*Nettavisen* Sport.

Tippeligalagenes treningskamper

Foto: Jon Olav Nesvold / NTB scanpix

Her får du oversikt over program og resultater.

14.03.13 09:54

Oppkjøringen til sesongen 2013 er i gang. Denne artikkelen vil bli oppdatert med resultater etter hvert som kampene blir spilt.

Hvis du finner feil eller mangler, setter vi pris på om du sender oss en e-post til sport@nettavisen.no.

Brann:
13.01: Brann - Vard Haugesund 0-0
29.01: Las Palmas - Brann 1-3 (Tomas Sokolowski, Martin Pusic, Erik Huseklepp)
03.02: Estrella - Brann 1-1 (Markus Jonsson)
08.02: Brann - Molde 2-2 ( Erik Huseklepp, Erik Mjelde)
22.02: Brann - Sandnes Ulf 0-0
25.02: Brann - Hønefoss 1-2 (Kristoffer Larsen)
08.03: Bryne - Brann 2-4 (Martin Pusic 3, Amin Askar)
23.03: Start - Brann

Haugesund:
19.01: Raufoss - Haugesund 1-5 (Henrik Johansen, Pontus Engblom (2), Vegard Skjerve, Alexander Søderlund)
27.01: Bryne - Haugesund 1-2 (Alexander Søderlund, Tor Arne Andreassen)
30.01: Haugesund - Stord 3-1 (Håvard Storbæk (3))
05.02: Pogon Szczecin - Haugesund 1-2 (Geir Ludvig Fevang, Christian Gytkjær)
13.02: Haugesund - Åtvidaberg 3-0 (Alexander Søderlund, Maic Sema, Pontus Engblom)
28.02: Haugesund - Fredrikstad 1-0 (Michael Enge Haukås)
04.03: Haugesund - Bodø/Glimt 1-0 (Søderlund)
24.03: Haugesund - Vard

Hønefoss:
12.01: Hønefoss - Jevnaker 7-0 (Kristian Örn Sigurdsson, Kevin Bugre (3), Jarle Belaska (2), Kenneth Di Vita Jensen)
01.02: Raufoss - Hønefoss 2-2 (Kevin Beugre, Kevin Larsen)
08.02: Sarpsborg 08 - Hønefoss 1-0 (Ole Christoffer Heieren Hansen)
13.02: HJK Helsinki - Hønefoss 2-3 (Riku Riski, Mikkel Vendelbo, Kenneth Di Vita Jensen)
15.02: TPS Turku - Hønefoss 1-0
25.02: Brann - Hønefoss 1-2 (Kenneth Di Vita Jensen, Remond Macougne Mendy)
01.03: Hønefoss - Viking 1-0 (Heiner Mora)
10.03: Hønefoss - Lillestrøm 1-0 (Mikkel Vendelbo)
23.03: Mjøndalen - Hønefoss
24.03: Hønefoss - Grorud

Lillestrøm:
18.01: Lillestrøm - Strømsgodset 3-1 (Fredrik Gulbrandsen, Erling Knudtzon, Joachim Osvold)
26.01: Lillestrøm - Sarpsborg 1-1 (Fredrik Gulbrandsen)
01.02: Lillestrøm - Brommapojkarna 1-3 (Bjørn Helge Riise)
07.02: Lillestrøm - Häcken 3-2 (selvmål, Palmi Rafn Palmason, Bjørn Helge Riise)
11.02: Lillestrøm - FC Astra Giurgiu 1-0 (Thorstein Helstad)
14.02: CSKA Moskva - Lillestrøm 2-0
17.02: Start - Lillestrøm 1-2 (Fredrik Gulbrandsen, Moryke Fofana)
26.02: Lillestrøm - Vålerenga 0-4
02.03: Lillestrøm - Ull/Kisa 1-2 (Thorstein Helstad)
10.03: Hønefoss - Lillestrøm 1-0

Molde:
23.01: Molde - Widsew Lódz 1-3 (Etzaz Hussain)
26.01: Vaslui - Molde 1-0
30.01: Molde - Shanghai SIPG 3-2 (selvmål, Daniel Chima Chukwu, Magne Hoseth)
08.02: Brann - Molde 2-2 (Lauri Dalla Valle, Børre Steenslid)
15.02: Molde - Sogndal 2-2 (Mattias Mostrøm, Daniel Chima Chukwu)
19.02: Kristiansund BK - Molde 5-0
22.02: FC København - Molde 2-1 (Daniel Chima Chukwu)
27.02: Molde - Lokomotiv Moskva 1-0 (Daniel Chima Chukwu)
03.03: Molde - Spartak Moskva 0-2
09.03: Aalesund - Molde 4-0

