VM sparkes igang 20. november. Da er det følgende tropper lagene stiller med.

Oversikten vil oppdateres fortløpende så snart troppene blir presentert.

VM-finalen spilles 18. desember.

Gruppe A:

ECUADOR:
Keepere:
Moises Ramirez (Independiente del Valle), Alexander Dominguez (LDU Quito), Hernan Galindez (Aucas).

Forsvar: Piero Hincapie (Bayer Leverkusen), Robert Arboleda (Sao Paulo), Pervis Estupinan (Brighton), Angelo Preciado (Genk), Jackson Porozo (Troyes), Xavier Arreaga (Seattle Sounders), Diego Palacios (Los Angeles FC), Felix Torres (Santos Laguna), William Pacho (Royal Antwerp).

Midtbane: Carlos Gruezo (Augsburg), Jose Cifuente (Los Angeles FC), Alan Franco (Talleres), Moises Caicedo (Brighton), Angel Mena (Club Leon), Jeremy Sarmiento (Brighton), Jhegson Mendez (Los Angeles FC), Ayrton Preciado (Santos Laguna), Gonzalo Plata (Real Valladolid), Romario Ibarra (Santos Laguna).

Angrep: Djorkaeff Reasco (Newell's Old Boys), Kevin Rodriguez (Imbabura), Michael Estrada (Cruz Azul), Enner Valencia (Fenerbahce).

NEDERLAND:
Keepere:
Justin Bijlow (Feyenoord), Remko Pasveer (Ajax), Andries Noppert (sc Heerenveen)

Forsvar: Nathan Aké (Manchester City), Virgil van Dijk (Liverpool), Matthijs de Ligt (Bayern München), Jurriën Timber (Ajax), Stefan de Vrij (Internazionale), Daley Blind (Ajax), Denzel Dumfries (Internazionale), Tyrell Malacia (Manchester United), Jeremie Frimpong (Bayer Leverkusen)

Midtbane: Steven Berghuis (Ajax), Frenkie de Jong (Barcelona), Teun Koopmeiners (Atalanta), Davy Klaassen (Ajax), Marten de Roon (Atalanta), Xavi Simons (PSV), Kenneth Taylor (Ajax)

Angrep: Steven Bergwijn (Ajax), Memphis Depay (FC Barcelona), Cody Gakpo (PSV), Vincent Janssen (Antwerp), Luuk de Jong (PSV), Wout Weghorst (Besiktas), Noa Lang (Club Brugge)

QATAR:
Keepere: Saad Al-Sheeb (Al-Sadd), Meshaal Barsham (Al-Sadd), Yousef Hassan (Al-Gharafa)

Forsvar: Pedro Miguel (Al-Sadd), Musab Khoder (Al-Sadd), Tarek Salman (Al-Sadd), Bassam Al-Rawi (Al-Duhail), Boualem Khoukhi (Al-Sadd), Abdelkarim Hassan (Al-Sadd), Ismaeel Mohammad (Al-Duhail), Homam Ahmed (Al-Gharafa)

Midtbane: Jassem Gaber (Al-Arabi), Ali Asad (Al-Sadd), Assim Madibo (Al-Duhail), Mohammed Waad (Al-Sadd), Salem Al-Hajri (Al-Sadd), Mostafa Tarek Mashaal (Al-Sadd SC), Karim Boudiaf (Al-Duhail), Abdulaziz Hatem (Al-Rayyan)

Angrep: Naif Al-Hadhrami (Al-Rayyan), Ahmed Alaaeldin (Al-Gharafa), Hassan Al-Haydos (Al-Sadd), Akram Afif (Al-Sadd), Almoez Ali (Al-Duhail), Mohammed Muntari (Al-Duhail), Khalid Muneer Mazeed (Al-Wakrah)

SENEGAL:
Keepere:
Seny Dieng (Queens Park Rangers), Alfred Gomis (Stade Rennes), Eduoard Mendy (Chelsea)

Forsvar: Fode Ballo Toure (AC Milan), Pape Abou Cisse (Olympiakos), Abdou Diallo (RB Leipzig), Ismail Jakobs (Monaco), Kalidou Koulibaly (Chelsea), Formose Mendy (Amiens), Youssouf Sabaly (Real Betis)

Midtbane: Pathe Ismael Ciss (Rayo Vallecano) Krepin Diatta (Monaco), Idrissa Gana Gueye (Everton), Pape Gueye (Olympique Marseille), Cheikhou Kouyate (Nottingham Forest), Mamdou Loum (Reading), Nampalys Mendy (Leicester City), Moustapha Name (Pafos FC), Pape Matar Sarr (Tottenham Hotspur)

Angrep: Boulaye Dia (Salernitana), Famara Diedhiou (Alanyaspor), Bamba Dieng (Olympique Marseille), Nicolas Jackson (Villarreal), Sadio Mane (Bayern Munich), Ilimane Ndiaye (Sheffield United), Ismaila Sarr (Watford).

