Dette er de nasjonale landeveismesterne

Foto: Tim de Waele (©TDWSport.com)

Sjekk hvem som har vunnet sine hjemlige mesterskap.

27.06.11 12:38

I helgen ble det kjørt nasjonale mesterskap over hele Europa. procycling.no gir deg oversikten over hvem som kan bære de nasjonale fargene.

Norge:
1 Alexander Kristoff (BMC / Stavanger SK)
2 Vegard Stake Laengen (Joker Merida / Asker CK) samme tid
3 Thor Hushovd (Garmin-Cervélo / Grimstad SK) +1.21

Les mer: Kristoff lurte Hushovd

Spania:
1 Jose Joaquin Rojas (Team Movistar)
2 Alberto Contador (Saxo Bank) +1
3 Koldo Fernandez (Euskaltel) +28

Italia:
1 Giovanni Visconti (Farnese Vini)
2 Mauro Santambrogio (BMC) s.t
3 Simone Ponzi (Liquigas) s.t

Tyskland:
1 Robert Wagner (Leopard Trek)
2 Gerald Ciolek (Quick Step) s.t.
3 John Degenkolb (HTC-Highroad) s.t.

Belgia:
1 Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto)
2 Gianni Meersman (FDJ) +2
3 Jelle Wallays (Topsport Vlaanderen) s.t

Frankrike:
1 Sylvain Chavanel (Quick Step)
2 Anthony Roux (FDJ) +38
3 Thomas Voeckler (Team Europcar) +42

Storbritannia:
1 Bradley Wiggins (Team Sky)
2 Geraint Thomas (Team Sky) +35
3 Peter Kennaugh (Team Sky) s.t

Nederland:
1 Pim Lighart (Vacansoleil-DCM)
2 Bram Tankink (Rabobank) s.t
3 Reinier Honig (Landbouwkrediet) s.t

Sveits:
1 Fabian Cancellara (Leopard Trek)
2 Steve Morabito (BMC) s.t
3 Martin Kohler (BMC) +1.29

Luembourg:
1 Fränk Schleck (Leopard Trek)
2 Andy Schleck (Leopard Trek) +6
3 Laurent Didier (Saxo Bank) +1.15

Polen:
1 Tomasz Marczynski (CCC Polsat)
2 Tomasz Smolen (CCC Polsat) s.t
3 Maciej Paterski (Liquigas) s.t

Portugal:
1 Joao Paulo Costa Carbeira (Onda)
2 Mario Jorge Faria Costa (Amatør) s.t
3 Filipe Duarte Sousa Cardoso (Barbot-Efapel) +6

Slovakia:
1 Peter Sagan (Liquigas)
2 Matej Jurco (Dukla Trencin-Merida) +54
3 Marek Canecky (Manisaspor Cycling Team) +4.30

Tsjekkia:
1 Petr Bencik (PSK Whirlpool)
2 Leopold König (Team Net App) s.t
3 Zdenek Stybar (Quick Step) +1

Danmark:
1 Nicki Sørensen (Saxo Bank)
2 Martin Mortensen (Leopard Trek) +48
3 Michael Reihs (Christina Watches-Onfone) s.t

Ukraine:
1 Oleksander Kvachuk (Lampre)
2 Anatoliy Pakthusov (ISD) s.t
3 Oleksander Polivoda (Amatør) s.t

Irland:
1 Matthew Brammeier (HTC-Highroad)
2 Daniel Martin (Garmin-Cervélo) s.t
3 David McCann (Giant Kenda Cycling Team) s.t

Russland:
1 Pavel Brutt (Katjusja)
2 Eduard Vorganov (Katjusja) s.t
3 Yuri Trofimov (Katjusja) s.t

Slovenia:
1 Grega Bole (Lampre)
2 Blaz Furdi (Adria Mobil) s.t
3 Gregor Gazvoda (Perutnina Ptuj) s.t

Hvitrussland:
1 Aleksandr Kusjinski (Katjusja)
2 Kanstantsin Sivtsov (HTC-Highroad)
3 Branislau Samoilau (Movistar)

Kasakhstan:
1 Andrey Mizourov (Astana)
2 Alexandre Shushemoin (Amatør) s.t
3 Ryslan Tleybaev (Amatør) s.t

Litauen:
1 Ramunas Navardauskas (Garmin-Cervélo)
2 Gediminas Bagdonas (An Post - Sean Kelly)
3 Aidis Kruopis (Landbouwkrediet)

Canada:
1 Svein Tuft (Team SpiderTech)
2 Will Routley (Team SpiderTech) s.t
3 Zachary Bell (Team SpiderTech) s.t

Japan:
1 Fumiyuki Beppu (RadioShack)
2 Yukiya Arashiro (Team Europcar) s.t
3 Miyataka Shimizu (Bridgestone-Anchor) s.t

Brasil:
1 Murilo Antonio Fischer (Garmin-Cervélo)

De nederlandske Antillene:
1 Marc de Maar (Quick Step)

Fra før har også RadioShacks Matthew Busche vunnet det amerikanske mesterskapet. Jack Bobrige (Garmin-Cervèlo) og Hayden Roulston (HTC-Columbia) ble henholdsvis australsk og New Zealandsk mester i januar.

Les også: Disse er blitt tempomestere

Les også: Knuste Contador en uke før touren

Vil du vinne en racersykkel? Sjekk vår Tour de France-konkurranse!

Nettavisen ønsker en åpen og levende debatt.

Her kan du enkelt bidra med din mening.

Mest lest på Sport

Annonsebilag