Det er Petroleum Geo-Services datterselskap Pertra som eier lisens 03 hvor Varg-feltet befinner seg.
Petra har ifølge en melding fra Oljedirektoratet nå gjennomført boringen av en avgrensningsbrønn på Varg, og det ble påviste olje i et oljeførende lag med 78 meters tykkelse.
Avgrensningsbrønn 15/12-14 vil nå gjøres om til en produksjonsbrønn og tilknyttes produksjonskipet Petrojarl Varg.
Det er ifølge OD tatt kjerneprøver av reservoaret, og det vil bli installert trykksensorer i brønnen for å få informasjon om ytterligere reserver i området.
Forventet oppstart av oljeproduksjon fra brønnen er medio januar. Produksjonen på Vargfeltet er nå 1.800 Sm3 pr. dag.
Brønnen ble boret til en totalt lengde på 3254 m og avsluttet i avsetninger av tidlig jura alder. Boringen ble gjennomført av boreinnretningen Mærsk Giant som nå fortsetter å bore ytterligere produksjonsbrønner for Pertra på Vargfeltet.

Kommentarer til denne saken