Gruppe B:

ENGLAND:
Keepere:
Jordan Pickford (Everton), Nick Pope (Newcastle), Aaron Ramsdale (Arsenal).

Forsvar: Kieran Trippier (Newcastle), Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Kyle Walker (Man City), Ben White (Arsenal), Harry Maguire (Man Utd), John Stones (Man City), Eric Dier (Tottenham), Conor Coady (Everton, on loan from Wolves), Luke Shaw (Man Utd).

Midtbane: Declan Rice (West Ham), Jude Bellingham (Borussia Dortmund), Kalvin Phillips (Man City), Jordan Henderson (Liverpool), Conor Gallagher (Chelsea), Mason Mount (Chelsea).

Angrep: Harry Kane (Tottenham), Callum Wilson (Newcastle), Marcus Rashford (Man Utd), Raheem Sterling (Chelsea), Bukayo Saka (Arsenal), Phil Foden (Man City), Jack Grealish (Man City), James Maddison (Leicester City).

IRAN:
Keepere:
Alireza Beiranvand (Persepolis), Amir Abedzadeh (Ponferradina), Seyed Hossein Hosseini (Esteghlal), Payam Niazmand (Sepahan).

Forsvar: Ehsan Hajsafi (AEK Athens), Morteza Pouraliganji (Persepolis), Ramin Rezaeian (Sepahan), Milad Mohammadi (AEK Athens), Hossein Kanaanizadegan (Al Ahli), Shojae Khalilzadeh (Al Ahli), Sadegh Moharrami (Dinamo Zagreb), Rouzbeh Cheshmi (Esteghlal), Majid Hosseini (Kayserispor), Abolfazl Jalali (Esteghlal).

Midtbane: Ahmad Noorollahi (Shabab Al Ahli), Saman Ghoddos (Brentford), Vahid Amiri (Persepolis), Saeid Ezatolahi (Vejle), Alireza Jahanbakhsh (Feyenoord), Mehdi Torabi (Persepolis), Ali Gholizadeh (Charleroi), Ali Karimi (Kayserispor).

Angrep: Karim Ansarifard (Omonia Nicosia), Sardar Azmoun (Bayer Leverkusen), Mehdi Taremi (Porto).

USA:
Keepere:
Ethan Horvath (Luton Town), Sean Johnson (New York City FC), Matt Turner (Arsenal).

Forsvar: Cameron Carter-Vickers (Celtic), Sergiño Dest (AC Milan), Aaron Long (New York Red Bulls), Shaq Moore (Nashville SC), Tim Ream (Fulham), Antonee Robinson (Fulham), Joe Scally (Borussia Mönchengladbach), DeAndre Yedlin (Inter Miami CF), Walker Zimmerman (Nashville SC).

Midtbane: Brenden Aaronson (Leeds United), Kellyn Acosta (LAFC), Tyler Adams (Leeds United), Luca de la Torre (Celta Vigo), Weston McKennie (Juventus), Yunus Musah (Valencia), Cristian Roldan (Seattle Sounders FC).

Angrep: Jesús Ferreira (FC Dallas), Jordan Morris (Seattle Sounders), Christian Pulisic (Chelsea), Gio Reyna (Borussia Dortmund), Josh Sargent (Norwich City), Tim Weah (Lille), Haji Wright (Antalyaspor).

WALES:
Keepere:
Wayne Hennesey (Nottingham Forest), Danny Ward (Leicester City), Adam Davies (Sheffield United).

Forsvar: Ben Davies (Tottenham Hotspur), Ben Cabango (Swansea City), Tom Lockyer (Luton Town), Joe Rodon (Rennes), Chris Mepham(AFC Bournemouth), Ethan Ampadu (Spezia), Chris Gunter (AFC Wimbledon), Neco Williams (Nottingham Forest), Connor Roberts (Burnley).

Midtbane: Sorba Thomas (Huddersfield Town), Joe Allen (Swansea City), Matt Smith (MK Dons), Dylan Levitt (Dundee United), Harry Wilson (Fulham), Joe Morrell (Portsmouth), Jonny Williams (Swindon Town), Aaron Ramsey (Nice), Rubin Colwill (Cardiff City).

