(YEYE): Spis frokost og øk skoleprestasjonen
Få en bra start på dagen
En undersøkelse med Østfoldelever, viser at det er super viktig med frokost for å få en bedre skoledag.
Positiv virkning
Med hjelp av skolefrokost, merket 57 prosent av elevene en forbedring på presentasjonen i skoletiden og 62 prosent svarte at de ble i bedre form etter frokosten.
Skolefrokost og grøntordning
Det var kun 78 yrkesfaglige elever som deltok i undersøkelsen, men likevel så vises det i det store og hele at frokost eller frukt- og grøntordning hjelper mye for konsentrasjonen.
– Selv om grunnlaget for undersøkelsen med sine 78 elever er lite, korresponderer likevel svarene bra med en tilsvarende undersøkelse som er gjort av Høgskolen i Vestfold. Hittil har sju av fylkets 11 videregående skoler testet ut skolefrokost eller frukt og grøntordning – blant annet Glemmen videregående skole i Fredrikstad, forteller lederen for utdanningskomiteen i Østfold, Inger- Christin Torp.
Alle videregående skoler skal få frokost
Målet er å få alle videregående skoler med på en ordning som gir elever skolefrokost og dermed et bedre grunnlag for å lære og ikke droppe ut.
(Kilde: f-b.no)
Siste fra Yeye: gå til forsiden!