Odd:
26.01: Odd - Shanghai SIPG 1-1 (Mathias Fredriksen)
30.01: Metalist Kharkiv - Odd 1-1 (Mathias Fredriksen)
03.02: Odd - Sjakthar Dontesk 1-0 (Frode Johnsen)
07.02: Strømsgodset - Odd AVLYST
15.02: Odd - Viking 0-1
20.02: Odd - Fram Larvik 6-0 (Mattias Andersson (2), Christer Kleiven, Elbasan Rashani, Morten Fevang, George White)
01.03: Odd - Start 2-2 (Frode Johnsen (2))
09.03: Odd - Stabæk 3-0 (Snorre Krogsgård 2, Frode Johnsen)
24.03: Odd Sandefjord

Rosenborg:
25.01: CSKA Moskva - Rosenborg 2-0
28.01: Sjakthar Donetsk - Rosenborg 1-0
31.01: Olimpija Ljubljana - Rosenborg 0-0 (7-8 e.str.)
12.02: Rosenborg - Ranheim 0-1
17.02: FC København - Rosenborg 1-0
27.02: Rosenborg - Spartak Moskva 0-2
04.03: Rosenborg - BATE Borisov 3-2 (Dockal, Bille-Nielsen, Elyounoussi)
10.03: Viking - Rosenborg 0-0
20.03: Rosenborg - Byåsen

Sandnes Ulf:
02.02: Sandnes Ulf - Vard 4-1 (Bjørnar Holmvik, Steinthor Thorsteinsson, Tommy Høiland, Vegard Aanestad)
10.02: Viking - Sandnes Ulf 0-5 (Tommy Høiland (4), Avni Pepa)
22.02: Sandnes Ulf - Brann 0-0
25.02: Sogndal - Sandnes Ulf 0-2 (Bjørnar Holmvik, Steinthor Freyr Thorsteinsson)
02.03: Sandnes Ulf - Bryne 4-0 (Marius Helle (2), Tommy Høiland (2))
10.03: Start - Sandnes Ulf 1-0
23.03: Sandnes Ulf - Hødd

Sarpsborg 08:
26.01: Lillestrøm - Sarpsborg 08 1-1 (Selvmål)
30.01: Fredrikstad Sarpsborg 08 1-5 (Martin Wiig, Mohamed Elyounoussi, Claes Jørgensen, Tom Erik Breive, Tobias Henanger)
08.02: Sarpsborg 08 - Hønefoss 1-0 (Ole Christoffer Heieren Hansen)
25.02: Sarpsborg 08 - Stabæk 2-1 (Mohamed Elyounoussi, Michael Røn)
01.03: Sarpsborg 08 - Sandefjord 1-1 (Martin Wiig)
08.03: Mjøndalen - Sarpsborg 08 3-3 (Øyvind Hoås, Mohamed Elyounoussi, Michael Røn)

Sogndal:
25.01: Sogndal - Førde 4-1 (Ulrik Flo (3), Tonny Brochmann)
01.02: Sogndal - Fana 1-0 (Ricardo Santos)
06.02: Aalesund - Sogndal 2-2 (Ulrik Flo, Malik Mane)
15.02: Molde - Sogndal 2-2 (Ulrik Flo, Richardo Santos)
21.02: Sogndal - Sandefjord 0-1
25.02: Sogndal - Sandnes Ulf 0-2
02.03: Sogndal - Fyllingsdalen 2-1 (Malick Mane, Gustav Valsvik)
08.03: Strømsgodset - Sogndal 1-0
23.03: Sogndal - HamKam

Start:
01.02: Start - Bryne 3-0 (Matthias Vilhjalmsson (2), Espen Hoff)
10.02: Start - Kalmar 0-1
14.02: Start - Nordsjælland 2-1 (Espen Hoff, Alejandro Castro)
17.02: Start - CSKA Moskva AVLYST
18.02: Lillestrøm - Start 2-1 (Alejandro Castro)
23.02: Viking - Start 2-3 (Matthias Vilhjalmsson (2), Alejandro Castro)
01.03: Odd - Start 2-2 (Espen Børufsen, André Hansen,)
10.03: Start - Sandnes Ulf 1-0 (Alejandro Castro)
23.03: Start - Brann

