RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

OL-resultater torsdag 26. august

Sist oppdatert:
Her følger resultatene fra kampene/øvelsene som er unnagjort i dag.

Basketball, menn, kvartfinaler.
Spania – USA 94-102 (43-44), Litauen – Kina 95-75 (53-37), Italia – Puerto Rico 83-70 (41-35), Hellas – Argentina 64-69 (29-35).

Semifinaler fredag: Litauen – Italia, USA – Argentina.

Bryting, gresk-romersk, finaler.

60 kg
1. Jung Ji-hyun, Sør-Korea,
2. Roberto Monzon, Cuba,
3. Armen Nazarian, Bulgaria,

4) Aleksej Sjevtsov, Russland, 5) Makoto Sesamoto, Japan, 6) Nurlan Koizhaiganov, Kasakhstan, 7) Eusebiu Iancu Diaconou, Romania, 8) Seref Tufenk, Tyrkia.

Finale: Jung – Monzon 3-0.

74 kg
1. Aleksandr Dokturishvili, Usbekistan,

2. Marko Yli-Hannuksela, Finland,

3. Varteres Samourgatsjev, Russland,

4) Reto Bucher, Sveits, 5) Danil Khalimov, Kasakhstan, 6) Filiberto Azcuy, Cuba, 7) Konstantin Schneider, Tyskland, 8) Tamas Berzicza, Ungarn.

Finale: Dokturishvili – Yli-Hannuksela 4-1.

96 kg
1 Karam Ibrahim, Egypt,

2. Ramaz Nozadze, Georgia,

3. Mehmet Ozal, Tyrkia,

4) Masoud Hashemzadeh, Iran, 5) Ernesto Pena, Cuba, 6) Genadi Khhaidze, Kirgizstan, 7) Gogi Koguashvili, Russland, 8) Georgios Koutsioumpas, Hellas.

Finale: Ibrahim – Nozadze 12-1.

Fotball, kvinner.

Finale
USA – Brasil 2-1 (1-0) e.e.o.

Bronsekamp
Tyskland – Sverige 1-0 (1-0).

Friidrett finaler.

Menn, 200 m (+1,2 m/s)
1 Shawn Crawford, USA 19,79,
2. Bernard Williams, USA 20,01,
3. Justin Gatlin, USA 20,03,

4) Frank Fredericks, Namibia 20,14, 5) Francis Obikwelu, Portugal 20,14, 6) Stephane Buckland, Mauritius 20,24, 7) Tobias Unger, Tyskland 20,64.

Ikke til start: Asafa Powell, Jamaica.

400 m hekk
1. Felix Sanchez, Den dominikanske republikk 47,63,
2. Danny McFarlane, Jamaica 48,11,
:3. Naman Keita, Frankrike 48,26,

4) James Carter, USA 48,58, 5) Bayano Kamani, Panama 48,74, 6) Marek Plawgo, Polen 49,00, 7) Alwyn Myburgh, Sør-Afrika 49,07, 8) Bennie Brazell, USA 49,51.

Lengde
1. Dwight Phillips, USA 8,59,
2. John Moffitt, USA 8,47,
3. Joan Lino Martinez, Spania 8,32,

4) James Beckford, Jamaica 8,31, 5) Christopher Tomlinson, Storbritannia 8,25, 6) Ignisious Gaisah, Ghana 8,24, 7) Ivan Pedroso, Cuba 8,23, 8) Bogdan Tarus, Romania 8,21, 9) Vitalij Sjkurlatov, Russland 8,04, 10) Jonathan Chimier, Mauritius 8,03, 11) Yago Lamela, Spania 7,98, 12) Salim Sdiri, Frankrike 7,94.

Spyd, kvalifisering, 81,00 meter eller 12 beste
Gruppe A 1) Breaux Greer, USA 87,25 meter, 2) Sergej Makarov, Russland 86,08, 3) Esko Mikkola, Finland 83,64, 4) Andrus Varnik, Estland 83,25, 5) Matti Nähri, Finland 81,06. Ikke til finale: 6) Steve Backley, Storbritannia 80,68.

Ikke videre 7) Gerhardus Pienaar, Sør-Afrika 79,95, 8) Christian Nicolay, Tyskland 79,77, 9) Voldemars Lusis, Latvia 79,27, 10) William Hamlyn-Harris, Australia 77,43, 11) Peter Zupanc, Slovenia 77,34, 12) Miroslav Guzdek, Tsjekkia 76,45, 13) Gergely Horvath, Ungarn 73,95, 14) Ronny Nilsen, Norge 73,46, 15) Manuel Fuenmayor, Venezuela 72,26, 16) David Brisseault, Frankrike 71,86, 17) Marian Bokor, Slovakia 71,74.

Gruppe B 1) Vadims Vasilevskis, Latvia 84,43, 2) Aleksandr Ivanov, Russland 82,18, 3) Tero Pitkamäki, Finland 82,04, 4) Andreas Thorkildsen, Norge 81,74, 5) Jan Zelezny, Tsjekkia 81,18, 6) Eriks Rags, Latvia 80,84.

