*Nettavisen* Sport.

Her er OL-programmet for de norske utøverne

GULLFAVORITTER: De norske håndballjentene skal til Rio. Foto: Berit Roald (NTB scanpix)

Skaff deg oversikt.

06.08.16 00:04

RIO DE JANEIRO (Nettavisen): Fra fredag 5. august til søndag 21. august arrangeres de olympiske sommerleker i Rio de Janeiro, Brasil.

Klikk på bildet for å forstørre.

 

En rekke norske utøvere skal i akjson under lekene og her får du en oversikt over når og hvor de skal i ilden.

Komplett oversikt: De norske OL-håpene

Følg med: Nettavisens Rio-feed

Alle tidspunkter er oppgitt i norsk tid, men vi tar forbehold om at det kan komme endringer på den oppsatte tidsplanen.

Nettavisen-journalist Ole Jonny Hansen er i Rio fra 1. til 21. august:

For å melde fra om eventuelle feil og mangler, eller om du har spørsmål / tips, ta gjerne kontakt med vår journalist på epost eller via Twitter.

For komplett oversikt over alle øvelser og reultater se Rio 2016s offisielle nettsider. For komplett TV-guide, sjekk TV 2s nettsider.

Fredag 5. august:
Bueskyting: Kvalifisering menn (Bård Nesteng), kl. 14.00 (26. plass)

Åpningseremoni: Olympiastadion i Rio, kl. 23.00

-----------

Lørdag 6. august:
Roing: Singelsculler, forsøksheat (Nils Jacob Hoff), kl. 13.30

Skyting: Luftrifle kvinner, innledende (Malin Westerheim), kl. 13.30

Håndball: Gruppespillet, gruppe A, Norge - Brasil, kl. 14.30

Klikk på bildet for å forstørre.

SYKKEL: Edvald Boasson Hagen. Foto: Audun Braastad (NTB scanpix)

Skyting: Luftrifle kvinner, finaler (Malin Westerheim?), kl. 15.30

Sykling: Landevei, 250 km fellestart (Edvald Boasson Hagen, Svein Erik Bystrøm, Vegar Stale Laengen, Lars Petter Nordhaug), kl 15.30

Roing: Dobbeltsculler, forsøksheat (Olaf Tufte og Kjetil Borch), kl. 16.30

Svømming: 400 meter fri kvalifisering (Henrik Christiansen), kl. 18.51

Turn: Menn, kvalifisering (Stian Skjerhaugen), kl. 15.30, 19.30 og 23.30 (tre grupper)

-----------

Søndag 7. august:
Svømming: 400 meter fri, finale (Henrik Christiansen?), kl. 03.30

Roing: Singelsculler, oppsamlingsheat (Nils Jakob Hoff?), kl. 13.30

Roing: Dobbeltsculler, oppsamlingsheat (Olaf Tufte og Kjetil Borch?), kl. 14.40

Roing: Dobbeltsculler lettvekt, forsøksheat (Kristoffer Brun og Are Strandli), kl. 16.20

Sykling: Landevei, 140 km fellestart (Vita Heine), kl. 17.15

Svømming: 200 m friteknikk, kvalifisering, (Henrik Christiansen), kl. 18.49

-----------

Mandag 8. august:
Svømming: 200 m friteknikk, semifinale (Henrik Christiansen?), kl. 03.21

Bueskyting: 32-delsfinale og 16-delsfinale (Bård Nesteng?), kl. 14.00

Klikk på bildet for å forstørre.

ROING: Kristoffer Brun og Are Strandli. Foto: Audun Braastad (NTB scanpix)

Skyting: Luftrifle 10 m menn, innledense, (Ole-Kristian Bryhn, Are Hansen), kl. 14.00

Roing: Dobbeltsculler lettvekt, oppsamlingsheat (Kristoffer Brun og Are Strandli?), kl. 14.40

Skyting: Luftrifle 10 m menn, finaler, (Ole-Kristian Bryhn, Are Hansen?), kl. 17.00

Seiling: Laser menn, 1. og 2. seilas (Kristian Ruth), kl 18.00 og 19.25

Seiling: Laser radial kvinner, 1. og 2. seilas (Tiril Bue), 18.10 og 19.25

Seiling: RS-X, 1, 2 ,3. seilas (Maria Mollestad), kl. 18.10, 19.10, 20.10

Håndball: Gruppespillet, Gruppe A, Spania - Norge, kl. 19.40

-----------

Tirsdag 9. august:
Svømming: 200 m friteknikk, finale (Henrik Christiansen?), kl. 03.22