Angrep: Gareth Bale (Los Angeles FC), Kieffer Moore (AFC Bournemouth), Mark Harris (Cardiff City), Brennan Johnson (Nottingham Forest), Dan James (Fulham).

Gruppe C:

ARGENTINA:

Keepere: Emiliano Martinez (Aston Villa), Franco Armani (River Plate) and Geronimo Rulli (Villarreal)

Forsvar: Gonzalo Montiel (Sevilla), Nahuel Molina (Atletico Madrid), German Pezzella (Real Betis), Cristian Romero (Tottenham Hotspur), Nicolas Otamendi (Benfica), Lisandro Martinez (Manchester United), Juan Foyth (Villarreal), Nicolas Tagliafico (Olympique Lyonnais), Marcos Acuna (Sevilla).

Midtbane: Leandro Paredes (Juventus), Guido Rodriguez (Real Betis), Enzo Fernandez (Benfica), Rodrigo De Paul (Atletico Madrid), Exequiel Palacios (Bayer Leverkusen), Alejandro Gomez (Sevilla), Alexis Mac Allister (Brighton & Hove Albion).

Angrep: Paulo Dybala (AS Roma), Lionel Messi (Paris St Germain), Angel Di Maria (Juventus), Nicolas Gonzalez (Fiorentina), Joaquin Correa (Inter Milan), Lautaro Martinez (Inter Milan), Julian Alvarez (Manchester City).

MEXICO:
Keepere:
Guillermo Ochoa (Club America), Alfredo Talavera (Juarez), Rodolfo Cota (Leon)

Forsvar: Jorge Sanchez (Ajax), Kevin Alvarez (Pachuca), Nestor Araujo (Club America), Johan Vasquez (Cremonese), Hector Moreno (Monterrey), Cesar Montes (Monterrey), Gerardo Arteaga (Genk), Jesus Gallardo (Monterrey)

Midtbane: Andres Guardado (Real Betis), Hector Herrera (Houston Dynamo), Charly Rodriguez (Cruz Azul), Erick Gutierrez (PSV Eindhoven), Luis Chavez (Pachuca), Edson Alvarez (Ajax), Orbelin Pineda (AEK Athens), Luis Romo (Monterrey)

Angrep: Alexis Vega (Guadalajara), Hirving Lozano (Napoli), Raul Jimenez (Wolves), Roberto Alvarado (Guadalajara), Uriel Antuna (Cruz Azul), Henry Martin (Club America), Rogelio Funes Mori (Monterrey)

POLEN:
Keepere: Wojcieh Szczesny (Juventus), Lukasz Skorupski (Bologna), Bartlomiej Dragowski (Spezia).

Forsvar: Jan Bednarek (Aston Villa), Bartosz Bereszyński (Sampdoria), Matty Cash (Aston Villa), Kamil Glik (Benevento), Robert Gumny (FC Augsburg), Artur Jędrzejczyk (Legia Warsawa), Jakub Kiwior (Spezia), Mateusz Wieteska (Clermont), Nicola Zalewski (Roma).

Midtbane: Krystian Bielik (Birmingham), Przemysław Frankowski (Lens), Kamil Grosicki (Pogon Szczecin), Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg), Grzegorz Krychowiak (Al-Shabab), Michał Skóraś (Lech Poznan), Damian Szymański (AEK Athens), Sebastian Szymański (Feyenoord), Piotr Zieliński (Napoli), Szymon Żurkowski (Fiorentina).

Angrep: Robert Lewandowski (Barcelona), Arkadiusz Milik (Juventus), Krzysztof Piątek (Salernitana), Karol Świderski (Charlotte FC).

SAUDI-ARABIA:

Keepere: Mohamed Al-Owais (Al-Hilal), Nawaf Al-Aqidi (Al-Nassr), Mohamed Al-Yami (Al-Ahly).

Forsvar: Yasser Al-Shahrani (Al-Hilal), Ali Al-Bulaihi (Al-Hilal), Abdulelah Al-Amri (Al-Nassr), Abdullah Madu (Al-Nassr), Hassan Tambakti (Al-Shabab), Sultan Al-Ghanam (Al-Nassr), Mohammed Al-Breik (Al-Hilal), Saud Abdulhamid (Al-Hilal).

Midtbane: Salman Al-Faraj (Al-Hilal), Riyadh Sharahili (Abha), Ali Al-Hassan (Al-Nassr), Mohamed Kanno (Al-Hilal), Abdulelah Al-Malki (Al-Hilal), Sami Al-Najei (Al-Nassr), Abdullah Otayf (Al-Hilal), Nasser Al-Dawsari (Al-Hilal), Abdulrahman Al-Aboud (Ittihad), Salem Al-Dawsari (Al-Hilal), Hattan Bahebri (Al-Shabab).

