Det kraftige snøværet som skapte kaos i Barcelona mandag, flyttet seg tirsdag østover mot Korsika og Italia, og ventes å bli verre onsdag.
Over en meter snø i Pyreneene førte til at 6.000 mennesker ble sittende fast langs 40 veier mellom Frankrike og Spania. 1.750 lastebiler sto i kø på den franske siden av grensa uten å slippe over.
Dagen før hadde snøværet skapt kaos i Barcelona, Spanias nest største by på middelhavskysten. Fly ble kansellert, skoler stengt og veier og jernbaner i hele regionen var stengt som følge av snøværet.
I Girona-området, der det falt en halv meter snø, mistet 200.000 husholdninger strømmen.
På den franske siden av grensa, i den franske Aude-regionen, måtte myndighetene skaffe mat til 1.800 passasjerer på tog som sitter fast og 550 pensjonister og skolebarn på bussturer på vei til Spania. (©NTB)
