Norske Moniker ble etablert av moteparet Jalland og Tvenge i samarbeid med arkitektfirmaet Snøhetta. Den fysiske butikken finner du i Valkyriegaten på Majorstuen, men de har også en nettbutikk som du kan besøke her.
Moniker fører eksklusive merker innen klær, interiør og tilbehør. De fleste merkene de har i butikken har bærekraftig fokus, som for eksempel Ganni, hvor 70 prosent av kolleksjonene er resirkulert eller sertifisert.
Har du en mor, bestevenn eller kjæreste som fortjener litt luksus til jul, har de satt sammen en julegaveguide du bør ta en titt på her.
Til din bestevenn:
1. Bjørnesmykke fra Crystal Haze
2. Champagneglass fra Ferm Living
6. Champagneglass fra Louise Roe
7. Kaffebordsbok fra Yves Saint Laurent
Til din kjæreste:
1. Øredobber fra Sophie Billie Brahe
3. Glitterkjole fra Rotate By Birger Christensen
4. Øredobber fra Kolours Jewelry
6. Diamant-øredobber fra Sophie Bille Brahe
7. Perleøredobber fra Sophie Bille Brahe
11. Armbånd fra Kolours Jewelry
Til din mor:
Denne saken er skrevet som innhold av Nettavisen. Kommersielle lenker i artikkelen henviser til aktører som betaler for eventuelt salg gjennom artikkelen, og som dermed finansierer vårt redaksjonelle arbeid. På generelt grunnlag vil det i slike artikler være lenker, herunder dyplenker og s.k. «embedding» som ikke er kommersielle, men som er satt inn for å illustrere eller gjøre artikkelen mer relevant og nyttig for leserne.