- Da militæret kom, visste jeg ikke om det var over eller ikke, sier Alexandre Bereceaux til radiostasjonen Europe 1.
Bereceaux jobber for et fransk cateringfirma som drev virksomhet på In Aménas-anlegget. Han forteller at han klarte å gjemme seg i et annet rom enn der de andre utenlandske gislene ble holdt.
- Soldatene kom sammen med noen av mine algeriske kolleger. Jeg hadde ikke turt å åpne døren hvis ikke de var med, forteller Bereceaux.
Bereceaux sier videre at algeriske soldater fortsatt holdt på å gjennomsøke hele det store gassanlegget da han ble eskortert ut og tatt med til en militærbase fredag.
Den franske innenriksministeren Manuel Valls bekrefter at franske myndigheter var i kontakt med to franske borgere som ble berget ut fredag. Minst to andre franske kan fortsatt ikke gjøres rede for. (©NTB)