Angrep: Fahad Al-Muwallad (Al-Shabab), Haitham Asiri (Al-Ahly), Saleh Al-Shehri (Al-Hilal) Firas Al-Buraikan (Al-Fateh).

Gruppe D:

AUSTRALIA:
Keepere:
Mat Ryan (FC København), Andrew Redmayne (Sydney FC), Danny Vukovic (Central Coast Mariners).

Forsvar: Aziz Bezich (Dundee United), Milos Degenek (Columus Crew), Bailey Wright (Sunderland), Harry Souttar (Stoke), Fran Karacic (Brescia), Nathaniel Atkinson (Heart of Midlothian), Joel King (Odense Boldklubb), Kye Rowles (Heart of Midlothian), Thomas Deng (Albirex Niigata).

Midtbane: Aaron Mooy (Celtic), Jackson Irvine (St. Pauli), Ajdin Hrustic (Hellas Verona), Riley McGree (Middlesbrough), Cameron Devlin (Heart of Midlothian), Keanu Baccus (St. Mirren).

Angrep: Matthew Leckie (Melbourne City), Awer Mabil (Cadiz), Jamie Maclaren (Melbourne City), Mitchell Rowe (Fagiano Okayama), Martin Boyle (Hibernian), Craig Goodwin (Adelaide United), Garang Koul (Central Coast Mariners (Newcastle fra 1. januar), Jason Cummings (Central Coast Mariners).

DANMARK:
Keepere: Kasper Schmeichel (OGC Nice), Oliver Christensen (Hertha Berlin), Frederik Rønnow (Union Berlin)

Forsvar: Simon Kjær (AC Milan), Andreas Christensen (FC Barcelona), Joachim Andersen (Crystal Palace), Victor Nelsson (Galatasaray), Joakim Mæhle (Atalanta), Jens Stryger Larsen (Trabzonspor), Rasmus Nissen Kristensen (Leeds United), Daniel Wass (Brøndby IF), Alexander Bah (Benfica)

Midtbane: Christian Eriksen (Manchester United), Pierre-Emile Højbjerg (Tottenham), Thomas Delaney (Sevilla), Mathias Jensen (Brentford), Robert Skov (Hoffenheim), Christian Nørgaard (Brentford)

Angrep: Andreas Skov Olsen (Club Brugge), Martin Braithwaite (Espanyol), Jesper Lindstrøm (Eintracht Frankfurt), Mikkel Damsgaard (Brentford), Andreas Cornelius (FC København), Kasper Dolberg (Sevilla), Jonas Wind (Wolfsburg), Yussuf Poulsen (RB Leipzig)

FRANKRIKE:
Keepere:
Hugo Lloris (Tottenham), Steve Mandanda (Rennes), Alphonse Areola (West Ham).

Forsvar: Benjamin Pavard (Bayern München), Jules Koundé (Barcelona), Raphaël Varane (Manchester United), Presnel Kimpembe (PSG), William Saliba (Arsenal), Lucas Hernandez (Bayern München), Theo Hernandez (AC Milan), Ferland Mendy (Real Madrid), Dayot Upamecano (Bayern München), Ibrahima Konate (Liverpool).

Midtbane: Adrien Rabiot (Juventus), Aurelien Tchouameni (Real Madrid), Youssouf Fofana (Monaco), Eduardo Camavinga (Real Madrid), Jordan Veretout (Marseille), Mattéo Guendouzi (Marseille).

Angrep: Karim Benzema (Real Madrid), Kingsley Coman (Bayern München), Ousmane Dembélé (FC Barcelona), Olivier Giroud (AC Milan), Antoine Griezmann (Atlético Madrid), Kylian Mbappé (PSG ), Christopher Nkunku (RB Leipzig).

TUNISIA:
Keepere:
Aymen Dahmen (CS Sfaxien), Bechir Ben Said (US Monastir), Mouez Hassen (Club Africain), Aymen Mathlouthi (Etoile Sahel)

Forsvar: Ali Abdi (Caen), Dylan Bronn (Salernitana), Mohamed Drager (FC Luzern), Nader Ghandri (Club Africain), Bilel Ifa (Kuwait SC), Wajdi Kechrida (Atromitos), Ali Maaloul (Al Ahly), Yassine Meriah (Esperance), Montassar Talbi (Lorient)

Midtbane: Mohamed Ali Ben Romdhane, Ghaylane Chaalali (both Esperance), Aissa Laidouni (Ferencvaros), Hannibal Mejbri (Birmingham City), Ferjani Sassi (Al Duhail), Elyas Skhiri (FC Cologne)

Angrep: Anis Ben Slimane (Brondby), Seifeddine Jaziri (Zamalek), Issam Jebali (Odense), Wahbi Khazri (Montpellier), Taha Yassine Khenissi (Kuwait SC), Youssef Msakni (Al Arabi), Naim Sliti (Al Ittifaq).