Ikke videre 7) Isbel Luaces, Cuba 80,07, 8) Li Rongxiang, Kina 79,94, 9) Yukifumi Murakami, Japan 78,59, 10) Oliver Dziubak, Australia 78,53, 11) Peter Esenwein, Tyskland 78,41, 12) Sergey Vojnov, Usbekistan 74,68, 13) Stuart Farquhar, New Zealand 74,63, 14) Nick Nieland, Storbritannia 72,79, 15) Park Jae-myong, Sør-Korea 72,70, 16) Edi Ponos, Kroatia 71,43. Uten resultat: Boris Henry, Tyskland.

Finalen finner sted lørdag..

Håndball, kvinner.

Kvartfinaler
Ukraina – Spania 25-23 (12-9), Frankrike – Ungarn 25-23 (10-13), Sør-Korea – Brasil 26-24 (16-9), Kina – Danmark 28-32 (14-18).

Moderne femkamp, menn.
1. Andrej Mojisejev, Russland 5480,
2. Andrejus Zadneprovskis, Litauen 5428,
3. Libor Capalini, Tsjekkia 5392,

4) Deniss Cerkovskis, Latvia 5356, 5) Dzmitrij Melijakh, Hviterussland 5340, 6) Michal Michalik, Tsjekkia 5332, 7) Eric Walther, Tyskland 5320, 8) Gabor Balogh, Ungarn 5296, 9) Vakhtang Iagorashvili, USA 5276, 10) Rustem Sabirkhuzin, Russland 5252.

Luftpistolskyting, fekting, svømming, sprangridning og terrengløp utgjør denne øvelsen

Landhockey, kvinner.
1. Tyskland,
2. Nederland,
3. Argentina,

4) Kina, 5) Australia, 6) New Zealand, 7) Sør-Korea, 8) Japan, 9) Sør-Afrika, 10) Spania.

Finale: Tyskland – Nederland 2-1 (2-0)

Padling.

Menn, semifinaler K1 500 m

Heat 1
1) Eirik Verås Larsen, Norge 1.38,361, 2) Akos Vereckei, Ungarn 1.38,737, 3) Javier Correa, Argentina 1.39,525, 4) Alvydas Duonela, Litauen 1.40,253, 5) Anton Ryahov, Usbekistan 1.40,737, 6) Kimmo Latvamaki, Finland 1:40,753, 7) Andrej Sjkiotov, Russland 1.40,765, 8) Sebastian Cuattrin, Brasil 1.42,213, 9) Pawel Baumann, Polen 1.43,125.

Heat 2
1) Ian Wynne, Storbritannia 1.38,911, 2) Lutz Altepost, Tyskland 1.39,643, 3) Babak Amir Tahmasseb, Frankrike 1:40,467, 4) Rami Zur, USA 1.40,727, 5) Simon Faeh, Sveits 1.41,039, 6) Carlos Perez, Spania 1.41,335, 7) Emanuel Silva, Portugal 1.43,051, 8) Michael Kolganov, Israel 1.43,411, 9) Tony Lespoir, Seychellene 2.04,975.

Heat 3
1) Adam Van Koeverden, Canada 1.38,907, 2) Nathan Baggaley, Australia 1.39,031, 3) Andrea Facchin, Italia 1.40,387, 4) Alan Van Coller, Sør-Afrika 1.41,131, 5) Anders Gustafsson, Sverige 1.41,291, 6) Petar Merkov, Bulgaria 1.42,207, 7) Martin Chorvath, Slovakia 1.43,095, 8) Liu Haitao, Kina 1.46,179, 9) Apostolos Papandreou, Hellas 1.46,627.

De tre beste i hvert heat går direkte til lørdagens finale.

Seiling, 49er, endelig resultat etter 16. seilas.
1. Iker Martinez/Xavier Fernandez, Spania 67,0
2. Rodion Luka/George Leonchuk, Ukraina 72,0,
3. Chris Draper/Simon Hiscocks, Storbritannia 77,0,

4) Christoffer Sundby/Frode Bovim, Norge 88,0, 5) Tim Wadlow/Pete Spaulding, USA 92,0, 6) Andre Fonseca/Rodrigo Duarte, Brasil 104,0, 7) Chris Nicholson/Gary Boyd, Australia 105,0, 8) Thomas Johanson/Jukka Piirainen, Finland 111,0, 9) Marcus Baur/Max Groy, Tyskland 116,0, 10) Nico Delle-Karth/Nikolaus Resch, Østerrike 122,0,

11) Marc Audineau/Stephane Christidis, Frankrike 130,0, 12) Christopher Rast/Christian Steiger, Sveits 137,0, 13) Michael Hestbæk/Dennis Dengsø Andersen, Danmark 138,0, 14) Piero Sibello/Gianfranco Sibello, Italia 138,0, 15) Kenji Nakamura/Masato Takaki, Japan 146,0, 16) Tom Fitzpatrick/Fraser Brown, Irland 152,0, 17) Athanasios Pachoumas/Vasileios Portosalte, Hellas 181,4, 18) Marcin Czajkowski/Krzysztof Kierkowski, Polen 190,0, 19) Malav Shroff/Sumeet Patel, India 253,0.

