RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

Dette trenger du til Tour down Under

Foto: Tim De Waele (©TDWsport.com)
Sist oppdatert:
Alexander Kristoff får tøff motstand i massespurtene. Se hele startlisten her!

Mark Cavendish.

Andrè Greipel.

Tyler Farrar.

Alle tre stiller til start i Tour down Under som starter tirsdag.

Les også: Mestermøtet
Les også: - Cavendish har mest å tape

Norske Alexander Kristoff er blant de mange outsiderne som skal utfordre trioen i kampen om etappeseirer og verdifulle Pro Tour-poeng.

Diskuter Tour down Under i procycling.nos nye forum!

Her er programmet:
Søndag 16. januar: Cancer Council Classic Adelaide
Les også: Goss knuste alle
Tirsdag 18. januar: Mawson Lakes - Angaston (138km)
Les også: Goss ble første boss
Onsdag 19. januar: Tailem Bend - Mannum (146km)
Les også: Cavendish slått til blods
Torsdag 20. januar: Unley - Stirling (129km)
Les også: Australsk dominans «down under»
Fredag 21. januar: Norwood - Strathalbyn (124km)
Les også: Hushovd-kompis til topps i Australia
Lørdag 22. januar: McLaren Vale - Willunga (131km)
Søndag 23. januar: Adelaide City Council Street Circuit (90km)

Cancer Council Classic Adelaide er et 51 kilometer langt gateritt. Det er IKKE en del av Pro Tour-løpet, men de samme rytterne stiller opp. Pengepremiene doneres til flomofrene.

Rittets hjemmeside (ekstern lenke).

Alle etappene sendes på TV2 Sport/Sumo.

Her finner du vår Tour down Under-konkurranse.

Mer Tour Down Under-stoff fra procycling.no:
* Sky går for gull Down Under
* Kristoff: - Jeg kan slå Cavendish
* - Lett å fyre opp Cavendish

* - Personlig ser jeg frem til slaget mellom Cav og Greipel
* Mestermøtet
* Donerer premiepenger til flomofre

Startliste, Tour down Under:

Omega Pharma-Lotto:
1 Andre Greipel (Ger)
2 Jurgen Van De Walle (Bel)
3 Adam Hansen (Aus)
4 Olivier Kaisen (Bel)
5 Vicente Reynes (Spa)
6 Jurgen Roelandts (Bel)
7 Marcel Seiberg (Ger)

Team Radioshack:
11 Lance Armstrong (USA)
12 Robbie Mcewen (Aus)
13 Manuel Cardoso (Por)
14 Ben Hermans (Bel)
15 Markel Irizar (Spa)
16 Robbie Hunter (RSA)
17 Gregory Rast (Swi)

HTC-Highroad:
21 Mark Cavendish (GBr)
22 Bernhard Eisel (Aut)
23 Matt Goss (Aus)
24 Bert Grabsch (Ger)
25 Danny Pate (USA)
26 Mark Renshaw (Aus)
27 Hayden Roulston (NZl)

Garmin-Cervelo:
31 Tyler Farrar (USA)
32 Jack Bobridge (Aus)
33 Julian Dean (NZl)
34 Brett Lancaster (Aus)
35 Cameron Meyer (Aus)
36 Matthew Wilson (Aus)
37 Travis Meyer (Aus)

Rabobank:
41 Graeme Brown (Aus)
42 Tom Leezer (Ned)
43 Michael Matthews (Aus)
44 Laurens Ten Dam (Ned)
45 Jos Van Emden (Ned)
46 Coen Vermeltfoort (Ned)
47 Pieter Weening (Ned)

Team Sky:
51 Michael Rogers (Aus)
52 Geraint Thomas (GBr)
53 Simon Gerrans (Aus)
54 Greg Henderson (NZl)
55 Chris Sutton (Aus)
56 Ben Swift (GBr)
57 Mathew Hayman (Aus)

Astana:
61 Allan Davis (Aus)
62 Simon Clarke (Aus)
63 Maxim Gourov (Kaz)
64 Andriy Grivko (Ukr)
65 Valentin Iglinskiy (Kaz)
66 Tanel Kangert (Est)
67 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz)