Gruppe E:

COSTA RICA:
Keepere: Keylor Navas (PSG), Esteban Alvarado (Herediano), Patrick Sequeira (Lugo).

Forsvar: Francisco Calvo (Konyaspor), Bryan Oviedo (Real Salt Lake), Oscar Duarte (Al-Wehda), Kendall Waston (Saprissa), Ronald Matarrita (FC Cincinnati), Keysher Fuller (Herediano), Juan Pablo Vargas (Millonarios), Carlos Martinez (San Carlos).

Midtbane: Celso Borges (Alajuelense), Bryan Ruiz (Alajuelense), Yeltsin Tejeda (Herediano), Gerson Torres (Herediano), Jewison Bennette (Sunderland), Daniel Chacon (Colorado Rapids), Youstin Salas (Saprissa), Roan Wilson (Municipal Grecia), Brandon Aguilera (Nottingham Forest), Douglas Lopez (Herediano), Anthony Hernandez (Puntarenas), Alvaro Zamora (Saprissa).

Angrep: Joel Campbell (Leon), Johan Venegas (Alajuelense), Anthony Contreras (Herediano).

JAPAN:
Keepere: Eiji Kawashima (Strasbourg), Shuichi Gonda (Shimzu S-Pulse), Daniel Schmidt (Sint-Truiden).

Forsvar: Miki Yamana (Kawasaki Frontale), Shogo Taniguchi (Kawasaki Frontale), Ko Itakura (Borussia Mönchengladbach), Yuto Nagatomo (FC Tokyo), Takehiro Tomiyasu (Arsenal), Hiroki Sakai (Urawa Red Diamonds), Maya Yoshida (Schalke 04), Hiroki Ito (VfB Stuttgart).

Midtbane: Wataru Endo (VfB Stuttgart), Gaku Shibasaki (Leganés), Ritsu Doan (SC Freiburg), Kaoru Mitoma (Brighton & Hove Albion), Takumi Minamino (Monaco), Takefusa Kubo (Real Sociedad), Hidemasa Morita (Sporting CP), Junya Ito (Reims), Daichi Kamada (Eintracht Frankfurt), Ao Tanaka (Fortuna Düsseldorf), Yuki Soma (Nagoya Grampus).

Angrep: Takuma Asano (VfL Bochum), Ayase Ueda (Cercle Brugge), Daizen Maeda (Celtic), Shuto Machino* (Shonan Bellmare).

*Machino kom inn i troppen 8. november, etter at Yuta Nakayama måtte trekke seg grunnet en skade.

SPANIA:
Keepere:
Unai Simón (Athletic Club), Robert Sánchez (Brighton), David Raya (Brentford).

Forsvar: Dani Carvajal (Real Madrid), Cesar Azpilicueta (Chelsea), Eric García (Barcelona), Hugo Guillamón (Valencia), Pau Torres (Villarreal), Aymeric Laporte (Manchester City), Jordi Alba (Barcelona), José Gayá (Valencia).

Midtbane: Sergio Busquets (Barcelona), Rodrigo (Manchester City), Gavi (Manchester City), Carlos Soler (PSG), Marcos Llorente (Atletico Madrid), Pedri (Barcelona), Koke (Atletico Madrid).

Angrep: Ferran Torres (Barcelona), Nico Williams (Athletic Club), Yeremy Pino (Villarreal), Álvaro Morata (Atletico Madrid), Marco Asensio (Real Madrid), Pablo Sarabia (PSG), Dani Olmo (RB Leipzig), Ansu Fati (Barcelona).

TYSKLAND:
Keepere:
Manuel Neuer (Bayern München), Marc-André ter Stegen (Barcelona), Kevin Trapp (Eintracht Frankfurt).

Forsvar: Armel Bella Kotchap (Southampton), Matthias Ginter (SC Freiburg), Christian Günter (SC Freiburg), Thilo Kehrer (West Ham United), Lukas Klostermann (Leipzig), David Raum (Lepizig), Antonio Rüdiger (Real Madrid), Nico Schlotterbeck (Borussia Dortmund), Niklas Süle (Borussia Dortmund).

