RING: 02060 E-POST: 02060@nettavisen.no
Ønsker du å sende video eller andre dokumenter? Benytt 02060@nettavisen.no
Kontakt oss

Sjekk fotballens ti rikeste spillere

TOPP TRE: Samuel Eto'o har kun to mann foran seg på listen over de rikeste fotballspillerne.
TOPP TRE: Samuel Eto'o har kun to mann foran seg på listen over de rikeste fotballspillerne. Foto: Olly Greenwood (AFP / NTB scanpix)
Gutta som kan glise hele veien til banken.

Real Madrid-stjernen Cristiano Ronaldo topper fotballspillernes rikingliste foran Lionel Messi (Barcelona) og Samuel Eto'o (Chelsea).

Cristiano Ronaldo hadde et vellykket 2013. Han ledet sitt Portugal til VM med hattrick mot Sverige i play off-kampen på Råsunda, ble kåret til verdens beste spiller og skrev under på en gullkantet avtale med Real Madrid.

Den spanske storklubben betalte 927 millioner kroner for å sikre seg Cristianos signatur på en lukrativ femårskontrakt. Årslønnen er på 160 millioner kroner.

Og da må du ikke glemme å legge til private sponsoravtaler med giganter som Nike, Armani, Castrol Edge, KFC, Banco Espirito Santo, Herbalife og Jacob & Co.

I tillegg har den tidligere Manchester United-spilleren eget klesmerke. Han sitter på en rekke eiendommer i Madrid, Lisboa og på Madeira. I garasjen finner du biler som Lamborghini Aventador og Bugatti Veyron.

Cristiano Ronaldo har overtatt som verdens rikeste fotballspiller etter at David Beckham la opp. Portugiseren skal være god for 1,3 milliarder kroner. Svenske Zlatan Ibrahimovic er nummer åtte på rikingtoppen.

Verdens rikeste fotballspillere (i norske kroner):

1) Cristiano Ronaldo, Real Madrid 1.306.200.000.
2) Lionel Messi, Barcelona 1.288.900.000.
3) Samuel Eto'o, Chelsea 750.000.000.
4) Wayne Rooney, Manchester United 741.500.000.
5) Kaká, Milan 723.900.000.
6) Neymar, Barcelona 706.000.000.
7) Ronaldinho, Atletico Mineiro 688.600.000.
8) Zlatan Ibrahimovic, Paris Saint-Germain 609.100.000.
9) Gianluigi Buffon, Juventus 556.200.000.
10) Thierry Henry, New York Red Bulls 503.200.000.
Gilde: Goal.com. (©NTB)


Mest sett siste uken

Lik Nettavisen Sport her og få flere ferske sportsnyheter i feeden din!

sterke meninger

Nettavisen vil gjerne vite hva du mener om denne saken, og ønsker en frisk debatt i våre kommentarfelt. Vær saklig og respektfull. Les mer om Nettavisens debattregler her.

Gunnar Stavrum
sjefredaktør

comments powered by Disqus

Våre bloggere