Gå til sidens hovedinnhold

Slik spilles Eliteserien 2017

Mandag kveld ble terminlisten for den kommende sesongen offentliggjort. Her finner du alle detaljer.

I en timelang sending på Eurosport Norge fikk supportere av norsk fotball presentert menyen for sesongen 2017.

Nå er det klart hvilke runder vi kan se frem til kommende sesong, samt hvilke eliteserieoppgjør som utgjør TV-kampene frem til runde 17.

Dette er høydepunktene fra terminlisten:

* Eliteserien 2017 starter 1. april med nabooppgjøret Kristiansund - Molde.
* I siste serierunde tar Odd imot RBK på hjemmebane i det som kan bli en ren seriefinale.
* Lillestrøm serieåpner 2. april på hjemmebane, samme dato klubben fyller 100 år. Kampen mot Sandefjord (avspark 15.30) bør bli så godt som utsolgt.
* VIF, LSK, Viking, Brann, Godset, RBK, Haugesund og Molde fikk hjemmekamp 16. mai.
* Nykommer Kristiansund får en tøff åpning på tilværelsen i Eliteserien. I de tre første rundene venter Molde, Odd og Brann.
* Derbyene mellom LSK og VIF spilles 24. juni (Ullevaal) og 20. august (Åråsen). Siste dato kan endres pga. TV-kamp.
* Hvis VIFs nye arena ikke blir forsinket, spilles første kamp i nytt hus mot Sarpsborg 10. september, mulig dagen før eller etter pga. TV-kamp.
* Rosenborg, stiftet 19. mai 1917, får 100-årskamp på hjemmebane mot LSK 21. mai.
* Flere av lagene får en hektisk åpning. De tre første kampene spilles for de fleste lagene i en periode på syv dager.
* Fire kunstgresslag avslutter på bortebane 26. november.

Her er hele terminlisten for Eliteserien 2017:

1. runde, lørdag 1. april:

Kristiansund - Molde 18.00 (Eurosport Norge - ESN)

Søndag 2. april:

Lillestrøm - Sandefjord 15.30 *

Sarpsborg - Sogndal 18.00 *

Strømsgodset - Haugesund 18.00 *

Stabæk - Aalesund 18.00 *

Tromsø - Brann 18.00 (ESN)

Rosenborg - Odd 20.00 (ESN)

Mandag 3. april:

Vålerenga - Viking 19.00 (MAX)

2. runde, onsdag 5. april:

Molde - Lillestrøm 19.00 (ESN)

Odd - Kristiansund 19.00 *

Sandefjord - Rosenborg 19.00 (MAX)

Sogndal - Stabæk 19.00 *

Viking - Tromsø 19.00 *

Aalesund - Sarpsborg 19.00 *

Torsdag 6. april:

Brann - Strømsgodset 19.00 (MAX)

Haugesund - Vålerenga 19.00 (ESN)

3. runde, lørdag 8. april:

Rosenborg - Molde 18.00 (ESN)

Søndag 9. april:

Lillestrøm - Haugesund 18.00 *

Sarpsborg - Viking 18.00 *

Stabæk - Odd 18.00 *

Tromsø - Sogndal 18.00 *

Vålerenga - Sandefjord 18.00 (ESN)

Strømsgodset - Aalesund 20.00 (ESN)

Mandag 10. april:

Kristiansund - Brann 19.00 (MAX)

4. runde, mandag 17. april:

Brann - Haugesund 18.00 (ESN)

Molde - Vålerenga 18.00 (MAX)

Sandefjord - Kristiansund 18.00 *

Sogndal - Strømsgodset 18.00 *

Stabæk - Sarpsborg 18.00 *

Aalesund - Lillestrøm 18.00 *

Odd - Tromsø 20.00 (ESN)

Viking - Rosenborg 20.00 (MAX)

5. runde, lørdag 22. april:

Strømsgodset - Sandefjord 18.00 (ESN)

Søndag 23. april:

Rosenborg - Aalesund 18.00 (ESN)

Sarpsborg - Kristiansund 18.00 *

Tromsø - Stabæk 18.00 *

Viking - Odd 18.00 *

Vålerenga - Sogndal 18.00 *

Lillestrøm - Brann 20.00 (ESN)

Mandag 24. april:

Haugesund - Molde 19.00 (MAX)

6. runde, Lørdag 29. april:

Brann - Viking 18.00 (ESN)

Søndag 30. april:

Kristiansund - Strømsgodset 18.00 *

Sogndal - Lillestrøm 18.00 *

Stabæk - Haugesund 18.00 *

Sandefjord - Molde 18.00 *

Aalesund - Tromsø 18.00 (ESN)