Midtbane: Julian Brandt (Borussia Dortmund), Leon Goretzka (Bayern München), Mario Götze (Eintracht Frankfurt), Ilkay Gündogan (Manchester City), Kai Havertz (Chelsea), Jonas Hofmann (Borussia Mönchengladbach), Joshua Kimmich (Bayern München), Thomas Müller (Bayern München).

Angrep: Karim Adeyemi (Borussia Dortmund), Niclas Füllkrug (Werder Bremen), Serge Gnabry (Bayern München), Youssoufa Moukoko (Borussia Dortmund), Jamal Musiala (Bayern München), Leroy Sané (Bayern München).

Gruppe F:

BELGIA:
Keepere:
Thibaut Courtois (Real Madrid), Simon Mignolet (Club Brugge), Koen Casteels (Wolfsburg).

Forsvar: Toby Alderweireld (Royal Antwerp), Arthur Theate (Rennes), Zeno Debast (Anderlecht), Jan Vertonghen (Anderlecht), Thomas Meunier (Borussia Dortmund), Wout Faes (Leicester City), Leander Dendoncker (Aston Villa), Timothy Castagne (Leicester City).

Midtbane: Yannick Carrasco (Atletico Madrid), Axel Witsel (Atletico Madrid), Kevin De Bruyne (Manchester City), Youri Tielemans (Leicester City), Hans Vanaken (Club Brugge), Leandro Trossard (Brighton), Charles De Ketelaere (AC Milan), Amadou Onana (Everton).

Angrep: Eden Hazard (Real Madrid), Dries Mertens (Galatasaray), Romelu Lukaku (Inter), Michy Batshuayi (Fenerbahce), Thorgan Hazard (Borussia Dortmund), Jeremy Doku /Rennes), Lios Openda (Lens).

CANADA:
Keepere:
James Pantemis, Milan Borjan, Dayne St Clair

Forsvar: Samuel Adekugbe, Joel Waterman, Alistair Johnston, Richie Laryea, Kamal Miller, Steven Vitoria, Derek Cornelius

Midtbane: Liam Fraser, Ismael Kone, Mark-Anthony Kaye, David Wotherspoon, Jonathan Osorio, Atiba Hutchinson, Stephen Eustaquio, Samuel Piette

Angrep: Tajon Buchanan, Liam Millar, Lucas Cavallini, Ike Ugbo, Junior Hoilett, Jonathan David, Cyle Larin, Alphonso Davies

KROATIA:
Keepere:
Dominik Livakovic (Dinamo), Ivica Ivusic (Osijek), Ivo Grbic (Lille).

Forsvar: Domagoj Vida (AEK Athen), Dejan Lovren (Zenit), Borna Barisic (Rangers), Josip Juranovic (Celtic), Josko Gvardiol (RB Leipzig), Borna Sosa (Stuttgart), Josip Stanisic (Bayern München), Martin Erlic (sassuolo), Josip Šutalo (Dinamo).

Midtbane: Luka Modric (Real Madrid), Mateo Kovacic (Chelsea), Marcelo Brozovic (Inter), Mario Pasalić (Atalanta), Nikola Vlasic (Torino), Lovro Majer (Rennes), Kristijan Jakic (Eintracht Frankfurt), Luka Sucic (Red Bull Salzburg).

Angrep:: Ivan Perisic (Tottenham), Andrej Kramaric (Hoffenheim), Bruno Petkovic (Dinamo), Mislav Orsic (Dinamo), Ante Budimir (Osasuna), Marko Livaja (Hadjuk Split).

MAROKKO:
Keepere: Yassine Bono (Sevilla), Munir (Al-Wehda), Ahmed Reda Tagnaouti (Wydad).

Forsvar: Achraf Hakimi (PSG), Noussair Mazraoui (Bayern München), Romain Saïss (Besiktas), Nayef Aguerd (West Ham), Achraf Dari (Brest), Jawad El-Yamiq (Valladolid), Yahita Attiat-Allal (Wydad), Badr Benoun (Qatar SC).

Midtbane: Sofyan Amrabat (Fiorentina), Selim Amallah (Standard Liege), Abdelhamid Sabiri (Angers), Billel El Khanouss (Genk), Yahya Jabrane (Wydad).

Angrep: Hakim Ziyech (Chelsea), Youssef En-Nesyri (Sevilla), Sofiane Boufal (Angers), Zakaria Abounkhlal (Toulouse), Ez Abdé (Osasuna), Amine Harit (Marseille), Ilias Chair (Queens Park Rangers), Abderrazak Hamdallah (Al-Ittihad), Walid Cheddira (Bari).