Team Leopard - Trek:
71 Stuart O'grady (Aus)
72 Martin Pedersen (Den)
73 Stefan Denifl (Aut)
74 Davide Vigano (Ita)
75 Martin Kristen Mortensen (Den)
76 William Clarke (Aus)
77 Bruno Manuel Silva Pires (Por)

Quick Step:
81 Francesco Chicchi (Ita)
82 Marco Bandiera (Ita)
83 Gerald Ciolek (Ger)
84 Addy Engels (Ned)
85 Davide Malacarne (Ita)
86 Francesco Reda (Ita)
87 Julien Vermote (Bel)

Katusja:
91 Denis Galimzyanov (Rus)
92 Juan Horrach (Spa)
93 Sergei Ivanov (Rus)
94 Aliaksandr Kuchynski (Blr)
95 Nikolay Trusov (Rus)
96 Stijn Vandenbergh (Bel)
97 Eduard Vorganov (Rus)

AG2R La Mondiale:
101 Julien Loubet (Fra)
102 Dimitri Champion (Fra)
103 Mathieu Perget (Fra)
104 Kristof Goddaert (Bel)
105 Steve Houanard (Fra)
106 Blel Kadri (Fra)
107 Yuriy Krivtsov (Fra)

Lampre-ISD:
111 Alfredo Balloni (Ita)
112 Aitor Perez Arrieta (Spa)
113 Matteo Bono (Ita)
114 Vitaliy Buts (Ukr)
115 Manuele Mori (Ita)
116 Alessandro Spezialetti (Ita)
117 Daniele Righi (Ita)

Liquigas-Cannondale:
121 Davide Cimolai (Ita)
122 Kristijan Koren (Slo)
123 Alan Marangoni (Ita)
124 Fabio Sabatini (Ita)
125 Simone Ponzi (Ita)
126 Elia Viviani (Ita)
127 Cameron Wurf (Aus)

BMC Racing Team:
131 Alessandro Ballan (Ita)
132 Alexander Kristoff (Nor)
133 John Murphy (USA)
134 Simon Zahner (Swi)
135 Timothy Roe (Aus)
136 Martin Kohler (Swi)
137 Amael Moinard (Fra)

Saxo Bank-Sungard:
141 Richie Porte (Aus)
142 Juan Jose Haedo (Arg)
143 Baden Cooke (Aus)
144 Nicki Sorensen (Den)
145 David Tanner (Aus)
146 Sebastian Haedo (Arg)
147 Brian Vandborg (Den)

Euskaltel-Euskadi:
151 Inaki Isasi (Spa)
152 Gorka Izagirre (Spa)
153 Miguel Minguez (Spa)
154 Ion Izagirre (Spa)
155 Ruben Perez (Spa)
156 Daniel Sesma (Spa)
157 Ivan Velasco (Spa)

Movistar Team:
161 Jose Joaquin Rojas (Spa)
162 Jose Ivan Gutierrez (Spa)
163 David Lopez (Spa)
164 Angel Madrazo (Spa)
165 Luis Pasamontes (Spa)
166 Jose Vicente Garcia (Spa)
167 Francisco Ventoso (Spa)

Vacansoleil-DCM:
171 Romain Feillu (Fra)
172 Rob Ruijgh (Ned)
173 Thomas De Gendt (Bel)
174 Sergey Lagutin (Uzb)
175 Alberto Ongarato (Ita)
176 Mirko Selvaggi (Ita)
177 Joost Van Leijen (Ned)

Uni SA - Australia:
181 Luke Roberts (Aus)
182 Wesley Sulzberger (Aus)
183 Jonathan Cantwell (Aus)
184 Luke Durbridge (Aus)
185 Michael Hepburn (Aus)
186 Mitchell Docker (Aus)
187 Bernard Sulzberger (Aus)

Les flere sykkelnyheter på procycling.no!
Følg oss på Facebook og Twitter!

Mest sett siste uken

Lik Nettavisen her og få flere ferske nyheter og friske meninger!

Våre bloggere