Gå til sidens hovedinnhold

Se om naboen skal på Slottet

Kongehuset arrangerer slottsball på samme måte som i 1905. Se hele listen her.

(SIDE2): Mer enn 550 gjester står på gjestelisten søndag 27. november. Gjestene skal utgjøre et tverrsnitt av Norges befolkning.

Blant annet har landets fylkesmenn hjulpet til med å finne frem til gjester som representerer alle fylkene og som kommer fra ulike kommuner.

Slottsballet inngår i Kongehusets markering av det er 100 år siden prins Carl og prinsesse Maud kom til landet som vår nye konge og dronning.

Kong Harald, dronning Sonja, prinsesse Ragnhild, Erling S. Lorentzen, prinsesse Astrid fru Ferner, Johan Martin Ferner, prinsesse Märtha Louise og Ari Behn deltar fra kongefamilien.

Her er hele listen (kilde: Slottet.no):

Elisabeth Ferner Alexander Ferner Margrét G. Ferner Benedikte Ferner Aage Hvinden

Haakon Lorentzen Martha Lorentzen Olav Alexander Lorentzen Christian Fredrik Lorentzen

Ambassadør Lars Petter Forberg Brit Forberg

Professor Hans Petter Blomhoff Onelma Blomhoff
Eigil Martinsen Brith Wenche Martinsen
Kjell Magne Bondevik Bjørg Bondevik

Stortingets president Thorbjørn Jagland Hanne Grotjord

Stortingets visepresident Carl I. Hagen Eli Engum Hagen

Lagtingets president Inge Lønning Kari Lønning

Odelstingets president Berit Brørby

Lagtingets visepresident Jon Lilletun Anne-Berit Lilletun

Odelstingets visepresident Olav Gunnar Ballo Heidi Sørensen

Statsminister Jens Stoltenberg Ingrid Schulerud

Utenriksminister Jonas Gahr Støre Marit Slagsvold

Statsråd Heidi Grande Røys Jan Helge Dale

Parlamentarisk leder Hill-Marta Solberg

Parlamentarisk leder Siv Jensen

Parlamentarisk leder Erna Solberg Sindre Finnes

Parlamentarisk leder Inge Ryan Bjørg Tørresdal

Parlamentarisk leder Dagfinn Høybråten Jorunn Høybråten

Parlamentarisk leder Magnhild Meltveit Kleppa Arne Kleppa

Sametingspresident Aili Keskitalo Nils Jørgen Nystø

Høyesterettsdommer Liv Gjølstad Thorbjørn Gjølstad

Ambassadør Mats Ringborg Catharina Ringborg

Ambassadør Theis Truelsen Birgitte T. Truelsen

Stortingets direktør Hans Brattestå Christine Brattestå

Ass. regjeringsråd Arne Spildo Marit Hult

Politidirektør Ingelin Killengreen John Killengreeen

Sivilombudsmann Arne Fliflet Ingrid Fossum

Riksrevisor Bjarne Mørk-Eidem Erna Mørk-Eidem

Fylkesmann Mona Røkke Erik Carlsen

Fylkesmann Inger Lise Gjørv Ole Andreas Gjørv

Fylkesmann Åshild Hauan

Fylkesmann Tora Aasland Tarald Oma

Ass. fylkesmann Odd Inge Mjøen Hanne Mjøen

Fylkesmann Oddvar Flæte Margit Flæte

Fylkesmann Hjalmar Sunde Margrete Sunde

Fylkesmann Sigbjørn Johnsen Helle Laier Johnsen

Fylkesmann Svein Alsaker Berit Alsaker

Fylkesmann Gunnar Kjønnøy Gerd Solveig Mathisen

Fylkesmann Hans J. Røsjorde Kirsten E. Røsjorde

Fylkesmann Ann-Kristin Olsen Henrik R. Pettersen

Ass. fylkesmann Runar Schau Carlsen Anne Mette Carlsen

Fylkesmann Ottar Befring Elselill Befring

Fylkesmann Kristin Hille Valla Asbjørn Valla

Fylkesmann Anne Enger Lahnstein Morten Almaas Kst.

Fylkesmann Bård M. Pedersen Rigmor Tonstad Kst.

