Schibsted har inngått en avtale med Apax Funds og en gruppe sveitsiske investorer som innebærer at selskapet kjøper seg opp til rundt 98 prosent i 20 Min Holding AG. Investeringen ventes å være på mellom 50 og 55 millioner euro, eller opp mot 480 millioner kroner.
De sveitsiske investorene har en måned på seg til å ta stilling til ovennevnte forhold. Schibsted opplyser samtidig at selskapet i løpet av de neste to månedene vil innløse en opsjon på rundt 30 prosent av aksjene i Multiprensa Holding SL, noe som vil innebære en investering på rundt 7,5 millioner euro (65 millioner kroner). Multiprensa Holding er morselskapet for virksomheten i Spania.
Etter disse transaksjonene vil 20 Min Holding eie 100 prosent av virksomheten i Spania, 50,5 prosent i Sveits og 16 prosent i Frankrike. Schibsted eier fra før 34 prosent i Frankrike, slik at total eierandel for konsernet blir 50 prosent.
