi/Enrico De Maria, Sveits 29, 7) Iain Percy/Steve Mitchell, Storbritannia 29, 8) Roberto Bermudez/Pablo Arrarte, Spania 34, 9) Colin Beashel/David Giles, Australia 38, 10) Francesco Bruni/Guido Vigna, Italia 43.

6. seilas
1) Fredrik Lööf/Anders Ekström, Sverige, 2) Rohart/Rambeau, 3) Percy/Mitchell, 4) Mark Neeleman/Peter van Niekerk, Nederland, 5) Grael/Ferreira, 6) Cayhard/Trinter.

OL stup tirsdag, finale

Menn, 3-meter
1. Peng Bo, Kina 787,38,

2. Alexandre Despatie, Canada 755,97,

3. Dmitrij Sajutin, Russland 753,27,

4) Wang Feng, Kina 750,72, 5) Fernando Platas, Mexico 704,25, 6) Troy Dumais, USA 701,46, 7) Aleksander Dobroskok, Russland 697,29, 8) Ken Terauchi, Japan 690,00, 9) Cesar Castro, Brasil 662,97, 10) Rommel Pacheco, Mexico 642,69.

Vannpolo kvinner tirsdag.

Semifinaler
USA – Italia 5-6 (2-1, 1-1, 1-0, 1-4), Australia – Hellas 2-6 (1-4, 0-1, 1-1, 0-0).

Finale torsdag: Hellas – Italia. Bronsekamp: Australia – USA.

Kamp om 5. plass
Russland – Ungarn 12-11 e.f. (3-5, 1-2, 4-0, 2-3, 1-0, 1-1).

Vektløfting tirsdag.

Menn, 105 kg
1. Dmitrij Berestov, Russland, 425,0 (195-230),

2. Ferenc Gyurkovics, Ungarn 420,0 (195-225),

3. Igor Rasoronov, Ukraina 420,0 (190-230),

4) Gleb Pisarevskij, Russland 415,0 (190-225), 5) Alexandru Bratan, Moldova 415,0 (192,5-222,5), 6) Ramunas Vysniauskas, Litauen 410,0 (187,5-222,5), 7) Alan Nanijev, Aserbajdsjan 410,0 (190-220), 8) Matthias Steiner, Østerrike 405,0 (182,5-222,5).

Sandvolleyball tirsdag, finale.

Kvinner
1. Kerri Walsh/Misty May, USA,

2. Shelda/Adriana Behar, Brasil,

3. Holly McPeak/Elaine Youngs, USA,

4) Natalie Cook/Nicole Sanderson, Australia, 5) Stephanie Pohl/Okka Rau, Tyskland, Guylaine Dumont/Annie Martin, Canada, Lucilla Perrotta/Daniela Gattelli, Italia og Ana Paula/Sandra Pires, Brasil.

Volleyball kvinner tirsdag, kvartfinaler.
Japan – Kina 0-3 (20-25, 22-25, 20-25), Sør-Korea – Russland 0-3 (17-25, 15-25, 22-25), Italia – Cuba 2-3 (23-25, 25-14, 25-22, 14-25, 12-15), Brasil – USA 3-2 (25-22, 25-20, 22-25, 25-27, 15-6).


Nettavisen ønsker en åpen og levende debatt.

Her kan du enkelt bidra med din mening.