Strømsgodset:
08.01: Strømsgodset - Lausanne 2-2 (Enok Kwakwa, Ole Amund Sveen)
10.01: HJK - Strømsgodset 1-0
18.01: Lillestrøm - Strømsgodset 3-1 (Lars Christopher Vilsvik)
24.01: Olimpija - Strømsgodset 3-1 (Muhammed Keita)
28.01: CSKA Moskva - Strømsgodset 1-2 (Adama Diomande, Gustav Wikheim)
31.01: Strømsgodset - IFK Göteborg 0-3
07.02: Strømsgodset - Odd AVLYST
16.02: Strømsgodset - Torpedo Kutaisi 1-1 (Abdisalam Ibrahim)
17.02: Strømsgodset - Otelul Gatati AVLYST
21.02: Strømsgodset - Spartak Moskva 2-3 (Peter Kovacs, Adama Diomande)
23.02: Strømsgodset - Lokomotiv Moskva 0-3
08.03: Strømsgodset - Sogndal 1-0 (Thomas Sørum)
22.03: Elfsborg - Strømsgodset

Tromsø:
23.01: Tromsø - Vaslui 2-2 (Zdenek Ondrasek (2))
27.01: Shanghai SIPG - Tromsø 2-1 (Remi Johansen)
30.01: Widzew Lódz - Tromsø 2-1 (Aleksandar Prijovic)
18.02: Tromsø - Tatran Presov 2-1 (Aleksandar Prijovic (2))
20.02: Karpaty - Tromsø 0-1
22.03: Tromsø - Alta

Viking:
31.01: Ajax Cape Town - Viking 3-2 (Trond Olsen, Henri Anier)
02.02: Santos - Viking 0-0
10.02: Viking - Sandnes Ulf 0-5
15.02: Odd - Viking 0-1 (Veton Berisha)
23.02: Viking - Start 2-3 (Patrik Ingelsten, André Danielsen)
01.03: Hønefoss - Viking 1-0
03.03: Cartagena - Viking 2-1 (Joan Edmundsson)
10.03: Viking - Rosenborg 0-0
24.03: Bryne - Viking

Vålerenga:
26.01: Bæreum - Vålerenga 2-2 (Torgeir Børven (2))
30.01: Vålerenga - Brommapojkarna 1-0 (Simon Larsen)
05.02: Asker - Vålerenga 1-8 (Morten Berre, Ghayas Zahid, Kristofer Hæstad, Bojan Zajic (2), Monir Benmoussa (2), selvmål)
11.02: CSKA Moskva - Vålerenga 1-3 (Torgeir Børven 2, Simon Larsen)
15.02: Vålerenga - Kalmar 0-1
17.02: Vålerenga - FC Astra 2-1 (André Muri, Torgeir Børven)
26.02: Lillestrøm - Vålerenga 0-4 (Daniel Fredheim Holm, Torgeir Børven, Chuma Anene, selvmål)
01.03: Aalesund - Vålerenga 1-1 (Torgeir Børven)
12.03: Hamburger SV - Vålerenga 2-3 (Torgeir Børven (2), Chuma Anene)

Aalesund:
29.01: Aalesund - Skarbøvik 7-0 (Leke James, Michael Barrantes (3), Jo Nymo Matland, Magnus Sylling Olsen, Tor Hogne Aarøy)
01.02: Aalesund - Kristiansund 0-0
06.02: Aalesund - Sogndal 2-2 (Leke James (2))
10.02: Aalesund - Nordsjælland 3-2 (Leke James (3))
13.02: Aalesund - Astra 0-2
18.02: Aalesund - Kalmar 2-1 (Demar Phillips, Tremaine Stewart)
01.03: Aalesund - Vålerenga 1-1 (Demar Phillips)
09.03: Aalesund - Molde 4-0 (Fredrik Ulvestad 3, Leke James)
22.03: Aalesund - Bodø/Glimt

Nettavisen ønsker en åpen og levende debatt.

Her kan du enkelt bidra med din mening.