Gå til sidens hovedinnhold

Og de nominerte er...

Se hvem som kan vinne Spellemann 2010

(SIDE2): Mandag slapp Spellemann-prisen listen over de nominerte til Spellemann-prisen 2010. Side2 kommer tilbake med intervjuer senere. De nominerte er som følger.

Kvinnelig artist
Christel Alsos – Tomorrow is (Sony Music)

Ida Maria – Katla (Nightliner/Universal Music)

Ingrid Olava – The guest (Universal Music)

Susanne Sundfør – The brothel (EMI Music Norway)

Mannlig artist
Moddi – Floriography (Impeller Recordings)

Odd Nordstoga – November (Sonet/Universal Music)

Thom Hell – All good things (Voices Music and Entertainment)

Thomas Dybdahl – Waiting for that one clear moment (Universal Music)

Popgruppe
deLillos – Hjernen er alene i Operaen (Warner Music Norway)

I was a king – Old friends (Hype City Recordings/Voices Music and Entertainment)

Kråkesølv – Bomtur til jorda (Kråkesølv Plateselskapet/Grand Sport Records)

Madcon – Contraband (Cosmos Music Group)

Elektronika
Bjørn Torske – Kokning (Smalltown Supersound)

Lindstrøm & Christabelle – Real life is no cool (Smalltown Supersound)

Ost & Kjex – Cajun lunch (Voices Music and Entertainment/Dynamic Music)

Samtidsmusikk
Alpaca Ensemble – Systema naturae (Øra Fonogram)

Edvin Østergaard – Die 7. himmelrichtung (Lawo Classics)

Øivind Farmen – Norwegian safari (Grappa Musikkforlag/Aurora)

Rock
Blood Command – Ghostclocks (Tiger Safari/Fysisk Format)

Kvelertak – Kvelertak (Indie Recordings)

Motorpsycho – Heavy metal fruit (Rune Grammofon)

Serena-Maneesh – No 2: Abyss in b minor (Smalltown Supersound/4AD)

Tommy Tokyo & Starving for my gravy – Go time, showtime & absolute war (Warner Music Norway)

Blues
Billy T Band – L.O.V.E. (Just a silly notion) (Big H Records)

Erik ‘Slim’ Zahl & the South West Swingers – Daddy’o (Stavanger Media)

Little Andrew – Loadstone (Hunters Records)

Country
Earlybird Stringband – Earlybird Stringband (Voices Music and Entertainment)

Hellbillies – Leite etter lykka (EMI Music Norway)

Ida Jenshus – No guarantees (Universal Music)

Steff Nevers – Ain’t no bad life (Universal Music)

Metal
Enslaved – Axioma Ethica Odini (Indie Recordings)

Ihsahn – After (Tuba Records/Candlelight)

Shining – Blackjazz (Indie Recordings)

Solefald – Norrøn livskunst (Indie Recordings)

Hip hop
Karpe Diem – Aldri solgt en løgn (Cosmos Music Group)

Lars Vaular – Helt om natten, helt om dagen (Cosmos Music Group)

Salvador Sanchez – Happy daze (MTG Productions)

Folkemusikk/gammaldans
Gjermund Larsen trio – Aurum (Heilo/Grappa Musikkforlag)

Ingvill Marit Buen Garnås og Per Anders Buen Garnås – Salme, segn & solbøn (Talik Da)

Sondre Bratland/Annbjørg Lien – Alle vegne (Kirkelig Kulturverksted)

Unni Boksasp Ensemble – Keramello (Øra Fonogram)

Danseorkester
Furulunds – Ekte diamant (Tylden & co)

Ole Ivars – Stjerneklart (Tylden & co)

Sogns – Ei enkel rose (Tylden & co)

Jazz
Elephant9 – Walk the nile (Rune Grammofon)

Ivar Antonsen/Vigleik Storaas – Dialogues (Ponca Jazz Records)

Paolo Vinaccia – Very much alive (Jazzland Recordings)

Supersilent - 10 (Rune Grammofon)

Trondheim Jazz Orchestra – Triads and more (Midtnorsk Jazzsenter)

Klassisk musikk
Håvard Gimse/Henning Kraggerud – Schubert & Schumann (Losen Records/Naim)

Leif Ove Andsnes – Rachmaninov: Piano concertos 3 & 4 (EMI Music Norway)

Sigurd Slåttebrekk/Ofo/Jurovski – Chasing the butterfly (Simax Classics)

Trondheimsolistene – In folk style (Lindberg Lyd/2L)

Viser
Finn Kalvik & Erik Fosnes Hansen – Neste stasjon Grorud (Daworks Records)

Frida Ånnevik – Synlige hjerteslag (Grappa Musikkforlag)

Jan Toft – Alle e aleina (Warner Music Norway)

Narum – Ælt som var søkk borte (Warner Music Norway)

Vamp – I full symfoni II (Majorstudio)

Åpen klasse
Beady Belle – At Welding Bridge (Jazzland Recordings)

Jaga Jazzist – One-armed bandit (Universal Music)

Karl Seglem – Ossicles (Nor CD/Ozella Music)

Pelbo – Pelbo (Denstad Rec Play Forward/Rhinoprod)

Petter Wettre/Audun Kleive – The only way to travel 2 (Household Records)

Barneplate
Eiksmarka Skole og Rikskonsertene – Jeg vil bygge mitt land (Eiksmarka Skole)

Maj Britt Andersen – Indranis sang (Barnemusikken)

Rasmus og verdens beste band – Puppan te pappa (MBO/MBN)

Terje Formoe – Kaptein Sabeltann og havets hemmelighet (Egmont/Barneselskapet/Grappa)

Tekstforfatter
Bare Egil Band – I fyr og flamme (Grappa/Duplex)

Erik Fosnes Hansen – Neste stasjon Grorud (Daworks Records)

Ingrid Olava – The guest (Universal Music)

Odd Nordstoga – November (Sonet/Universal Music)

Susanne Sundfør – The brothel (EMI Music Norway)

Populærkomponist

Gjermund Larsen – Aurum (Heilo/Grappa)

Ingrid Olava – The guest (Universal Music)

Odd Nordstoga – November (Sonet/Universal Music)

Susanne Sundfør – The brothel (EMI Music Norway)

Thom Hell – All good things (Voices Music and Entertainment)

Samtidsmusikk
Lene Grenager – Systema naturae (Øra Fonogram)

Knut Vaage – Gardens of Hokkaido (Grappa Musikkforlag/Aurora)

Nils Henrik Asheim – Mazurka–remaking Chopin (Lawo Classics)

Årets nykommer
Bjørn Johan Muri (Universal Music)

Frida Ånnevik (Grappa Musikkforlag)

Kvelertak (Indie Recordings)

Moddi (Impeller Recordings)

Thomas Eriksen (Warner Music Group)

Reklame

Derfor er den norske ladekabelen så genial

Kommentarer til denne saken