Odd - Vålerenga 20.00 (ESN)

Mandag 1. mai:

Sarpsborg - Rosenborg 19.00 (MAX)

7. runde, lørdag 6. mai:

Molde - Aalesund 18.00 (ESN)

Søndag 7. mai

Haugesund - Sogndal 18.00 *

Strømsgodset - Sarpsborg 18.00 *

Tromsø - Kristiansund 18.00 *

Viking - Sandefjord 18.00 *

Vålerenga - Stabæk 18.00 (ESN)

Rosenborg - Brann 20.00 (TVN

Mandag 8. mai:

Lillestrøm - Odd 19.00 (MAX)

8. runde, fredag 12. mai:

Aalesund - Vålerenga 19.00 (MAX)

Lørdag 13. mai:

Stabæk - Rosenborg 16.00 (ESN)

Kristiansund - Lillestrøm 18.00 *

Odd - Strømsgodset 18.00 (ESN)

Sandefjord - Haugesund 18.00 *

Sarpsborg - Tromsø 18.00 *

Sogndal - Viking 18.00 *

Brann - Molde 20.00 (ESN)

9. runde, tirsdag 16. mai:

Brann - Sandefjord 18.00 (MAX)

Haugesund - Odd 18.00 *

Lillestrøm - Sarpsborg 18.00 *

Molde - Sogndal 18.00 *

Viking - Aalesund 18.00 *

Vålerenga - Kristiansund 18.00 (ESN)

Rosenborg - Tromsø 20.00 (MAX)

Strømsgodset - Stabæk 20.00 (ESN)

10. runde, lørdag 20. mai:

Rosenborg - Lillestrøm 15.30 (MAX)

Søndag 21. mai:

Kristiansund - Haugesund 18.00 *

Sogndal - Brann 18.00 (ESN)

Stabæk - Viking 18.00 (ESN)

Tromsø - Strømsgodset 18.00 *

Aalesund - Sandefjord 18.00 *

Sarpsborg - Vålerenga 20.00 (ESN)

Mandag 22. mai:

Odd - Molde 19.00 (MAX)

11. runde, lørdag 27. mai:

Sandefjord - Odd 18.00 (ESN)

Søndag 28. mai:

Brann - Aalesund 18.00 (ESN)

Haugesund - Sarpsborg 18.00 *

Kristiansund - Sogndal 18.00 *

Lillestrøm - Tromsø 18.00 *

Molde - Stabæk 18.00 *

Vålerenga - Rosenborg 20.00 (TVN

Mandag 29. mai:

Strømsgodset - Viking 19.00 (MAX)

12. runde, lørdag 3. juni:

Tromsø - Vålerenga 15.30 (ESN)

Søndag: 4. juni:

Rosenborg - Strømsgodset 18.00 (MAX)

Sarpsborg - Molde 18.00 *

Sogndal - Sandefjord 18.00 *

Stabæk - Lillestrøm 18.00 (ESN)

Viking - Kristiansund 18.00 *

Aalesund - Haugesund 18.00 *

Odd - Brann 20.00 (ESN)

13. runde, lørdag 17. juni:

Kristiansund - Aalesund 18.00 (ESN)

Søndag 18. juni:

Haugesund - Rosenborg 18.00 *

Lillestrøm - Viking 18.00 (ESN)

Molde - Tromsø 18.00 *

Sandefjord - Sarpsborg 18.00 *

Sogndal - Odd 18.00 *

Vålerenga - Strømsgodset 20.00 (TVN)

Mandag 19. juni:

Brann - Stabæk 19.00 (MAX)

14. runde, lørdag 24. juni:

Vålerenga - Lillestrøm 18.00 (ESN)

Søndag 25. juni:

Rosenborg - Sogndal 18.00 *

Sarpsborg - Brann 18.00 (ESN)

Stabæk - Kristiansund 18.00 *

Tromsø - Sandefjord 18.00 *

Aalesund - Odd 18.00 *

Viking - Haugesund 20.00 (ESN)

Strømsgodset - Molde 19.00 (MAX)

15. runde, Lørdag 1. juli:

Lillestrøm - Strømsgodset 18.00 (ESN)

Søndag 2. juli:

Haugesund - Tromsø 18.00 *

Molde - Viking 18.00 (ESN)

Odd - Sarpsborg 18.00 *

Sandefjord - Stabæk 18.00 *

Sogndal - Aalesund 18.00 *

Brann - Vålerenga 20.00 (ESN)

Mandag 3. juli:

Kristiansund - Rosenborg 19.00 (MAX)

16. runde, lørdag 8. juli:

Rosenborg - Sandefjord 15.30 (MAX)

