Disse har blitt tempomestere

Edvald Boasson Hagen Team Sky tempo 3. etappe Criterium Dauphine

Edvald Boasson Hagen Team Sky tempo 3. etappe Criterium Dauphine Foto: Tim De Waele (@TDWSport.com)

Vi guider deg gjennom de ulike lands tempovinnere.

27.06.11 11:07

Vil du vinne en racersykkel? Sjekk vår Tour de France-konkurranse!

Italia, 28,7 kilometer i Catania
1 Adriano Malori (Lampre-ISD) 34,53
2 Manuele Boaro (Saxo Bank - Sungard) +7
3 Alan Marangoni della (Liquigas Cannondale) +46

Sverige, 50 kilometer i Sollerön
1 Gustav Larsson (Saxo Bank-SunGard) 1.00.54
2 Thomas Löfkvist (Sky) +1.23
3 Alexander Wetterhall (Endura Racing) +2.26

Danmark, 39,9 kilometer i Nyborg
1 Rasmus Christian Quaade (Team Concordia Forsikring) 47.49.15
2 Jacob Fuglsang (Leopard Trek) +1
3 Mads Christensen Saxobank Sungard) +35

Frankrike, 45,2 kilometer i Boulogne
1 Christophe Kern (Team Europcar) 59.42
2 Christophe Riblon (AG2R La Mondiale) +1.15
3 Geoffroy Lequatre (Team RadioShack) +1.15

Nederland, 46,4 kilometer i Veendam
1 Stef Clement (Rabobank) 56.56
2 Jens Mouris (Vacansoleil-DCM) +31
3 Martijn Keizer (Vacansoleil-DCM) +34

Sveits, 41 kilometer i Roggliswil
1 Martin Kohler (BMC Racing Team) 59.20
2 Marcel Wyss (Geox-TMC) +34
3 Mathias Frank (BMC Racing Team) +41

Norge, 50 kilometer i Porsgrunn
1 Edvald Boasson Hagen (Sky Procycling) 1.03.06
2 Reidar Borgersen (Joker-Merida) +2.01
3 Lorents Ola Aasvold (Plussbank-Cervelo) +4.06

Tsjekkia, xx kilometer i Sumperk
1 Jiri Hudecek (PSK Whirlpool-Author) 1.06.37
2 Jan Barta (NetApp) +7
3 Tomas Okrouhlicky (AC Sparta Praha) +56

Polen, xxkilometer i Zlotoryja
1 Thomas Marczynski (CCC Polsat-Polkowice)
2 Lukasz Bodnar (CCC Polsat-Polkowice) +20
3 Wojciech Ziolkowski (-) +22

Latvia, 40 kilometer i Smiltene
1 Gatis Smukulis (HTC-Highroad) 51.34
2 Aleksejs Saramotins (Cofidis) +48
3 Vitaljis Kornilovs (Alpha Baltic-Unitymarathons.com) +4.36

Luxembourg, 46,4 kilometer i Diekirch
1 Christian Poos (Team Differdange) 1.02.25
2 Laurent Didier (Saxo Bank-SunGard) +1.00

Canada, 43 kilometer i Ontario
1 Svein Tuft (Spidertech) 56.29
2 Christian Meier (United Healthcare) +1.00
3 David Veilleux (Team Europcar) +1.13

Kasakhstan, 50 kilometer (?) i Almaty
1 Dmitriy Gruzdev (-) 1.01.28
2 Andrey Mizurov (Astana) +41
3 Alexsandr Dyachenko (Astana) +43

Estland, 38,7 kilometer i Kuressaare
1 Rein Taaramäe (Cofidis) 47.34
2 Gert Joeaar (-) +1.05
3 Mart Ojavee (Champion System) +2.07

Israel, 36 kilometer i Golan
1 Eyal Rahat (-) 52.24
2 Yoav Bear (-) +17
3 Niv Libner (Amore & Vita) +22

Les også: Dette er de nasjonale landeveismesterne

Nettavisen ønsker en åpen og levende debatt.

Her kan du enkelt bidra med din mening.

Mest lest på Sport

Annonsebilag