Gruppe G:

BRASIL:
Keepere: Alisson (Liverpool), Ederson (Manchester City), Weverton (Palmeiras).

Forsvar: Alex Sandro (Juventus), Alex Telles (Sevilla), Dani Alves (Pumas), Danilo (Juventus), Bremer (Juventus), Eder Militao (Real Madrid), Marquinhos (Paris Saint Germain), Thiago Silva (Chelsea).

Midtbane: Bruno Guimaraes (Newcastle), Casemiro (Manchester United), Everton Ribeiro (Flamengo), Fabinho (Liverpool), Fred (Manchester United), Lucas Paquetá (West Ham United).

Angrep: Antony (Manchester United), Gabriel Jesus (Arsenal), Gabriel Martinelli (Arsenal), Neymar Jr. (Paris Saint Germain), Pedro (Flamengo), Raphinha (Barcelona), Richarlison (Tottenham), Rodrygo (Real Madrid), Vinicius Jr. (Real Madrid).

KAMERUN:
Keepere:
Simon Ngapandouetnbu (Marseille), Devis Epassy (Abha), Andre Onana (Inter).

Forsvar: Nicolas Nkoulou (Aris), Enzo Ebosse (Udinese), Nouhou Tolo (Seattle Sounders), Olivier Mbaizo (Philadelphia Union), Collins Fai (Al-Tai), Jean-Charles Castelletto (Nantes), Christopher Wooh (Rennes), Jerome Onguene (Eintracht Frankfurt).

Midtbane: Gael Ondoa (Hannover), Samuel Gouet (Mechelen), Pierre Kunde (Olympiakos), Martin Hongla (Hellas Verona), Andre-Frank Zambo Anguissa (Napoli), Oliver Ntcham (Swansea City).

Angrep: Georges-Kevin Nkoudou (Besiktas), Vincent Aboubakar (Al-Nassr), Bryan Mbeumo (Brentford), Jean-Pierre Nsame (Young Boys), Karl Toko Ekambi (Lyon), Moumi Ngamaleu (Dinamo Moskva), Eric Maxim Choupo-Moting (Bayern München), Christian Bassogog (Shanghai Shenhua), Souaibou Marou (Coton Sport).

SERBIA:

Keepere: Marko Dmitrović (Sevilla), Vanja Milinković-Savić (Torino), Predrag Rajković (Mallorca).

Forsvar: Srđan Babić (Almeria), Strahinja Eraković (Red Star Belgrade), Filip Mladenović (Legia Warsaw), Nikola Milenković (Fiorentina), Stefan Mitrović (Red Star Belgrade), Strahinja Pavlović (Salzburg), Miloš Veljković (Werder Bremen).

Midtbane: Marko Grujić (Porto), Nemanja Gudelj (Sevilla), Ivan Ilić (Hellas Verona), Filip Kostić (Juventus), Darko Lazović (Hellas Verona), Saša Lukić (Torino), Nemanja Maksimović (Getafe), Sergej Milinković-Savić (Lazio), Uroš Račić (Braga), Andrija Živković (PAOK Thessaloniki).

Angrep: Filip Đuričić (Sampdoria), Luka Jović (Fiorentina), Aleksandar Mitrović (Fulham), Nemanja Radonjić (Torino), Dušan Tadić (Ajax), Dušan Vlahović (Juventus).

SVEITS:
Keepere: Gregor Kobel (Borussia Dortmund), Yann Sommer (Borussia Mönchengladbach), Jonas Omlin (Montpellier), Philipp Köhn (Red Bull Salzburg).

Forsvar: Manuel Akanji (Manchester City), Eray Cömert (Valencia), Nico Elvedi (Borussia Mönchengladbach, Fabian Schär (Newcastle), Silvan Widmer (Mainz), Ricardo Rodriguez (Torino), Edimilson Fernandes (Mainz).

Midtbane: Michel Aebischer (Bologna), Xherdan Shaqiri (Chicago Fire), Renato Steffen (Lugano), Granit Xhaka (Arsenal), Denis Zakaria (Chelsea), Fabian Frei (Basel), Remo Freuler (Nottingham Forest), Noah Okafor (Red Bull Salzburg), Fabian Rieder (Young Boys), Ardon Jashari (Luzern).

Angrep: Breel Embolo (Monaco), Ruben Vargas (Augsburg), Djibril Sow (Eintracht Frankfurt), Haris Seferovic (Galatasaray), Christian Fassnacht (Young Boys).

