Knut Tørum lever på lånt tid som RBK-trener. Det ble enda tydeligere tirsdag, da sportsdirektør Knut Torbjørn Eggen snakket åpent om det kjølige samarbeidsklimaet mellom de to nøkkelpersonene på Lerkendal.
Nå kan i stedet Eggen bli gjenforent med sin tidligere midtstopperkollega Trond Sollied. Ifølge Adresseavisen jobber styret i Rosenborg intenst med å få Sollied til klubben.
- Det har jo nærmest vært tett dialog siden jeg forlot klubben, sier Sollied selv til avisen.
Og han er ikke avvisende.
- Jeg kan ikke avvise noe som helst i denne bransjen. Alt har med timing å gjøre, sier Sollied.
Apropos timing: lørdag reiser Sollied til Trondheim, men han sier til Nordlys at det bare er snakk om et privat besøk. Ifølge ANB var RBK-direktør Nils Skutle i Belgia i forrige uke for å snakke med Sollied.
48-åringen er i dag trener i belgiske Gent. Han har tidligere trent Bodø/Glimt, Club Brügge, Olympiakos og ikke minst Rosenborg. Sollied ledet trønderne til et suverent seriegull og en av klubbens beste sesonger i Mesterligaen.

Kommentarer til denne saken