Roing: Singelsculler, kvartfinale (Nils Jakob Hoff?), kl. 13.40

Bueskyting: 32-delfinaler og 16-delsfinaler (Bård Nesteng?), kl. 14.00

Roing: Dobbeltsculler, semifinale (Olaf Tufte og Kjetil Borch?), kl. 15.30

Seiling: Laser radial, 3. og 4. seilas (Tiril Bue), kl. 18.00 og 19.25

Seiling: RS-X, 4,5,6. seilas (Maria Mollestad), kl. 18.00, 19.00, 20.00

Seiling: Finnjolle, 1. og 2. seilas (Anders Pedersen), kl. 18.00 og 19.25

Seiling: Laser menn, 3. og 4. seilas (Kristian Ruth), kl. 18.10 og 19.35

-----------

Onsdag 10. august:
Bueskyting: 32-delfinaler og 16-delfinaler (Bård Nesteng?), kl. 14.00

Klikk på bildet for å forstørre.

SVØMMING: Susann Bjørnsen. Foto: Maja Suslin (NTB scanpix)

Roing: Dobbeltsculler lettvekt, semifinale (Kristoffer Brun, Are Strandli?), kl. 14.10

Sykling: Landevei, tempoetappe (Edvald Boasson Hagen), kl. 15.00

Seiling: Laser menn, 5. og 6. seilas (Kristian Ruth), kl. 18.00 og 19.25

Seiling: Finnjolle, 3. og 4. seilas (Anders Pedersen), kl. 18.00 og 19.25

Seiling: Laser radial, 5. og 6. seilas (Tiril Bue), 18.10 og 19.35

Svømming: 100 meter fri, kvalifisering (Susann Bjørnsen), kl. 18.03

Turn: Menn, finale mangekamp (Stian Skjerhaugen?), kl. 21.00

Håndball: Gruppespillet, Gruppe A, Norge - Angola, kl. 21.40

-----------

Torsdag 11. august:
Golf: 1. runde menn (Espen Kofstad), kl. 12.30

Roing: Dobbeltsculler, B-finale (Olaf Tufte og Kjetil Borch?), kl. 13.50

Skyting: Rifle 50 m halvmatch, kvalifisering (Malin Westerheim), kl. 14.00

Roing: Singelsculler, semifinale (Nils Jakob Hoff?), kl. 14.10

Roing: Dobbeltsculler, finale (Olaf Tufte og Kjetil Borch?), kl. 15.40

Skyting: Rifle 50 m halvmatch, finaler (Malin Westerheim?), kl. 17.00

Klikk på bildet for å forstørre.

FRIIDRETT: Amalie Iuel. Foto: Vidar Ruud (NTB scanpix)

Seiling: Finnjolle, 5. og 6. seilas (Anders Pedersen), kl. 18.00 og 19.25

Seiling: RS-X, 7,8, 9. seilas (Maria Mollestad), kl. 18.10, 19.10, 20.10

-----------

Fredag 12. august:
Svømming: 100 meter fri, finale (Susann Bjørnsen?), kl. 04.18

Golf: 2. runde menn (Espen Kofstad), kl. 12.30

Bueskyting: Åttedelsfinale, kvartfinale, semifinale, bronsefinale, finale menn (Bård Nesteng?), kl. 14.00 - 22.10

Skyting: Rifle 50 m 60 skudd liggende, innledende (Ole-Kristian Bryhn og Odd Arne Brekne), kl. 14.00

Roing: Dobbeltsculler lettvekt, B-finale (Kristoffer Brun og Are Standli?), kl. 14.20

Friidrett: Diskos, kvalifisering menn (Sven Martin Skagestad), kl. 14.30

Roing: Dobbeltsculler lettvekt, finale (Kristoffer Brun og Are Strandli?), kl. 15.20

Skyting: Rifle 50 m, 60 skudd liggende, finaler (Ole-Kristian Bryhn og Odd Arne Brekne?), kl. 16.00

Klikk på bildet for å forstørre.