Gruppe H:

GHANA:
Keepere:
Lawrence Ati-Zigi (St Gallen), Danlad Ibrahim (Asante Kotoko), Manaf Nurudeen (Eupen)

Forsvar: Joseph Aidoo (Celta Vigo), Daniel Amartey (Leicester City), Abdul-Rahman Baba (Reading), Alexander Djiku (Racing Strasbourg), Tariq Lamptey (Brighton & Hove Albion), Gideon Mensah (AJ Auxerre), Denis Odoi (Club Brugge), Mohammed Salisu (Southampton), Alidu Seidu (Clermont Foot)

Midtbane: Andre Ayew (Al Sadd), Mohammed Kudus (Ajax Amsterdam), Daniel-Kofi Kyereh (SC Freiburg), Elisha Owusu (Gent), Thomas Partey (Arsenal), Salis Abdul Samed (Racing Lens)

Angrep: Daniel Afriyie (Hearts of Oak), Jordan Ayew (Crystal Palace), Osman Bukari (Red Star Belgrade), Issahaku Abdul Fatawu (Sporting Lisbon), Antoine Semenyo (Bristol City), Kamal Sowah (Club Brugge), Kamaldeen Sulemana (Stade Rennes), Inaki Williams (Athletic Club).

PORTUGAL:
Keepere: Diogo Costa (Porto), José Sá (Wolverhampton), Rui Patrício (Roma).

Forsvar: Diogo Dalot (Manchester United), João Cancelo (Manchester City), Danilo Pereira (PSG), Pepe (Porto), Rúben Dias (Manchester City), António Silva (Benfica), Nuno Mendes (PSG), Raphael Guerreiro (Borussia Dortmund).

Midtbane: João Palhinha (Fulham), Rúben Neves (Wolverhampton), Bernardo Silva (Manchester City), Bruno Fernandes (Manchester United), João Mário (Benfica), Matheus Nunes (Wolverhampton), Otávio Monteiro (Porto), Vitinha (PSG), William Carvalho (Real Betis)

Angrep: André Silva (RB Leipzig), Cristiano Ronaldo (Manchester United), Gonçalo Ramos (Benfica), João Félix (Atletico Madrid), Rafael Leão (AC Milan), Ricardo Horta (Sporting Braga).


SØR-KOREA:

Keepere: Kim Seung-gyu (Al Shabab), Jo Hyeon-woo (Ulsan Hyundai), Song Bum-keun (Jeonbuk Motors).

Forsvar: Kim Min-jae (Napoli), Kim Jin-su (Jeonbuk Motors), Hong Chul (Daegu FC), Kim Moon-hwan (Jeonbuk Motors), Yoon Jong-gyu (FC Seoul), Kim Young-gwon (Ulsan Hyundai), Kim Tae-hwan (Ulsan Hyundai), Kwon Kyung-won (Gamba Osaka), Cho Yu-min (Daejon Citizen).

Midtbane: Jung Woo-young (Al Sadd), Na Sang-ho (FC Seoul), Paik Seung-ho (Jeonbuk Motors), Son Jun-ho (Shandong Taishan), Song Min-kyu (Jeonbuk Motors), Kwon Chang-hoon (Gimcheon Sangmu), Son Heung-min (Tottenham Hotspur), Lee Jae-sung (Mainz), Hwang Hee-chan (Wolverhampton Wanderers), Hwang In-beom (Olympiacos), Jeong Woo-yeong (Freiburg), Lee Kang-in (Real Mallorca).

Angrep: Hwang Ui-jo (Olympiacos), Cho Gue-sung (Jeonbuk Motors).

URUGUAY:
Keepere: Fernando Muslera (Galatasaray), Sergio Rochet (Nacional), Sebastian Sosa (Independiente).

Forsvar: Jose Maria Gimenez (Atletico Madrid), Sebastian Coates (Sporting CP), Diego Godin (Velez Sarsfield), Martin Caceres (LA Galaxy), Ronald Araujo (Barcelona), Guillermo Varela (Flamengo), Jose Luis Rodriguez (Nacional), Mathias Olivera (Napoli), Matias Vina (Roma).

Midtbane: Lucas Torreira (Galatasaray), Manuel Ugarte (Sporting CP), Matias Vecino (Lazio), Rodrigo Bentancur (Tottenham Hotspur), Federico Valverde (Real Madrid), Facundo Pellistri (Manchester United), Nicolas De La Cruz (River Plate).

Angrep: Agustin Canobbio (Athletico Paranaense), Facundo Torres (Orlando City), Giorgian De Arrascaeta (Flamengo), Maxi Gomez (Trabzonspor), Luis Suarez (Nacional), Edinson Cavani (Valencia), Darwin Nunez (Liverpool).