Gå til sidens hovedinnhold

Hinter om Oscar-baby

Mariah Carey fikk ryktene til å gå på Oscar. Se stjernene på den røde løperen.

(SIDE2:) Mariah Carey og ektemannen Nick Cannon gjorde seg til for fotografene på den røde løperen under årets Oscar-utdeling.

Mer fra Side2.no: Besøk forsiden

Carey fikk mye oppmerksomhet fordi hun under årets Independent Spirit Awards allerede fredag hintet sterkt om at hun, foruten tre andre filmprosjekter, hadde noe stort og veldig spesielt i vente.

LES MER: I natt kan det bli norsk Oscar

Sliten sosialarbeider
De fleste i Hollywood har tatt dette som at hun har hintet om at hun er gravid og fotografene jobbet derfor i høygir da hun ankom Oscar-gallaen.

Mariah Carey skjulte imidlertid ingen former da hun gikk den røde løperen på Oscar i en utringet, blå kjole.

Popdronningen er på Oscar-utdelingen i forbindelse med Lee Daniels film «Precious». I filmen spiller Carey en sliten sosialarbeider som hjelper filmens gravide tenåring, Precious.

Fargerikt
Maria Carey er ikke nominert til noen pris. Men det er hennes skuespillerkolleger Gabourey Sidibe og Mo'Nique. «Precious» er også nominert til årets beste film.

Det er også Kathryn Bigelows «The Hurt Locker» og James Camerons «Avatar» som begge er storfavoritter.

LES MER: Ekskonas søte hevn

Norsk Oscar?
Den delvis norske dokumentarfilmen «Burma VJ» kan også hente hjem prisen for beste dokumentar, men kjemper hardt med den japanske «The Cove» som .

SE STJERNENE ANKOMME OSCAR HER

2965



HER ER ÅRETS NOMINERTE:


Beste kvinnelige birolle:

Penélope Cruz i «Nine»

Mo'Nique i «Precious»

Vera Farmiga i «Up in the Air»

Diane Kruger i «Inglourious Basterds»

Maggie Gyllenhaal i «Crazy Heart»

Beste film

«Avatar»

«District 9»

«An Education»

«The Hurt Locker»

«Inglourious Basterds»

«Precious»

«A Serious Man»

«Up in the Air»

«The Blind Side»

«Up»

Beste mannlige birolle

Christoph Waltz i «Inglourious Basterds»

Christopher Plummer i «The Last Station»

Matt Damon i «Invictus»

Stanley Tucci i «The Lovely Bones»

Woody Harrelson i «The Messengers»

Beste mannlige hovedrolle

Morgan Freeman i «Invictus»

Jeff Bridges i «Crazy Heart»

George Clooney i «Up in the Air»

Colin Firth i «A Single Man»

Jeremy Renner i «The Hurt Locker»

Beste kvinnelige hovedrolle

Meryl Streep i «Julie & Julia»

Sandra Bullock i «The Blind Side»

Helen Mirren i «The Last Station»

Gabourey Sidibe i «Precious»

Carey Mulligan i «An Education»

Beste regissør

Avatar (James Cameron)

The Hurt Locker (Kathryn Bigelow)

Inglourious Basterds (Quentin Tarantino)

Jason Reitman (Up in the Air)

Lee Daniels (Precious)

Beste animasjonsfilm

Up (Pete Docter og Bob Peterson)

The Princess and the Frog (Ron Clements og John Musker)

Coraline (Henry Selick)

Fantastic Mr Fox (Wes Anderson)

Secret of Kells

Beste dokumentar

Burma VJ (Anders Østergaard)

The Cove (Louie Psihoyos)

Food, Inc (Robert Kenner)

The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers (Judith Ehrlich and Rick Goldsmith)

Which Way Home?

Beste fremmedspråklige film

Ajami (Scandar Copti og Yaron Shani, Israel)

A Prophet (Jacques Audiard, France)

The Secret of Her Eyes (Juan Jose Campanella, Argentina)

The White Ribbon (Michael Haneke, Germany)

The Milk of Sorrow (Claudia Llosa, Peru)

Beste originalmanus:

The Hurt Locker (Mark Boal)

Inglourious Basterds (Quentin Tarantino)

A Serious Man (Joel and Ethan Coen)

Up (Pete Docter og Bob Petersen)

The Messenger (Alessandro Camon og Oren Moverman)

Beste manus fra en annen kilde

District 9 (Neill Blomkamp og Terri Tatchell)

An Education (Nick Hornby)

Precious (Geoffrey Fletcher)

Up in the Air (Jason Reitman og Sheldon Turner)

In the Loop (Jesse Armstrong, Simon Blackwell, Armando Iannucci, Ian Martin og Tony Roche)

Beste scenografi

Avatar

The Imaginarium of Doctor Parnassus

Nine

Sherlock Holmes

The Young Victoria

Beste kinematografi

Avatar (Mauro Fiore)

Harry Potter and the Half-Blood Prince

The Hurt Locker (Barry Ackroyd)

Inglourious Basterds (Robert Richardson)

The White Ribbon (Christian Berger)

Beste kostyme

Bright Star (Janet Patterson)

Coco Before Chanel (Catherine Leterrier)

The Imaginarium of Doctor Parnassus (Monique Prudhomme)

Nine (Colleen Atwood)

The Young Victoria (Sandy Powell)

Beste spesialeffekter

Avatar

District 9

Star Trek

Beste animerte kortfilm

French Roast

Granny O'Grimm's Sleeping

BeautyLogoramam

The Lady and the Reaper

A Matter of Loaf and Death

Beste kortfilm

The Door

Instead of Abracadabra

Kavi

Miracle Fish

The New Tenants

Beste filmmusikk

Avatar (James Horner)

Fantastic Mr Fox (Alexandre Desplat)

Up (Michael Giacchino)

The Hurt Locker (Marco Beltrami and Buck Sanders)

Sherlock Holmes (Hans Zimmer)

Beste filmlåt

Almost There, fra «The Princess and the Frog» av Randy Newman

Down in New Orleans, fra «The Princess and the Frog» av Randy Newman

Loin de Paname, fra «Paris 36»

Take it All, fra «Nine» av Maury Yeston

The Weary Kind, fra «Crazy Heart» av Ryan Bingham og T Bone Burnett

Beste klipping

Avatar

District 9

The Hurt Locker

Inglourious Basterds

Precious

Beste makeup

Il Divo

The Young Victoria

Star Trek

Beste lydklipp

Avatar

The Hurt Locker

Inglourious Basterds

Star Trek

Up

Beste lydmiks

Avatar

The Hurt Locker

Inglourious Basterds

Star Trek

Transformers: Revenge of the Fallen



Reklame

Denne eksklusive motebutikken har salg bare én gang i året

Kommentarer til denne saken