FRIIDRETT: Karoline Bjerkeli Grøvdal. Foto: Maja Suslin (NTB scanpix)

Friidrett: 10.000 m kvinner (Karoline Bjerkeli Grøvdal), kl. 16.10

Friidrett: Sprint, 1. runde 100 meter (Ezinne Okparaebo), kl. 16.55

Svømming: 50 meter fri, kvalifisering (Susann Bjørnsen), kl. 18.03

Svømming: 1500 m fri, kvalifisering (Henrik Christiansen), kl. 18.42

Friidrett: 20 km kappgang menn (Erik Tysse), kl. 19.30

Seiling: Laser radial, 7. og 8. seilas (Tiril Bue), kl. 18.00 og 19.25

Seiling: RS-X, 10,11, 12. seilas (Maria Mollestad), kl. 18.00, 19.00, 20.00

Seiling: 49er FX, 1,2,3. seilas (Maia og Ragna Agerup), kl. 18, 19, 20.00

Seiling: Laser menn, 7 og 8. seilas (Kristian Ruth), kl. 18.10 og 19.35

Håndball: Gruppespillet, Gruppe A, Montenegro - Norge, kl. 21.40

-----------

Lørdag 13. august:
Friidrett: Sprint, kvartfinale 100 meter (Ezinne Okparaebo?), kl 03.40

Golf: 3. runde menn (Espen Kofstad), kl. 12.30

Roing: Singelsculler, B-finale (Nils Jacob Hoff?), kl. 14.30

Roing: Singelsculler, finale (Nils Jacob Hoff?), kl. 15.00

Friidrett: 3000 m hinder, 1. runde (Ingeborg Løvnes), kl 15.05

Friidrett: Diskos menn, finale (Sven Martin Skagestad?), kl. 15.50

Seiling: Finnjolle, 7. og 8. seilas (Anders Pedersen), kl. 18.00 og 19.00

Seiling: Laser menn, 9. og 10. seilas (Kristian Ruth), kl. 18.00 og 19.25

Seiling: Laser radial, 9. og 10. seilas (Tiril Bue), kl. 18.10 og 19.35

Seiling: 49er FX, 4,5, 6. seilas (Maia og Ragna Agerup), kl. 18,19, 20.00

-----------

Søndag 14. august:
Friidrett: 100 metersprint, semifinale (Ezinne Okparaebo?), kl. 02.00

Friidrett: 100 meter sprint, finale (Ezinne Okparaebo?), kl. 03.35

Svømming: 50 meter fri, finale (Susann Bjørnsen?), kl. 03.03

Klikk på bildet for å forstørre.

GOLF: Espen Kofstad. Foto: Berit Roald (NTB scanpix)

Svømming: 1500 meter fri, finale (Henrik Christiansen?), kl. 03.11

Golf: 4. runde menn (Espen Kofstad), kl. 12.30

Bryting: Gresk-romerks, 59 kilo, kvalifisering, åttedelsfinale, kvartfinale, semifinale, bronsefinale, finale (Stig André Berge), kl. 15.00 - 0.00

Friidrett: 3000 m hinder, finale (Ingeborg Løvnes?), kl. 16.15

Friidrett: 400 m hekk, 1. runde (Karsten Warholm), kl. 16.35

Seiling: 49er FX, 7,8,9. seilas (Maia og Ragna Agerup), kl. 18, 19, 20.00

Seiling: RS-Xm medaljeseilas (Maria Mollestad), kl. 18.00, 19.00, 20.00

Håndball: Gruppespillet, Gruppe A, Norge - Romania, kl. 21.40

-----------

Mandag 15. august:
Friidrett: 400 m hekk, 1. runde (Amalie Iuel), kl. 02.30

Seiling: Laser menn, medaljeseilas (Kristian Ruth?), kl. 19.00

Seiling: Laser radial, medaljeseilas (Tiril Bue?), kl. 18.00

-----------

Tirsdag 16. august:
Friidrett: 400 m hekk, semifinale (Amalie Iuel?), kl 02.10

Friidrett: 400 m hekk, semifinale (Karsten Warholm?), kl. 02.35

Friidrett: 5000 m, 1. runde (Karoline Bjerkeli Grøvdal), 14.30

Klikk på bildet for å forstørre.