Fylkesmann Arne Malme Anne Kathrine Malme

Sysselmann Per Sefland Solvor Sefland

Byrådsleder Erling Lae Jens Torstein Olsen

Politimester Anstein Gjengedal Kari Gjengedal

Biskop Ole Christian Kvarme Ingjerd Kvarme

Generalløytnant Arne Bård Dalhaug Anne-Kari Dalhaug

NHO-President Erling Øverland Turid Øverland Adm. direktør,

TV2 Kåre Valebrokk Kirsti-Mette Ulrichsen Sjefredaktør,

Aftenposten Hans Erik Matre Kari Engen Matre

Kontaktutvalget mellom innvandrere og myndighetene Rita Kumar Atul Kumar

African Youth in Norway Sam Ahamba Abba Elizabeth Coron

Årets innvandrer 2004 Dilek Ayhan Køksal Ayhan

Bystyrerepesentant Akhtar Chaudry Khilat Chaudry

Kunstnerisk leder Khalid Salimi Inger Aguilar

Bystyrerepesentant Aamir Sheikh Afshan Rafiq Hjalmar Andersen Margrethe Hauge Berit Berthelsen Truls Fosen Rune Bratseth Marit Husby Bratseth Bjørn Dæhlie Vilde Falck-Ytter Toralf Engan Elin Engan Frank Hansen Eva Hansen Trine Hattestad Anders Hattestad Knut Johannesen Anne-Lise Johannesen Johan Olav Koss Jennifer Lee Peder Lunde Aud Lunde Vebjørn Rodal Liv Bjerke Rodal Bente Skari Geir Skari Bjørn Wirkola Sigrun Wirkola Cato Zahl Pedersen Märtha Bertheussen Hege Riise Tom Riise Ragnhild Myklebust Olai Myklebust

