Aldri har Juventus vunnet mer enn elleve strake hjemmekamper – før nå. Innbytter Alessandro Del Piero ble den store helten da han scoret vinnermålet drøye 20 minutter før slutt.
Og Torino-klubben har ikke langt igjen til den stående rekorden i hele Serie A-systemet. Den rekorden ble satt av byrival Torino året 1975/1976 og teller 14 kamper.
Etter søndagens kamp klaget Udinese på dårlig dømming etter å ha fått en mann utvist, i tillegg til at de mente Del Piero var i offside da målet kom.
- Jeg prøvde å unngå offsiden, men jeg kan ikke si at jeg vet hvordan andre var plassert rundt meg, innrømmer Del Piero ifølge Sports Illustrated.
Han mener likevel det var en fortjent seier.
- Det var en viktig seier. Vi kjempet mot et lag som var tøft å slå selv om de spilte med en mann mindre. Likevel, vi fortjente å vinne, sier fotballstjernen.
Med søndagens seier leder Juventus fortsatt serien med åtte poengs margin. Andreplassinnehaver Inter seiret 1-0 hjemme mot Chievo.