Aalesund - Molde 18.00 (ESN)

Søndag 9. juli:

Stabæk - Brann 18.00 (ESN)

Strømsgodset - Kristiansund 18.00 *

Tromsø - Odd 18.00 *

Viking - Sogndal 18.00 *

Vålerenga - Haugesund 20.00 (ESN)

Mandag 10. juli:

Sarpsborg - Lillestrøm 19.00 (MAX)

17. runde, lørdag 15. juli:

Sogndal - Rosenborg 15.30 (ESN)

Søndag 16. juli:

Lillestrøm - Stabæk 18.00 (ESN)

Odd - Viking 18.00 *

Sandefjord - Tromsø 18.00 *

Haugesund - Aalesund 18.00 *

Molde - Strømsgodset 18.00 (ESN)

Brann - Sarpsborg 20.00 (ESN)

Mandag 17. juli:

Kristiansund - Vålerenga 19.00 (MAX)

18. runde, søndag 6. august:

Odd - Sogndal

Rosenborg - Kristiansund

Sarpsborg - Haugesund

Stabæk - Sandefjord

Strømsgodset - Vålerenga

Tromsø - Molde

Viking - Lillestrøm

Aalesund - Brann

19. runde, søndag 13. august:

Brann - Odd

Haugesund - Stabæk

Kristiansund - Sarpsborg

Molde - Rosenborg

Sandefjord - Sogndal

Strømsgodset - Lillestrøm

Vålerenga - Tromsø

Aalesund - Viking

20. runde, søndag 20. august:

Lillestrøm - Vålerenga

Odd - Sandefjord

Rosenborg - Haugesund

Sarpsborg - Strømsgodset

Sogndal - Kristiansund

Stabæk - Molde

Tromsø - Aalesund

Viking - Brann

21. runde, søndag 10. september:

Brann - Sogndal

Haugesund - Lillestrøm

Kristiansund - Tromsø

Molde - Odd

Sandefjord - Viking

Strømsgodset - Rosenborg

Vålerenga - Sarpsborg

Aalesund - Stabæk

22. runde, søndag 17. september:

Lillestrøm - Kristiansund

Odd - Aalesund

Rosenborg - Vålerenga

Sandefjord - Brann

Sogndal - Haugesund

Stabæk - Strømsgodset

Tromsø - Sarpsborg

Viking - Molde

23. runde, søndag 24. september:

Haugesund - Viking

Kristiansund - Stabæk

Lillestrøm - Rosenborg

Molde - Sandefjord

Sarpsborg - Odd

Strømsgodset - Tromsø

Vålerenga - Brann

Aalesund - Sogndal

24. runde, søndag 1. oktober:

Brann - Kristiansund

Odd - Haugesund

Rosenborg - Sarpsborg

Sandefjord - Aalesund

Sogndal - Molde

Stabæk - Vålerenga

Tromsø - Lillestrøm

Viking - Strømsgodset

25. runde, søndag 15. oktober

Haugesund - Sandefjord

Kristiansund - Viking

Lillestrøm - Sogndal

Molde - Brann

Sarpsborg - Stabæk

Strømsgodset - Odd

Tromsø - Rosenborg

Vålerenga - Aalesund

26. runde, søndag 22. oktober:

Brann - Rosenborg

Molde - Haugesund

Odd - Lillestrøm

Sandefjord - Strømsgodset

Sogndal - Sarpsborg

Stabæk - Tromsø

Viking - Vålerenga

Aalesund - Kristiansund

27. runde, søndag 29. oktober:

Haugesund - Brann

Kristiansund - Odd

Lillestrøm - Aalesund

Rosenborg - Stabæk

Sarpsborg - Sandefjord

Strømsgodset - Sogndal

Tromsø - Viking

Vålerenga - Molde

28. runde, søndag 5. november:

Brann - Lillestrøm

Haugesund - Strømsgodset

Molde - Kristiansund

Odd - Stabæk

Sandefjord - Vålerenga

Sogndal - Tromsø

Viking - Sarpsborg

Aalesund - Rosenborg

29. runde, søndag 19. november:

Kristiansund - Sandefjord

Lillestrøm - Molde

Rosenborg - Viking

Sarpsborg - Aalesund

Stabæk - Sogndal

Strømsgodset - Brann

Tromsø - Haugesund

Vålerenga - Odd

30. runde, søndag 26. november:

Aalesund - Strømsgodset

Brann - Tromsø

Haugesund - Kristiansund

Molde - Sarpsborg

Odd - Rosenborg

Sandefjord - Lillestrøm

Sogndal - Vålerenga

Viking - Stabæk

* Sendes på Eurosport Player

Kommentarer til denne saken