Styreleder, Hundreårsmarkeringen Jens Kristian Thune Marit Sørvald

Daglig leder, Hundreårsmarkeringen Dag Dyrdal Anette Dyrdal

Direktør, Norsk Folkemuseum Olav Aaraas Ruth Hemstad

Direktør, Maihaugen Ågot Gammersvik Eivind Gammersvik

Direktør, Livrustkammaren Barbro Bursell Claes Bursell

Nord-Trøndelag Anne P. Husby Johan Husby

Nord-Trøndelag Marianne Ornæs John Ingebrigt Ornæs

Nord-Trøndelag Rolf Iversen Unni Iversen

Nord-Trøndelag Gerd Marit Nøvik Kjell Nøvik

Nord-Trøndelag Pål Sverre Fikse Pedersen

Nord-Trøndelag Randi Ness

Nordland Andreas Steinsvik Victoria Windstad

Nordland Alfhild Gjesback Gunvald Johansen

Nordland Steinar Joakimsen Gunn Helèn Joakimsen

Nordland Eva Karen Nyheim Arvid Nyheim

Nordland Synnøve Bang-Bertelsen Arne Bang-Bertelsen

Sogn og Fjordane Ragnhild Eikenes Martin Berntsen

Sogn og Fjordane Johs. B. Thue Bjørg Aamot

Sogn og Fjordane Signe Norvik Martin Hauge

Sogn og Fjordane Eli Førde Aarskog Jostein Aarskog

Sogn og Fjordane Ingvar Halsnes Marit Henjum Halsnes

Østfold Jens Golden Kirsten Jørgensen

Østfold Håkon Sæther Turid Bekkoset Sæther

Østfold Åse Hammerhei Rolf Slevigen

Østfold Anne Ognedal Bjørn Petter Løfall

Østfold Johann Bernhard Stenrød Anne Karine Stenrød

Vest-Agder Trond Helge Sinnes Arna Reidun Sinnes

Vest-Agder Helene W. Bos. Evanger Nils Evanger

Vest-Agder Torhild Bransdal Hans Bransdal

Vest-Agder Kristen Munksgaard Hildegunn Loftesnes

Vest-Agder Eivind Werring Malin Jacob

Sør-Trøndelag Alf Nebb Åse Olsvik

Sør-Trøndelag Guri Melby Kai Renton

Sør-Trøndelag Andreas Reitan Kristen Røset

Sør-Trøndelag Vegar Snøfugl Maria Næss

Sør-Trøndelag Siri Hoset Øyvind Haugen

Møre og Romsdal Kjell Ove Holsbøvåg Kari Elisabeth Holsbøvåg

Møre og Romsdal Knut Baardset Liv Baardset

Møre og Romsdal Terri Senior Tore Hårvik

Møre og Romsdal Britt Elise Skram John Trygve Villa

Møre og Romsdal Torill Irene Slettvold Olav Vebjørn Myklebust

Aust-Agder Ingvild Hovden Kari Hovden Hoslemo

Aust-Agder Geir Knutson Elisabeth Gaare Knutson

Aust-Agder Sølvi Kleiva Ugland Torleiv Næss Ugland

Aust-Agder Marianne Drivdal Gabriele Patella

Aust-Agder Marit P. Bodvin Torjan Bodvin

Hedmark Trond Hagerud Beate Skadsdammen

Hedmark Eva Tørhaug Tor Bergseth

Hedmark Hallgeir Brenden Ella Brenden

Hedmark Mari Silje Samuelsen Håkon Samuelsen

Hedmark Karin Siggerud Olsen Jan Olsen

Telemark Jan Vidar Grini May-Britt Grini

Telemark Heidi Strånd Odd Gunnar Sollid

Telemark Magnhild N. Ek Brynilsen Baard Ek Brynilsen

Telemark Jørunn A Ruud Liv Astrid Ruud

Telemark Anne Lognvik Reidun Lognvik Reinholt

Buskerud Eli Hovd Prestegården Geir Erik Prestegården

Buskerud Birgitte Stærnes Martin Haug

Buskerud Bjarne Tormodsgard Anne Kari Olsen

Buskerud Heid Grundvig

Buskerud Karl Even Lande Alline Almeida

Oppland Eldbjørg Hemsing Endre Hemsing

Oppland Simen Bjørgen Synnøve Kleiven Bjørgen

Oppland Marianne Steinsrud Arild Steinsrud

Oppland Kari Dæhlen Lars Kristian Dæhlen

Oppland Ole Bakke Liv Bakke

Troms Camilla Brattland Yngve Myrseth

Troms Vidkunn Haugli Marianne Haugli

Troms Hans Peder Pedersen Aina Pedersen

Troms Ann Karina Sogge Hans Martin Moen

Troms Bjørn Harald Larssen Thorbjørg Guttormsen

Oslo Germund Nortug Anne Tommelstad

Oslo Ulf Stigen Nina Habberstad

Oslo Tom Egil Tjærebråten Anita Marthinsen

Oslo Kjetil Saugestad Guri Steinsholt

Oslo Marte Nilsen Torkel Nybakk Kvaal

Akershus Karin Gulbrandsen Jan Kristoffer Gulbrandsen

Akershus Thor Woje Anne M. Grenersen

Akershus Gunnar Syvertsen Ingunn Haugen Syvertsen

Akershus Øyvind Mjønerud Anita Sæther

Akershus Sven Erik Thoresen Kathleen Thoresen

Hordaland Toralv Mikkelsen Bodil Ystanes Mikkelsen

Hordaland Randi Bjørlo Leif Egil Vatnøy

Hordaland Anne Randine Øverby Daniel Bohr

Hordaland Kenneth Faye Syversen Pia Charlotte Aarsand

Hordaland Guttorm Rogdaberg Mette Bleken

Hordaland Marianne Hovda Gausvik Nils Gausvik

Rogaland Olav M Lundø Inger Bang Lundø

Rogaland Ingeborg L. Søyland Rune Søyland

Rogaland Bernt Tore Meling Christine Follo

Rogaland Marit Synnøve Vea Thorbjørn Grindhaug

Rogaland Siv Helene Stangeland Reinhard Alois Kropf

Finnmark Anton Leier Dahl Anne Ulbaasen Dahl

Finnmark Kaja Kristensen Sivert Eggesvik

Finnmark Bjørn Hildonen Liss-Ane Hildonen

Finnmark Terje Aronsen Bjørg Aronsen

Finnmark Kristine Jørstad Bock, Ørjan Bock

Vestfold Nils Henning Hontvedt Randi Thorkelsen

Vestfold Reidar Bergene Holm Sissel Bergene Holm

Vestfold Hilde-Marie Guran Deian Johns

Vestfold Per Chr. Ormar Else-Marie Ormar

Vestfold Mette Stensholt Schau Sølve Schau

Bekytterskapsorganisasjoner

Det Kgl. Selskap for Norges Vel Willy Braathe Randi Braathe

Bjørnsonfestivalen Hege Newth Nouri Gjert Kristiansen

Carte Blanche Arne Fagerholt Shlomi Ruimi Den Norske Filmfestivalen Gunna Johan Løvvik Margit Helén Løvvik

Den Norske Husflidforening/Norges Husflidlag Tove Gulsvik Bjørn-Elling Gulsvik

Den Norske Opera Bjørn Simensen Ingbjørg Kosmo

Det Frivillige Skyttervesen Hans O. Kveli Judith Kveli

Det nasjonale aldershjem for sjømenn i Stavern Henning Bach Hillveig Luneborg Larsen