16. seilas
1) Baur/Groy, Tyskland 1,0, 2) Sundby/Bovim, Norge 2,0, 3) Luka/Leonchuk, Ukraina 3,0, 4) Johanson/Piirainen, Finland 4,0, 5) Fonseca/Duarte, Brasil 5,0.

Stup, torsdag.

Kvinner, 3-meter
1. Guo Jingjing, Kina 633,15,
2. Wu Minxia, Kina 612,00,
3. Julia Pakhalina, Russland 610,62,

4) Vera Iljina, Russland 589,11, 5) Blythe Hartley, Canada 573,00, 6) Loudy Tourky, Australia 566,94, 7) Irina Lashko, Australia 551,97, 8) Tania Cagnotto, Italia 550,38, 9) Rachelle Kunkel, USA 546,72, 10) Emilie Heymans, Canada 530,73, 11) Ditte Kotzian, Tyskland 509,52, 12) Paola Espinosa, Mexico 490,20.


Taekwondo torsdag.

Menn, 58 kg
Gull: Chu Mu-yen, Taiwan,
sølv: Oscar Francisco Salazar, Mexico,
bronse: Tamer Bayoumi, Egypt,

4) Juan Ramos, Spania.

Finale: Chu – Salazar 5-1.

Kvinner, 49 kg
1. Chen Shih-hsin, Taiwan,
2. Yanelis Yuliet Labrada, Cuba,
3. Yaowapa Boorapolchai, Thailand,

4) Gladys Alicia Mora, Colombia.

Finale: Chen – Labrada 6-4.

Triathlon, menn, 1,5 km svømming, 40 km sykling og 10 km løping.
1. Hamish Carter, New Zealand 1.51.07,73,
2. Bevan Docherty, New Zealand 1.51.15,60,
3. Sven Riederer, Sveits 1.51.33,26,

4) Greg Bennett, Australia 1.51.41,58, 5) Frederic Belaubre, Frankrike 1.52.00,53, 6) Andreas Rälert, Tyskland 1.52.35,62, 7) Rasmus Henning, Danmark 1.52.37,32, 8) Olivier Marceau, Sveits 1.52.44,36, 9) Hunter Kemper, USA 1.52.46,33, 10) Simon Thompson, Australia 1.52.47,18,

11) Simon Whitfield, Canada 1.53.15,81, 12) Carl Blasco, Frankrike 1.53.20,16, 13) Hirokatsu Tayama, Japan 1.53.28.41, 14) Stephane Poulat, Frankrike 1.53.51,35, 15) Igor Sysoev, Russland 1.53.51,37, 16) Andrew Johns, Storbritannia 1.54.15,87, 17) Daniil Sapunov, Kasakhstan 1.54.33,15, 18) Tim Don, Storbritannia 1.54.42,13, 19) Maik Petzold, Tyskland 1.54.50,92, 20) Eneko Llanos, Spania 1.54.52,37,

21) Marko Albert, Estland 1.55.26,59, 22) Andy Potts, USA 1.55.36,47, 23) Ivan Rana, Spania 1.55.44,27, 24) Peter Robertson, Australia 1.55.44,36, 25) Dmitrij Gaag, Kasakhstan 1.56.28,97, 26) Sebastian Dehmer, Tyskland 1.57.02,88, 27) Victor Plata, USA 1.57.09,09, 28) Daniel Fontana, Argentina 1.57.14,20, 29) Filip Ospaly, Tsjekkia 1.57.17,58, 30) Volodymyr Polikarpenko, Ukraina 1.57.39,28,

31) Leandro Macedo, Brasil 1.57.39,36, 32) Hiroyuki Nishiuchi, Japan 1.57.43,51, 33) Nathan Richmondm, New Zealand 1.58.01,94, 34) Paulo Miyashiro, Brasil 1.58.16,76, 35) Tyler Butterfield, Bermuda 1.58.26,99, 36) Gilberto Gonzalez, Venezuela 1.59.12,20, 37) Norbert Domnik, Østerrike 1.59.13,25, 38.) Eligio Cervantes, Mexico 1.59.27,81, 39) Brent Mcmahon, Canada 1.59.44,57, 40) Reto Hug, Sveits 2.01.40,43,

41) Juraci Moreira, Brasil 2.02.35,99, 42) Martin Krnavek, Tsjekkia 2.02.54,59.

Vannpolo, kvinner.

Finale
Hellas – Italia 9-10 e.f. (3-2, 3-3, 0-1, 1-1, 2-2, 0-1).

Bronsekamp
Australia – USA 5-6 (0-0, 0-4, 3-1, 2-1).

Volleyball, kvinner, semifinaler.

Brasil – Russland 2-3 (25-18, 25-21, 22-25, 26-28, 14-16), Cuba – Kina 2-3 (22-25, 20-25, 25-17, 25-23, 10-15).

Finale, lørdag: Kina – Russland.

Bronsekamp: Brasil – Cuba.

Mest sett siste uken

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

Våre bloggere