FRIIDRETT: Isbaelle Pedersen. Foto: Vidar Ruud (NTB scanpix)

Friidrett: 1500 m, 1. runde (Henrik og Filip Ingebrigtsen), kl. 15.30

Friidrett: 100 m hekk, 1. runde (Isabelle Pedersen), kl. 16.05

Friidrett: 200 m sprint, 1. runde (Jaysuma Ndure), kl. 16.50

Seiling: Finnjolle, medaljeseilas (Anders Pedersen?), kl. 17.55

Seiling: 49er FX, 10, 11, 12. seilas (Maria og Ragna Agerup), kl. 19.30, 20.30, 21.35

Håndball: Kvartfinale kvinner (Norge?), kl. 15.00, 18.30, 22.00, 01.30

-----------

Onsdag 17. august:
Golf: 1. runde (Suzann Pettersen og Marianne Skarpnord), kl. 12.30

Bryting: Fristil, 69 kg, kvalifisering, åttedelsfinale, kvartfinale, semifinale, bronsefinale, finale, (Signe Marie F. Store), kl. 15.08 - 23.36

Friidrett: 800 m kvinner, 1. runde (Hedda Hynne), kl. 15.55

Sykling: BMX menn, kvalifisering (Tore Navrestad), kl. 19.34

-----------

Torsdag 18. august:
Friidrett: 100 m hekk, semifinale (Isabell Pedersen?), kl. 01.45

Friidrett: 200 m sprint, semifinale (Jaysuma Ndure?), kl. 03.00

Friidrett: 100 m hekk, finale (Isabelle Pedersen?), kl. 03.55

Golf: 2. runde, kvinner (Suzann Pettersen, Marianne Skarpnord), kl. 12.30

Klikk på bildet for å forstørre.

GOLFHÅP: Suzann Pettersen. Foto: Troy Wayrynen (AP / NTB scasnpix)

Friidrett: Høyde kvinner, kvalifisering (Tonje Angelsen), kl. 15.00

Triathlon: 1,5 km svømming, 40 km sykling, 10 km løp (Kristian Blummenfelt), kl. 16.00

Friidrett: 400 m hekk, finale (Karsten Warholm?), kl. 17.00

Seiling: 49er FX, medaljeseilas (Maria og Ragna Agerup?), kl. 17.55

Sykling: BMX menn, kvartfinale (Tore Navrestad?), kl. 18.30

Håndball: Semifinaler, kvinner (Norge?), kl. 20.30 og 01.30

-----------

Fredag 19. august:
Friidrett: 1500 m, semifinale (Henrik og Filip Ingebrigtsen?), kl. 01.45

Friidrett: 200 m sprint, finale (Jaysuma Ndure?), kl. 03.30

Friidrett: 800 m, semifinale (Hedda Hynne?), kl. 02.15

Golf: 3. runde, kvinner (Suzann Pettersen, Marianne Skarpnord), kl. 12. 30

Friidrett: Kappgang 50 km (Håvard Haukenes), kl. 13.00

Sykling: BMX, semifinale menn (Tore Navrestad?), kl. 18.38

Sykling: BMX, finale menn (Tore Navrestad?), kl. 20.10

-----------

Lørdag 20. august:
Friidrett: 5000 m, finale (Karoline Bjerkeli Grøvdal?), 02.40


Golf: 4. runde, kvinner (Suzann Pettersen, Marianne Skarpnord), kl. 12.30

Klikk på bildet for å forstørre.

HÅNDBALL: Nora Mørk. Foto: Berit Roald (NTB scanpix)

Håndball: Bronsekamp, kvinner (Norge?), kl. 16.30

Sykling: Rundbaneritt terreng, (Gunn-Rita Flesjå), kl. 17.30

Håndball: Finale, kvinner (Norge?), kl. 20.30

Taekwondo: Innledene runder, kvartfinale, semifinale, bronsekamp, finale, +67 kg (Tina Røe Skaar), kl. 14.00 - 02.15

-----------

Søndag 21. august:
Friidrett: Høyde kvinner, finale (Tonje Angelsen?), kl. 01.30

Friidrett: 1500 m, finale (Henrik og Filip Ingebrigtsen?), kl. 02.00

Friidrett: 800 meter, finale (Hedda Hynne?), kl. 02.15

Taekwondo: Finale +67 kg (Tina Røe Skaar?), kl. 03.00

Friidrett: Maraton menn (Sondre Nordstrand Moen), kl. 14.30

Avsluttningsseremoni: Olympiastadion i Rio, kl. 23.00

-----------

Kilde: NTBs nyhetskalender

Nettavisen ønsker en åpen og levende debatt.

Her kan du enkelt bidra med din mening.

Annonsebilag