Det Norske Bibelselskap Stein Mydske Astri Mydske

Det Norske Skogselskap Olav Kaveldiget Eva Korsnes Kaveldiget

Det Norske Travselskap Per Tronstad Kjellrun Tronstad

Diakonissehuset Torstein Lalim Berit Hovland

Dysleksiforbundet i Norge Ellen Strøm Per Emil

Kyllo Festspillene i Bergen Per Boye Hansen Sophia Fergus

FN-Veteranenes Landsforbund Odd Helge Olsen Anne-Lise Kolle Olsen

FOKUS Bjørg Skotnes Jarle Bjerkholt

Foreningen for Kroniske Smertepasienter Malvin Ågotnes Gunnbjørg Ågotnes

Foreningen for Muskelsyke Tone Ingerborg Torp Bjørn Moen

Fortidsminneforeningen Marianne Roald Ytterdal Helge Ytterdal

Hageselskapet Jon Mjærum Wenche Berg

Ibsen-festivalen Anne M Ba Clemetsen Bjørn Moe

Inner Wheel Norge Margaret Batt Bjørn Batt

Internasjonale Kirkefestspill Frøydis Emilie Lind Terje Næss

Kreftforeningen Anne Lise Ryel Marius Ryel

Kristent Befals Samfunn Arnvid Løvbukten Øydis Løvbukten

Kvinners Frivillige Beredskap Gretha Thuen Alf Thuen

Landsforbundet Dissimills Kai Zahl Wislava Zahl

Landsforbundet mot Stoffmisbruk Anne-May Hogsnes Hans Kristian Hogsnes

Landslaget for Spelemenn Randi Skeie Magnar Sundt

Lions i Norge Marit Klokkerhaug Svein Klokkerhaug

Nasjonalforeningen for folkehelsen John K Kjekshus Elin Kjekshus

Nidarosdomens guttekor Marie Christine Mehlum Paal Mehlum

Nordmanns-Forbundet Tom E. Vraalsen Viebecke Vraalsen

Norge-Amerikaforeningen Johan H. Andresen Marianne Andresen

Norges Astma- og Allergiforbund Pål Johansen Gunn Johansen

Norges Blindeforbund Åge Nigardsøy Anne Nigardsøy

Norges Døveforbund Sissel Gjøen Siri Antonsen (tolk)

Norges Funksjonshemmedes Idrettsforbund Odd-Roar Thorsen Anne Våset

Norges Idrettsforbund og Olympiske Komité Karl-Arne Johannessen Kjersti Limi

Norges Jeger- og Fiskerforbund Torstein Moland Karin Lund Moland

Norges Korforbund Theodor Lind Fru Lind

Norges Kvinne- og Familieforbund Bjarnhild Hodneland Jostein Hodneland

Norges Livredningsselskap Christen Yngvar Krosshøl Elisabeth Bølstad

Norges Lotteforbund Anne-Jorunn Bech Jon Rogstad

Norges Militære Kameratforeningers Forbund Jan Ørner Bjørg Schinrud

Norges Museumsforbund Ove Magnus Bore Grete Løland

Norges Musikkorps Forbund Ulf E Rosenberg Ingerborg Marie Jensen

Norges Røde Kors Merete Larsen Husby Anders Husby

Norges Speiderforbund Carsten H. Pihl Birthe Pihl

Norges Tekniske Vitenskapsakademi Asbjørn Rolstadås Kirsten Rolstadås

Norsk Anchorite Klubb Jo Gade Camilla Winsnes

Norsk Designråd Grete Kobro Einar Hareide

Norsk Epilepsiforbund Kristian Haugland Ann Kjersti Løn

Norsk Kennel Klub Eivind Mjærum Wenche M. Myrlie

Norsk Psoriasis Forbund Jan A Monsbakken Kristina W. Monsbakken

Norsk Revmatikerforbund Njål Berhard Idsø Marit Sofie Idsø

Norske 4H Ola Cato Lie Anne Kristine Rossebø

Norske Kvinners Sanitetsforening Sølvi Lundgaard

Norske Reserveoffiserers Forbund Jon Morten Mo Siri Kaastrup

Oslo Filharmonien Ida Børresen Oddbjørn Mjølhus

Oslo Kammermusikkfestival Arve Tellefsen Kristin C. Slørdahl

Oslo Kunstforening Trude Golnæs Ugelstad Trygve Ugelstad

Oslo Militære Samfund Kaptein Anders Nenseth Hanne Stenli

Redningsselskapet Magnus Stangeland Kari Stangeland

Rådet for Psykisk Helse Sunniva Ørstavik Mette Kalve

Sjømannskirken - Norsk kirke i utlandet Kari Gran Bøe Helge Bøe

Stavanger symfoniorkester Thorstein Granly Ellen M. Tudor

Edwards Stiftelsen Fullriggeren "Sørlandet" Leif Brestrup

Stiftelsen 3,14 Bjørn Follevåg Terje Årsvoll Olsen

Stiftelsen Harmonien Lorentz Reitan Sidsel Friis

Stiftelsen Offshore Northern Seas Kjell Ursin-Smith Kirsten O.

Ursin-Smith Stiftelsen Røde Kors United World College Magne Bjergene Kjellaug

Bjergene Stiftelsen SOS-barnebyer Svein Grønnern Turid Grønnern

Sølvguttene Torstein Grythe Anne Karin Eiken

Trondheim Kammermusikkfestival David W. Levine Bea Levine-Humm

Trondheim Symfoniorkester Liv Sandven Jostein Sandven Ultima Alf Gregusson Beate Styri

Reklame

Slik sparer du enkelt 600 kroner på mobilabonnementet

Kommentarer til denne saken