Øyvind Leonhardsen har opplevd nært sagt det som er å oppleve for en norsk fotballspiller.
Med VM-sluttspill i 1994 og 1998, 187 i Premier League-klubber, samt lang fartstid på flere nivåer i den hjemlige serien, har «Leo» vært en høyst solid bidragsyter over lang, lang tid.
Nå takker imidlertid Leo - høyst trolig - for seg.
- Du skal aldri si aldri i fotball, men jeg regner med at dette er min siste sesong. Jeg har nok gjort mitt, sier Leonhardsen til Drammens Tidende.
Kaptein Leo er inne i sitt siste kontraktsår med drammensklubben. Han innrømmer at hjemkomsten til norsk fotball var hard.
- Jeg var egentlig et vrak, sier Leo om perioden i Lyn.
Også nå merker Leo at kroppen trenger hvile, selv om han sjelden står over trening.
-Kroppen fungerer bra, men jeg trenger mer tid på restitusjon. Det er slitsomt, innrømmer Leonhardsen, som aldri har opplevd å rykke ned med noen klubb noensinne.
Likevel innser han at Strømsgodset kan få mer enn nok med å fornye kontrakten i året som kommer.
- For oss blir det først og fremst en kamp for å overleve. Som nyopprykket lag er det viktigst. Alt annet er bonus, sier den avtroppende veteranen.
